Pri ich návšteve sa budeš cítiť ako v horore: Spoznaj najstrašidelnejšie miesta na svete

Aj v našom svete vieš nájsť miesta, ktoré vyzerajú ako z hororu (Zdroj: Unsplash/Peter Herrmann)

#Na Zemi nájdeš mnoho miest, ktoré naháňajú zimomriavky už len na fotografii. Tvorcovia hororov by ich možno radi navštívili, možno by si ich rád navštívil aj ty, no vedz, že na niektorých z nich na teba rozhodne žiadna zábava nečaká. Nielenže sú to miesta ako vystrihnuté so strašidelných filmov, no majú aj temnú históriu, z ktorej ťa zamrazí. Portál Mirror ti ponúka prehliadku najstrašidelnejších miest na svete.

Brány do pekla

Miesto známe ako Brány do pekla nájdeš v Turkmenistane neďaleko malej dediny Darvaza. Svoje meno nedostalo len tak náhodou. Jedná sa to kráter široký asi 70 metrov, ktorý bol aktívny vyše 50 rokov. Objavený bol v roku 1971 sovietskym vrtným tímom, a hoci dnes je kráter známy hlavne plynom, ktorý z neho cítiť v okolí niekoľkých kilometrov, práve ten má nepriaznivý vplyv na ľudské zdravie a tiež aj na prírodu v okolí.

Objavenie tohto miesta sprevádzalo nešťastie. Sovietska vrtná súprava sa totiž celá prepadla do krátera. Predpokladá sa, že niekde na jeho dne, v tých najhlbších útrobách, sa stále nachádza. Miesto bolo okamžite, no plamene v ňom je možné pozorovať aj dnes. Brány do pekla sú dnes navštevované predovšetkým turistami túžiacimi po nevšedných zážitkoch.

Katakomby v Paríži

Nachádzajú sa 20 metrov pod mestom a nájdeš v ňom pozostatky niekoľkých miliónov Francúzov. Vznik tohto miesta sa datuje do konca 18. storočia a môže zaň vznik celkom praktického problému: Parížske cintoríny boli už v tej dobe natoľko preplnené, že pach hnijúcich tiel začal prekážať miestnym.

Silné dažde v roku 1780 dokonca začali v Les Innocents, najväčšom cintoríne v Paríži tej doby, vyplavovať telá, čo, samozrejme, mohlo za to, že mestom sa začala šíriť nákaza. Pozostatky tiel sa teda začali postupne premiestňovať do lomov na Juhu. Podzemné chodby, ktorých vznik sa datuje už do 13. storočia, sa tak stali jedným z najstrašidelnejších miest na Zemi. Aj toto miesto patrí k už dlhé roky k známym turistickým centrám.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Hľadáš ostrov, kde zažiješ príjemnú a pokojnú atmosféru? Na týchto miestach sa ti to určite podarí!
Pri návšteve Paríža by si si nemal nechať ujsť ani hrôzostrašné parížske katakomby plné kostier a lebiek (Zdroj: Unsplash/Travis Grossen)

Ostrov smrti

Island of Death, alebo aj Ostrov smrti, vďačí svojmu názvu Čiernemu moru, ktorý na tomto malom ostrove vypukol. Život vzal údajne viac ako 160-tisíc obyvateľom. Poveglia je oficiálny názov tohto ostrova, ktorý sa nachádza neďaleko Benátok. Hoci už len fakt týkajúci sa Čierneho moru je sám o sebe dosť desivý, začiatkom 20. storočia tu tiež fungoval ústav pre psychicky chorých, o ktorom sa vraví, že v ňom prebiehali hrôzostrašné lekárske experimenty.

Tie spôsobili úmrtia či celoživotné poškodenia mnohým pacientom. Možno ťa ani neprekvapí, že doktor, ktorý za týmito experimentami stál, sa niekedy v 30. rokoch minulého storočia zbláznil a spáchal samovraždu. Miestni údajne dodnes počujú ozveny nebohých pacientov a aj samotného doktora. Ostrov smrti však turistom sprístupnený nie je, jeho návšteva by pre teba znamenala nelegálny výlet.

Mal by si však vedieť, že Benátky sú domovom aj iných ostrovov, z ktorých ich reputácia rozhodne neurobila obľúbeným miestom priemerných rodín s deťmi. Napríklad taký Lazzaretto Nuovo, ostrov veľký asi 9 hektárov, je známy tým, že v ňom vyčíňal mýtický Upír Benátok.

Nemocnica v Beelitz-Heilstätten

Komplex budov patriacich pod nemocnicu v Beelitz-Heilstätten tvorí okolo 60 budov. V rokoch 1898 až 1930 tento komplex slúžil ako sanatórium pre liečenie pľúcnych chorôb, napríklad aj tuberkulóza. Počas 2. svetovej vojny v nej boli ošetrovaní nacistickí vojaci, no po dobytí Rusmi v roku 1945 sa komplex dostal pod správu Rusov na dlhých 50 rokov.

Dnes sa však z týchto budov využíva len niekoľko, a to na liečenie neurologických ochorení a na výskum Parkinsonovej choroby. Väčšina je opustená, a to vrátane budov psychiatrického oddelenia či chirurgie. V roku 2002 sa v týchto miestach natáčal aj oscarový film Pianista. Ak sa venuješ urbexu, toto miesto je pre teba ako stvorené.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Hľadáš ostrov, kde zažiješ príjemnú a pokojnú atmosféru? Na týchto miestach sa ti to určite podarí!

Ostrov bábik

Ostrov ako taký je ideálnom miestom pre akýkoľvek hororový scenár. Ten, ktorý je vo svete známy ako Island of Nightmares, sa nachádza v Mexiku a je s ním spojených viacero strašidelných mýtov a legiend. No a nájdeš tu aj zmrzačené bábiky. Nachádzajú sa na mnohých miestach, v budovách, na stromoch a kdekoľvek inde.

Niektorí tvrdia, že občas počujú popiskovanie a šepot týchto bábik, zatiaľ čo tí odvážnejší, ktorí podnikli aj plavby v okolí ostrova, uviedli, že bábiky sa ich snažili k sebe prilákať. Xochimilco, lokalita, o ktorej sa bavíme, sa nachádza kilometre od civilizácie. Napriek legendám a šepkajúcim bábikám sa Ostrov bábik v roku 1987 dostal na zoznam UNESCO.

Ostrov bábik v Mexiku je jedným z najhrozivejších miest, aké môžeš navštíviť (Zdroj: commons.wikimedia/A Vahanvaty)

Ktoré z týchto miest by si rád navštívil?

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk, mirror.com, atlasobscura.com
Odporúčame