Udalosti, ktoré budú hýbať svetom: Zimná olympiáda, Eurovision a vlastne všetko dôležité, čo nás čaká v roku 2022

Tieto udalosti nás čakajú v roku 2022

Tieto udalosti nás čakajú v roku 2022 (Zdroj: NHL.com)

#Rok 2022 bude skutočne plný udalostí. Aj napriek neustálemu boju s pandémiou sa máme na čo tešiť. Pripravili sme si pre teba zoznam udalostí, na ktoré sa najviac tešíme. Ktorej udalosti sa už nevieš dočkať?


Doba ľadová, nový superkontinent aj zrážka galaxií: Tieto udalosti čaká Zem, no my sa ich už nedožijeme


Zimné olympijské hry

V čínskom hlavnom meste Peking sa od 4. do 20. februára uskutočnia zimné olympijské hry. Okrem Petry Vlhovej sa na najväčšej športovej udalosti roka predstavia aj naši hokejisti, ktorí si v základnej skupine zahrajú proti Fínsku, Švédku a Lotyšsku.

Kráľovná Alžbeta II. oslávi 70. výročie na tróne

Už 6. februára vypuknú v Británii veľké oslavy. Britská kráľovná Alžbeta II. totiž oslávi jubilejné platinové výročie na tróne. Bude vôbec prvou britskou panovníčkou, ktorá sa takéhoto výročia dožila.

Parížske módne dni

Najnovšie módne kúsky z Paríža si budeš môcť tento rok pozrieť od 1. do 9. marca. Nejde však o jediný Paris Fashion Week v roku. Jesenný na uskutoční v septembri, na presnom dátume sa organizátori stále dohadujú.

World Expo

Posledný marcový deň bude znamenať ukončenie výstavy 2020 World Expo v Dubaji. Pôvodne sa mala výstava konať na prelome rokov 2020/2021, avšak kvôli pandémii bola odsunutá. Zastúpenie malo aj Slovensko.

Oscary

Najprestížnejšie filmové ocenenia planéty, Oscary, sa tento rok uskutočnia 27. marca. Zatiaľ najväčším favoritom na zisk zlatých sošiek sú Sila psa, Duna, Belfast a King Richard. Samostatný článok o výhercoch ti prenesieme ihneď po ceremónii.

Eurovision

Tento rok sa prestížna spevácka súťaž Eurovision Song Contest bude konať od 10. do 14. mája v talianskom Turíne. Slovensko sa jej, žiaľ, nezúčastní. Medzi krajiny, ktoré už vedia, akú pieseň odprezentujú, sú Grécko, Belgicko, Holandsko, ale aj Česko.

Koniec Internetu Explorer

Presne 15. júna príde ten okamih, keď Internet Explorer 11 stratí podporu na Windowse 10 a 11. Ak budeš chcieť tento neslávne slávny internetový prehliadač využívať aj naďalej, budeš musieť inštalovať starší operačný systém.

Svetový šampionát vo futbale

Futbalový nadšenci sa tentokrát tešia na zimu. Od 21. novembra do 18. decembra sa uskutoční FIFA Wolrd Cup v Qatare. Organizátori zvolili neskorší dátum kvôli vysokým letným horúčavám. Vianoce sa pre fanúšikov futbalu tento rok začínajú o čosi skôr.

Ďalšie udalosti a výročia

V roku 2022 sa očakáva dokončenie výstavby Jeddah Tower v Saudskej Arábii, ktorá by sa s výškou cez 1000 metrov stala najvyššou budovou sveta. Od roku 2017 sprevádzajú stavbu komplikácie a ani dokončenie v roku 2020 nevyšlo podľa predstáv. Uvidíme, či sa to podarí tento rok.

Očakávame aj otvorenie múzea GEM, teda Veľkého Egyptského múzeu. Kvôli pandémii bolo jeho otvorenie odložené na tento rok. Ak by skutočne otvorilo svoje brány, stalo by sa najväčším múzeum sveta.

Rok 2022 bude pre veľké svetové značky aj výročným rokov. Značka Star Wars oslávi svoje 45. výročie. Z filmového sveta spomenieme aj Krstného otca. Ikonická dráma vznikla pred 50 rokmi. No a za zmienku stojí aj 90. výročie značky Lego.

Zdroj: hashtag.sk, holidaysmart.com
Odporúčame