Úžasné a jednoduché návody na vianočné dekorácie: Škandinávsky štýl si zamiluje úplne každý

vianočné dekorácie

Tieto dekorácie si zamilujete! (Zdroj: Unsplash/Joanna Kosinska)

#Premýšľate nad originálnou vianočnou výzdobou? Inšpirujte sa skvelými návodmi na výrobu vlastných ozdôb a dodajte vášmu príbytku čarovnú atmosféru.

Spravte si tento rok handmade Vianoce. Získate tak originálnu a štýlovú dekoráciu, ktorou ohúrite každú návštevu. Okrem toho si ich výrobu naozaj užijete! Našli sme pre vás zaujímavé tipy na výrobu prírodných ozdôb. K výrobe vám postačí len lepidlo, prírodný materiál, špagát a kreatívna myseľ. Budete žasnúť, aké jednoduché to je.

Sviečkové tipy

K tomu, aby ste z obyčajnej nezaujímavej sviečky spravili vianočnú dekoráciu, potrebujete len celú škoricu, stuhu alebo špagát, ihličie alebo rolničky. Škoricu stačí poukladať vedľa seba okolo celého obvodu sviečky a uviazať mašľou alebo špagátom. Potom sa už len zabaliť do mäkučkej merino deky.

Tipy na dekorácie so sviečkami
Tipy na dekorácie so sviečkami (Zdroj: Pinterest)

Sklo

Využite priehľadnosť sklenených nádob a pretvorte ich na dekorácie v škandinávskom štýle. Na výrobu budete potrebovať: sklenenú nádobu, vodu, čerstvé vetvičky podľa výberu, vodu a sviečku. Vlastné vianočné guľe na stromček vyrobíte pomocou priehľadných gúľ a vetvičiek. TIP – ak bude vetvička dlhšia ako priemer gule, bude vo vnútri pekne držať.

Tipy na sklenené dekorácie
Tipy na sklenené dekorácie (Zdroj: Pinterest)

Šišky

Ďalším skvelým tipom sú drevené šišky. Určite ich nekupujte, stačí ich nazbierať pri romantickej prechádzke v lese. Šišky môžete nafarbiť buď jednofarebne, alebo vo vianočných kombináciách. Môžete ich celé ponoriť do farby alebo zafarbiť len ich hrany štetcom. Dajú sa zavesiť, nastoknúť na špajdľu alebo poukladať do sklenenej misky.

Efekt snehu dosiahnete použitím lepidla a soli, cukru alebo trblietok. TIP – odporúčame následne aj prestriekať lakom na vlasy, bude to pekne držať. Jednoduchý návod na „zasnežené“ šišky nájdete na tomto linku.

Tipy na dekorácie so šiškami
Tipy na dekorácie so šiškami (Zdroj: Pinterest)

Pokročilé návody na napríklad vyrezávanie z dreva vám sem dávať nebudeme. Našli sme pre vás pár tipov na ručne robené ozdoby, ktoré vám pripomenú detstvo. Za pozornosť stoja originálne drevené ozdoby od Slovenské korene. Prepracované motívy vyrezávajú do českej brezy a doplnia o striebornú alebo červenú bavlnenú šnúrku. V ponuke nájdete aj krásne sady uložené v rozkošnej krabičke.

Drevené ručne robené ozdoby od Slovenské korene
Drevené ručne robené ozdoby od Slovenské korene (Zdroj: robene.sk)

V posledných rokoch stále silnie trend netradičných vianočných stromčekov. Pridávame sem aj tip na handmade stromček, ktorý si viete upraviť do požadovaného tvaru. Pôsobí minimalisticky a so správnymi ozdobami rozjasní vašu domácnosť.
Tí zručnejší vedia vyrobiť aj drevené podsvietené dekorácie. Napríklad dekorácia v tvare stromčeka s jeleňom a vločkami. Skutočne rozprávkové!

Netradičné vianočné stromčeky
Netradičné vianočné stromčeky (Zdroj: robene.sk)

Tak čo, vrhnete sa na výrobu vlastných ozdôb?

Zdroj: Tlačová správa
Odporúčame