Najzaujímavejšie československé rapové klipy – časť 1.

Ako sme už v posledných dňoch respektíve týždňoch predznačili, na našom webe a logicky aj na našej fanpage budú pribúdať sekcie, miniseriáliky a ďalšie zaujímavé články, pochopiteľne o našej rapovej scéne. Po tom, čo náš úspešný kvíz má za sebou už deväť častí (+ nejaké špeciáliky) sa úspešne chytili aj prvé dve časti miniseriálu o skladbách, ktoré by si nemal vo svojom playliste vynechať, teraz prichádza ďalšia séria, v ktorej sa budeme venovať najzaujímavejším a najlepším vizuálom.

Za posledné roky u nás vyšlo obrovské množstvo skladieb a ku nim samozrejme aj videoklipy. Častokrát sa stáva, že práve vizuál spraví skladbu populárnou (populárnejšou). My vám budeme (dúfam) pravidelne prinášať tie najzaujímavejšie klipy, aké u nás uzreli svetlo sveta. Keďže je ich naozaj dosť, rozdelíme to na viacero častí. Poďme sa teda spoločne pozrieť na videoklipy, ktoré sme pre vás vybrali dnes.

Majk Spirit – Zbojník ft. Maxo

Líder formácie H16 vydal v roku 2015 svoj album Y (ktorý sa skladal z Y „white“ a Y „black“), a v ňom sa nachádza práve aj skladba Zbojník. Tento track sa dočkal krásneho spracovania. Klip sa natáčal v krásnych slovenských a poľských horách (a v soľnej bani Wieliczka v Poľsku) a režíroval ho skvelý Michal Nemtuda. V tomto videoklipe si navyše v závere zahrali po Majkovom boku aj také legendy našej hudobnej scény ako Richard Müller, Robo Grigorov či Peter Lipa. O refrén sa postaral Maxo, ktorý sa tiež nemalou mierou podieľal na veľkosti tohto tracku.

Boy Wonder – Pandúri

Pred letom 2015 pustil Boy Wonder von vec s názvom Pandúri. Už pri release bolo jasné, že sa jedná zrejme o najoriginálnejší klip daného roku. Wonder sa v klipe predstavil ako domorodec, ktorý uniká od reality a autori klipu Mystika produkt odviedli naozaj geniálnu prácu. Dnes to nie je teda posledná vec z tvorby Mystika produkt, ale o tom o chvíľu. O produkciu sa postaral Beyuz a tento našlapaný track sa spolu s unikátnym vizuálom vryl do pamäte fanúšikov verím, až doteraz.

Paulie Garand – Labyrint ft. Pil C

V závere roku 2015 vyšiel (už nie nadlho) posledný Paulieho nosič Boomerang. Na trackliste sa objavila aj vec Labyrint, kde si na feat Paulie zavolal už vtedy jedno z najhorúcejších mien na našej scéne – Pil Ciho. Už od teaseru, ktorý bol zverejnený som sa na túto skladbu neskutočne tešil. O fantastický podmaz sa postaral dvorný producent Kenny Rough, ktorý dodal tracku naozaj skvelú atmosféru. Aj tento skvelý vizuál má na svedomí tím Mystika produkt. Klip bol ladený do úplne iného štýlu, na aký sme boli u Garanda zvyknutí, no v konečnom dôsledku je z toho jeden z najzaujímavejších klipov posledných rokov.

DMS – Intro

Album MMXV, ktorý vyšiel tiež koncom roka 2015 patril medzi tie najlepšie dosky posledných rokov. Na album navnadili ľudí práve skvelým Introm, ktoré okrem už tradičného nákladu od Separa a Dameho dostalo aj mimoriadne zaujímavý „exotický“ vizuál, v ktorom sa predstavila spolu s chalanmi aj Tina, no a nechýbali ani viaceré známe tváre z televíznej obrazovky ako Sajfa, Majster N či Zuzka Šebová. Klip režíroval Michal Nemtuda, ktorý to opäť zvládol na výbornú. Na záver dodáme, že produkciu robil samozrejme Smart.

Kontrafakt – Podzemie

Je všeobecne známe, že klipy od legendárneho zoskupenia Kontrafakt sú vždy maximálne profesionálne, a na najvyššej úrovni. Určite to nie je posledný klip, ktorý do nášho miniseriálu zaradíme, pretože sa toho dá od chalanov vyberať dosť. Dnes sme zvolili Podzemie, ktoré sa stalo ak sa nemýlim v roku 2013 skladbou roka. Viacero trackov z albumu Navždy sa dočkalo klipového spracovania, no asi najviac ľudí čakalo a želalo si vizuál práve na túto skladbu. Naše želania boli vyslyšané až v októbri 2014, kedy vyšiel klip, ktorý bol režírovaný Rolandom Wránikom. Atmosféra tracku bola určite skvelým režisérom vystihnutá do detailov (mne sa najviac páčili paparazzi v bubline). O produkciu sa postaral Maiky Beatz a o vokály Laris Diam.

Sme na konci dnešnej prvej časti. Ďakujem za pozornosť a verím, že sa vám článok páčil.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *