Poznáme najzdravšie miesto na svete! Ide o populárnu dovolenkovú destináciu

Vedci odhalili najzdravšie miesto na svete!

Vedci odhalili najzdravšie miesto na svete! (Zdroj: Unsplash.com/ Jonny James)

#Vedci prišli so zaujímavým zistením. Podarilo sa im spracovať rebríček najzdravších miest na svete. Prvé miesto sa podarilo obsadiť obľúbenej dovolenkovej destinácii.

Britský magazín money.co.uk prišiel so zaujímavou štúdiou. Pokúsili sa spraviť rebríček až 20-tich najzdravších krajín na svete. Ohľad pritom nebrali len na priemernú dĺžku života, ale aj na cenu zdravého životného štýlu, čistotu ovzdušia, bezpečnosť v mestách ale aj mieru obezity. Zamerali sa pritom aj na cenu zdravotníctva.

Absolútnym víťazom sa stalo Španielsko, ktoré obsadilo hneď prvé dve miesta v rebríčku so svojimi mestami Valencia a Madrid. Valencia patrí tiež medzi miesta, kde je najvyššia dĺžka života. Podarilo sa jej umiestniť na treťom mieste. Njazdravším mestom sa však stalo aj vďkaí svojmu ideálnemu podnebiu či čistému ovzdušiu.

Valencia
Valencia. (Zdroj: Unsplash.com/Jonny James)

Do prvej desiatky sa ešte dostali Tel Aviv (Izrael), Tokio (Japonsko), Haag (Holandsko), Ľubľana (Slovinsko) a Zürich (Švajčiarsko). Do rebríčka sa podarilo dostať aj našim susedom. Prahe obsadila 32 priečku.

Zdroj: hashtag.sk, money.co.uk
Odporúčame