Najväčší prestup na domácej ešportovej scéne: Čiastka sa vyšplhala do 7-ciferných čísel

Najväčší prestup na domácej ešportovej scéne

Najväčší prestup na domácej ešportovej scéne. (Zdroj: Enterise)

#Len 4 mesiace po oznámení prestupu českého snipera forsyy-ho ENTERPRISE oznamuje ďalšiu novinku. Československá organizácia vlastnená EC Investments Daniela Křetinského a Patrika Tkáča sa dohovorila na predaji dvoch hráčov do tímu futbalistu Jakuba Jankta, Sampi.

Slovenskí hráči Matúš „Matys“ Šimko a Andrej „Adejis“ Kameništiak budú od dnešného dňa hájiť farby Sampi. Prestupová čiastka najmä za Matysa, ako jedného z najlepších tuzemských hráčov sa pohybuje v sedemciferných číslach. Ide tak už o druhý miliónový prestup na lokálnej scéne pod taktovkou ENTERPRISE.

Najväčší prestup na domácej ešportovej scéne
Najväčší prestup na domácej ešportovej scéne. (Zdroj: Enterise)

Matys aj Adejis boli prítomní pri najväčších úspechoch ENTERPRISE ako bolo prvé miesto v Tipsport Cool lige, výhra Y-games PRO Series alebo postup do štvrťfinále na V4 Future Sports Festivale.

„Matúšovi aj Andrejovi patrí veľký vďaka za prácu a úspechy, ktorými pomohli k rastu ENTERPRISE. Obaja sú to mladí a výnimoční hráči a za celú organizáciu im želáme veľa šťastia v osobnom ako aj v profesijnom živote. Ich cestu CS-kom budeme aj naďalej určite sledovať.“ hovorí COO Jakub Imrich.

O ENTERPRISE

Československá herná organizácia ENTERPRISE vznikla v roku 2020 pod záštitou jedného
z manažérov Daniela Křetinského – Miroslava Bodnára. Na úspechoch organizácie sa aktuálne podieľa 23 hráčov zúčastňujúcich sa všetkých lokálnych a niektorých zahraničných súťaží v hrách Counter-Strike: Global Offensive, Valorant, Player Unknown Battlegrounds, Fortnite, Rocket League a Brawl Stars. Organizácia disponuje vlastnými gamingovými priestormi a štúdiom v Prahe a je vlastnená spoločnosťou EC Investments.

Najväčší prestup na domácej ešportovej scéne
Najväčší prestup na domácej ešportovej scéne. (Zdroj: Enterise)

O EC Investments

Spoločnosť EC Investments je spoluvlastníkom Heureka Group, jedničky na trhu cenových porovnávačov, ktorá pôsobí v deviatich krajinách strednej a východnej Európy. V portfóliu spoločnosti ECI figuruje aj FAST Group, popredný stredoeurópsky veľkoobchodný a maloobchodný predajca spotrebnej elektroniky, domácich spotrebičov a ďalšie techniky. Spoločnosť ECI je aktívna aj v rýchlo rastúcom segmente online predaja potravín prostredníctvom podielu v Kosik.cz. V závere roku 2021 spoločnosť predala svoj podiel v skupine e-shopu Mall Group, ktorú poľské Allegro kúpilo za 23,5 miliardy korún v rámci transakcie, ktorá sa aktuálne dokončuje. Skupina Mall Group sprostredkovala predaj tovaru v objeme presahujúcom miliardu euro. Vlastníkmi spoločnosti ECI sú EP Corporate Group (56% podiel) majoritného akcionára Daniela Křetínskeho a Patrik Tkáč prostredníctvom spoločnosti J&T a ich investorov (44% podiel).


Čaká ťa tento rok maturita? Uč sa s našim maturitným podcastom Schooltag!

Zdroj: Enterise
Odporúčame