Najšťastnejší muž sveta? Austrálčan prežil klinickú smrť a neskôr začal vyhrávať lotérie

Príbeh Austrálčana Billa Morgana je ako z pera hollywoodskeho scenáristu (Zdroj: Pixabay/jackmac34)

#Aj ty si sa už možno niekedy zamýšľal nad tým, aké skvelé by bolo vyhrať v lotérii a čo všetko by si si sa vyhrané peniaze kúpil. Nie je však žiadnym tajomstvom, že šanca vyhrať jackpot je dosť nízka a treba k tomu poriadnu dávku šťastia. To rozhodne nechýbalo istému Austrálčanovi, ktorý podľa portálu Mirror najskôr akoby zázrakom prežil desivú nehodu a následne vyhral v lotérii nie raz, ale rovno dva razy po sebe.

Na začiatku bola tragédia

Koncom deväťdesiatych rokov minulého storočia pracoval Bill Morgan ako vodič kamiónu. V júni 1998 však tridsaťsedemročný Austrálčan priamo za volantom dostal infarkt, čo viedlo k hrôzostrašnej dopravnej nehode. Po nej bol neuveriteľných 14 minút klinicky mŕtvy a aj keď po neúnavnom oživovaní začalo jeho srdce znova biť, Bill nejavil žiadne iné známky života. Lekári mu nedávali veľké šance a jeho príbuzným dokonca odporučili, aby ho nechali odpojiť od prístrojov. Tí však váhali a napokon prišiel zázrak. Po pätnástich dňoch v kóme sa Bill opäť prebral.

Približne rok od nehody sa Bill, ktorý v tom čase býval v prívese, rozhodol kúpiť si stierací žreb. Na jeho veľké prekvapenie vyhral nové auto v hodnote 30-tisíc austrálskych dolárov. Nešlo síce o výhru, ktorá by obrátila jeho život hore nohami, rozhodne ho však zlepšila. A jeho šťastné obdobie sa ňou neskončilo.

Žreb si kúpi aj dnes

Príbeh Billa, ktorý po tom, čo len tesne unikol smrti vyhral v lotérii, zaujal aj miestnu televíziu. Štáb sa rozhodol natočiť Billa ako si kupuje a následne stiera žreb a nikomu by ani nenapadlo, k čomu toto rozhodnutie povedie. Tieto zábery mali byť len ilustračné, no keď Bill zotrel žreb, nemohol uveriť vlastným očiam.

„Práve som vyhral 250-tisíc, nežartujem. Asi dostanem ďalší infarkt,“ povedal prítomnému štábu.
Bill následne zavolal svojej snúbenici Linde, aby jej oznámil túto skvelú správu. Spolu s ňou si za väčšiu časť výhry kúpil dom v Melbourne a zvyšok peňazí sa rozhodol investovať.

V rozhovore z roku 2020 Bill prezradil, že si aj dnes z času na čas kúpi nejaký ten žreb. Okrem výhry je podľa vlastných slov vďačný najmä za podporu svojej teraz už manželky Lindy a aj napriek tomu, že ho trápia zdravotné problémy, vedie Bill spokojný život.

„Každý deň sa zobudím, obujem sa, a aj keď sa necítim najlepšie, idem sa prejsť a ovoniam ruže, pozriem sa na slnko a myslím na to, aké som mal šťastie. Vyhral som 250-tisíc. Vlastním dom, v ktorom bývam, a vlastním aj dosť dobré auto,“ povedal.

„Pravdaže, musel som odísť do dôchodku, lebo moje srdce dostalo zabrať a trápi ma artritída, no všetko nakoniec dobre dopadlo,“ zhodnotil.

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk, mirror.co.uk
Odporúčame