Najväčšie celebritné škandály všetkých čias: Tieto hviezdičky to poriadne prepískli, spomínaš si na ich prešľapy?

The Ellen Show končí

The Ellen Show končí (Zdroj: SITA/AP)

#Každému z nás sa občas stane, že sa nejako strápni. Alebo povie či urobí niečo, čo v danú chvíľu nebolo úplne vhodné. Čo však zahraničné celebrity, ktoré vystrojili také škandály, na ktoré sa len tak zabudnúť nedá? O tom, že niektoré sú poriadne pikantné či dokonca priam zvrátené, sa dozvieš práve v tomto článku!

Tragédia na koncerte Travisa Scotta

Minulý rok sa na titulky dostalo turné rapera Travisa Scotta s názvom Astroworld. Splašený dav ľudí sa tu nekontrolovateľne navalil dopredu k pódiu. Ľudia začali strácať vedomie, situácia si vyžiadala 10 mŕtvych, vrátane 9-ročného dievčatka, a stovky ďalších zranených. Úrady uviedli, že na podujatí v texaskom Houstone sa zúčastnilo 50 tisíc ľudí. Viac ako 300 ľudí ošetrili na mieste a najmenej 13 bolo neskôr hospitalizovaných. Travis Scott to mal po tejto nešťastnej udalosti poriadne nahnuté.

Nahé fotky celebrít

V auguste 2014 hackeri zverejnili nahé fotografie hviezd, ako Jennifer Lawrence, Kirsten Dunst či Kate Upton. Viac ako 100 hviezdičiek bolo okradnutých o intímne zábery, dokonca aj z prostredia ich spálne. Niektoré z hviezd označili svoje fotografie za falošné. Jennifer Lawrence však so znechutením priznala, že fotografie sú skutočne autentické.

Zrušenie show Ellen DeGeneres

Ellen DeGeneres bola roky považovaná za jednu z najzábavnejších a najpriateľskejších celebrít v americkom šoubiznise. V roku 2020 však čelila vážnym obvineniam o tom, že sa k svojim zamestnancom nesprávala vôbec dobre. Neskôr dokonca vyšlo najavo, že jej show bola nočnou morou, zamestnancov tu neustále urážali a sexuálne obťažovali.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Paperazzi Magazine (@paperazzimagazine)

Ellen k nim bola krutá a mala nemiestne poznámky. Toto všetko vyústilo až do momentu, keď jej slávnu talkshow nakoniec zrušili.

Youtuber James Charles s obvineniami na krku

Mladý youtuber je známy najmä svojimi make-up tútoriálmi. Pozorným sledovateľom určite neunikla kauza spred niekoľkých mesiacov, keď sa prevalili obvinenia zo sexuálneho obťažovania prostredníctvom internetu. James sa nepekne „preslávil“ aj v kauze s podnikateľkou Tati Wesbrook či inými prešľapmi, vďaka ktorým sa v YouTube komunite zaradil medzi najviac neznášané celebrity.

Väzby princa Andrewa na Jeffreyho Epsteina

Britská kráľovská rodina bola na všetkých novinových titulkoch, keď unikli správy, že syn kráľovnej, princ Andrew, mal väzby s Jeffreym Epsteinom. Ide o finančníka a odsúdeného sexuálneho delikventa, ktorý zomrel vo svojej väzenskej cele v roku 2019. Andrewa odfotili v Epsteinovom dome na Manhattane. Pôvodne bol obvinený zo sexu so 17-ročnou obeťou Epsteina. Po katastrofálnom rozhovore s BBC o údajných vzťahoch sa Andrew vzdal svojho kráľovského titulu.

Oscarová facka Willa Smitha pre Chrisa Rocka

Will Smith šokoval fanúšikov, divákov a hlavne samotného Chrisa Rocka, keď vyšiel na pódium počas udeľovania Oscarov a strelil facku komikovi a moderátorovi večera. Potom sa vrátil na svoje miesto. K incidentu došlo, keď Rock uvádzal cenu za najlepší dokument. Žartoval o účese Jady Pinkett Smithovej, hoci vedel o tom, že trpí takzvanou alopéciou (nadmerným vypadávaním vlasov).

Niektorí hovoria, že to bolo zaslúžené, iní to považujú za prehnané. Faktom však ostáva, že takáto impulzívna reakcia spôsobila škandál, o ktorom sa bude ešte dlho hovoriť.

Amber Heard a súd s Johnnym Deppom

Najčerstvejšia kauza v Hollywoode sa dostala pred pár dňami do svojho (pre Johnnyho podporovateľov) úspešného konca. Amber Heard si vypočula rozsudok, ktorý jej rozhodne nebol po vôli a plánuje sa odvolať. Preukázalo sa, že skutočne neprávom obvinila Deppa z domáceho násilia a za svoje výroky musí zaplatiť odškodné v celkovej výške 15 miliónov dolárov.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Stuart Muller (@warstu)

Johny Depp a jeho fanúšikovia si tak konečne môžu vydýchnuť. Amber si za to „vyslúžila“ vymazanie jej scén z nového filmu Aquaman 2, kde bola jednou z hlavných hviezd.

Marilyn Manson a masaker na strednej škole

V roku 1999 dvaja študenti na strednej škole v Columbine zavraždili 12 iných študentov a jedného učiteľa. Každý vtedy hľadal odpovede na to, čo týchto dvoch mladíkov priviedlo k takémuto činu. Všetci rýchlo ukázali na Marilyna Mansona. Títo dvaja strelci boli údajne jeho fanúšikmi a inšpirovali sa pri vraždách jeho hudbou.

