Dá sa nájsť láska cez Tinder? Julia ti prezradí vlastný príbeh s touto aplikáciou

Photo by Priscilla Du Preez on Unsplash

#S mojím partnerom som sa zoznámila cez internet, pričom sme spolu takmer 10 rokov. Avšak v dobe našich sladkých začiatkov som sa hanbila pred okolím priznať, že som ho „splašila“ práve na internete. Akoby som sa bála hodnotenia okolia. Čo si neviem nájsť frajera naživo a som odkázaná na nejakú internetovú zoznamku?

Našťastie doba sa už posunula a dnes je online zoznamovanie jedným z najčastejších spôsobov ako sa s niekým zoznámiť. Je to pohodlné, praktické, pričom nemusíte vstať z vlastnej postele. Ako však funguje najznámejšia aplikácia Tinder? Oplatí sa ju stiahnuť do svojho mobilu? Julia z portálu Brightside si to vyskúšala na vlastnej koži. Na Tinderi bola viac ako rok, a tu je jej skúsenosť.

Na mieste stretnutia skutočne záleží

Photo by freestocks.org on Unsplash

Júlia Tinderu nedávala veľkú šancu. Ale pozitívne skúsenosti okolia ju prinútili prehodnotiť svoj názor. A dobre urobila. Prvý muž, s ktorým sa vďaka tejto aplikácii stretla i naživo, sa stal jej partnerom. Avšak časom sa ich vzťah rozpadol. Julia však nezanevrela na mužov a tak si vyskúšala aplikáciu Tinder ešte niekoľkokrát.

„Miesto, ktoré vyberie muž na rande, hovorí o ňom veľa,“ tvrdí Julia vo svojej skúsenosti pre Brightside. Podľa toho, ktoré miesto zvolí, môžeme pochopiť jeho zámer. Ak má muž seriózny záujem, zoberie vás na prechádzku alebo na kávu. Ak idete do divadla či kina, tak treba síce počítať s tým, že budete mať za sebou kultúrny zážitok, avšak nebudete mať veľa priestoru na rozhovor. „Raz som sa s jedným mužom stretla na mieste, kde bolo veľa ľudí. Bála som sa byť s ním o samote. Jednoducho som mu nedôverovala,“ hovorí Julia. Iný muž, s ktorým sa zas stretla v centre mesta, ju zobral na futbalový zápas. Ďalšie rande sa však (pochopiteľne), už nekonalo.

Dôverujte svojím inštinktom

Photo by Victoria Heath on Unsplash

Intuíciu či šiesty zmysel sme do vienka nedostali len tak. Aj podľa Julie sa jej oplatí dôverovať. „Muž na zoznamke môže vyzerať akokoľvek dobre. Môže vám písať čokoľvek. Ale už pri prvom kontakte cítite, či to bude mať zmysel, alebo je to strata času,“ tvrdí mladá žena. V svojej reportáži uvidela, že stretla takmer dokonalého partnera. Veľa cestoval, bol atraktívny, hovoril viacerými svetovými jazykmi, veľa čítal, zaujímal sa o ekológiu. Ale… Ako vyšlo neskôr najavo, nevedel sa preniesť cez svoju bývalú manželku. Preto robil všetko preto, aby sa zamestnal a nemusel ostať sám so svojimi myšlienkami. Julia vedela, že každá žena, ktorá sa ocitne v jeho blízkosti, bude len jej náhradou. Preto sa s ním radšej nestretla.

Photo by Asaf R on Unsplash

Za to sa stretla s celkovo 15 mužmi, ktorí jej napísali. Väčšinu išlo o jednorázové stretnutia, ktoré nemali žiadne pokračovania. Jednoducho cítila, že to nemá zmysel. Viackrát to vyskúšala z druhej strany. Prvá napísala ona a dohodla si zopár stretnutí. Avšak aj tie dopadli katastrofálne. To Júliu priviedlo k jednoznačnému, i keď trochu smutnému záveru.

Tinder? Už nikdy viac

Podľa Júlie je Tinder skutočne zlá vec. Tu sú jej dôvody:

  • Šťastní ľudia nepotrebujú zoznamovaciu aplikáciu: Podľa Júlie sa s novým človekom môžete zoznámiť kdekoľvek. Len treba viac chodiť medzi ľudí. Avšak s tým si dovolíme nesúhlasiť. Čo v prípade, že nechcete loviť toho „pravého“ v bare? Baliť mužov v obchodnom centre či na parkovisku taktiež nie je bohviečo.
  • Variabilnosť je len ilúzia: Tinder sa prezentuje ako aplikácia, na ktorej môžete spoznať rôzne typy ľudí. Avšak Júlia tvrdí, že je to len zdanie. Zoznamka znesie akékoľvek klamstvo. Plus je tam nemálo tých, ktorí majú záujem iba o jednonocovú záležitosť.
  • Doľava či doprava? Ak sa vám niekto páči, odlistujete ho doprava. Ak vás odlistuje späť, je medzi vami zhoda. Avšak podľa Júlie mnoho ľudí prakticky odlistuje každého. A potom len čaká, na spätnú reakciu.
  • Ide to dole vodou: Táto aplikácia bola podľa Júlie lepšia, keď na nej nebolo toľko užívateľov. Teraz tam môže byť ktokoľvek. A hľadať tam spriaznenú dušu? To je ako pokúšať sa nájsť ihlu v kope sena.
Photo by Pablo Heimplatz on Unsplash

Julia už nechce viac hľadať šťastie na Tinderi, avšak treba pamätať, že každý má svoju skúsenosť. Ktovie, možno práve vám sa podarí nájsť partnera na prvý raz. Je to ako lotéria. A v tom je to čaro.

Zdroj: brightside.me
Odporúčame