Tieto tvrdenia sa neskôr ukázali ako nepravdivé, ale spevákových slov mu poriadne pošramotili kariéru. Manson momentálne čelí iným problémom, pretože bol opätovne obvinený nielen zo sexuálneho obťažovania viacerých žien, ale dokonca aj z obchodovania z ľuďmi.

Obvinenie Michaela Jacksona z obťažovania detí

Popová hviezda si vyslúžila prezývku „Wacko Jacko“. V roku 2002 vystúpil na balkón berlínskeho hotela, aby pozdravil svojich fanúšikov. To by bolo v poriadku, keby neprevesil svojho 9-mesačného syna Princea cez zábradlie so zakrytou tvárou, pričom ho držal len jednou rukou. Jackson sa neskôr ospravedlnil a označil to za strašnú chybu.

Speváka však čakali ďalšie obvinenia. Polícia začala Jacksona vyšetrovať po premiére dokumentu z roku 2003, v ktorom sa vyjadril, že rád spáva pri deťoch. Jeho ranč Neverland bol nakoniec zavretý a následne bol zatknutý za viacnásobné obťažovanie detí, avšak vinu poprel. Medializovaný proces sa konal v roku 2005, Michael Jackson bol napokon zbavený všetkých obvinení.

Bozk Madonny a Britney Spears

Kontroverzné hudobné vystúpenia sú dnes bežné a ľudia sa nad nimi príliš nepozastavujú. Ale v roku 2003, keď sa Madonna v závere pesničky na pódiu vášnivo pobozkala s Britney Spears, všetkým klesla sánka. Christina Aguilera tiež okúsila ústa Madonny a ich fanúšikovia to dodnes považujú za jeden najpamätnejších momentov udeľovania cien MTV Video Music Awards.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Who’s that girl? (@avhgrl)

Britney Spears a súdny spor s vlastným otcom

Ďalším škandálom si prešla aj samotná Britney Spears. Dlho viedla spor so svojím vlastným otcom, ktorý ju chcel zbaviť svojprávnosti a získať opatrovníctvo. Herečka ho však nedávno úspešne vyhrala a teraz si konečne užíva slobodný život. Avšak fotografie, ktoré pridáva na sociálne siete, vzbudzujú u ľudí obavy o jej mentálne zdravie.

Šteklivé domáce video Kim Kardashian

V roku 2007 obleteli svet zábery sexu Kim Kardashian s Rayom J. Tie pristáli v rukách spoločnosti, ktorá sa zaoberá šírením filmov pre dospelých. A veselo ich distribuovala ďalej. Kim ich pôvodne žalovala, ale potom sa so spoločnosťou dohodla. Údajne jej kauza zarobila 5 miliónov dolárov. Zvyšok je história.

Útok Chrisa Browna na Rihannu

V roku 2008 napadol Chris Brown jeho vtedajšiu priateľku Rihannu a spôsobil jej pomliaždeniny, rozštiepenú peru a krvavý nos. Potom, čo bola Rihanna hospitalizovaná, Browna obvinili z ublíženia na zdraví. Vynieslo mu to päť rokov s podmienkou a viac ako 1400 hodín verejnoprospešných prác. Brown povedal, že tento útok ho bude navždy prenasledovať.

Kanye West prerušil prejav Taylor Swift

Najslávnejší prejav v histórii. Ale nie vďaka tomu, čo bolo povedané, ale preto, čo nebolo vyslovené. V roku 2009 počas MTV Video Music Awards vytrhol Kanye West mikrofón z rúk Taylor Swift, aby protestoval proti jej víťazstvu nad Beyoncé v kategórii najlepšie ženské video. Inicioval tak intenzívny odpor voči sebe a, naopak, horlivú podporu pre začínajúcu popovú hviezdu Taylor.

Aféra Marilyn Monroe a prezidenta J. F. Kennedyho

Pridáme si aj niečo z dávnejšej histórie. Vo februári 1962 bola Monroe pozvaná na večeru, ktorá sa konala na Kennedyho počesť. Nebolo to prvýkrát, čo sa stretli. Aj počas predchádzajúcich stretnutí spolu dlhšie koketovali. Kennedy si vypýtal jej telefónne číslo a na druhý deň zavolal, aby ju pozval do svojho domu v Palm Springs v Kalifornii.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Marilyn Monroe (@marilynmonroe)

Hoci tajná služba sa usilovala skryť všetky dôkazy, nikomu neuniklo, že sa prezident s herečkou intímne zblížili. Toto stretnutie však malo menej ako rozprávkový koniec. Monroe bola emocionálne a psychicky zraniteľná a údajne sa zamilovala do Kennedyho oveľa hlbšie ako on do nej. Jeho slabnúci záujem  vystriedali série ďalších sklamaní a ona prepadla alkoholu a drogám.

Bill Cosby v kauze sexuálneho obťažovania

V roku 2014 sa prihlásili desiatky žien, aby obvinili herca Billa Cosbyho zo sexuálneho napadnutia. V roku 2018 bol odsúdený na tri až desať rokov väzenia. Uznali ho totiž vinným v troch bodoch obžaloby z obzvlášť neslušného útoku na bývalú zamestnankyňu Temple University, Andreu Constandovú. K tomu sa pridružili aj viaceré vysoké pokuty.

Charlie Sheen a jeho priznanie

Hviezda kultového seriálu Dva a pol chlapa je pekný kvietok. Roky holdoval nezáväznému sexu, drogám či alkoholu. To sa však podpísalo na jeho zdraví. V roku 2015 priznal, že trpí nevyliečiteľnou chorobou AIDS. Predtým bol veľakrát zatknutý za rôzne menšie priestupky, hlavne za výtržníctvo pod vplyvom návykových látok.


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: cosmopolitan.com, hashtag.sk
Odporúčame