15 najsledovanejších videí na YouTube: Pesničky, riekanky aj poriadne podivnosti!

Najpozeranejšie videá na YouTube,

Toto sú najpozeranejšie videá na YouTube. Zdroj: freepik.com/ijeab

#Aj ty si sa už určite prichytil pri nekonečnom prehliadaní videí na YouTube. Ten je jednou z najnavštevovanejších webových stránok na svete. Publikovať videá tu môže prakticky každy. A ak si v tom úspešný, YouTube ponúka možnosť monetizácie, čo znamená, že za svoj obsah môžeš zarábať peniaze. To láka stále nových používateľov, aby sa stali aj aktívnymi prispievateľmi. V roku 2019 bolo publikovaných 500 hodín videí každú minútu.

Len niekoľkým videám sa však podarilo prekonať miliardu pozretí. Zaujímavé je, že latka je nastavená stále vyššie a dostať sa medzi 15 najsledovanejších v čase písania tohto článku znamená prekonať 3,5 miliardy pozretí. Čo sa teda nachádza v rebríčku TOP 15?

1. Baby Shark Dance

Neuveriteľný rekord tohto videa si možno zachytil aj ty. Len nedávno sa totiž stalo prvým videom na YouTube, ktoré prekonalo hranicu 10 miliárd pozretí. Nejde pritom o pôvodnú verziu piesne, túto vytvoril Pinkfong, edukačný brand vlastní juhokórejská firma SmartStudy. Určite teda tušíš, že tento hit pochádza z Južnej Kórey a virálny hit naspievala americko-kórejská speváčka Hope Segoine, ktorá mala len 10 rokov! Baby Shark vyšiel na YouTube 18. júna 2016.

2. Legendárne Despacito

Nehovor, že si si to nikdy nespieval! Despacito bolo na YouTube publikované 13. januára 2017 a už presiahlo 7,7 miliardy pozretí. Interprétmi hitu sú Luis Fonsi a Daddy Yankee. Natáčanie tohto letného songu, ktorý dodnes zaznie na nejednej diskotéke, sa odohrávalo v decembri v Puerto Ricu a kráskou z videoklipu je Portoričanka, Miss Universe z roku 2006 Zuleyka Rivera. Napriek tomu, že pesnička sa mnohým po masívnom púšťaní v rádiách „opočúvala“, dodnes pod videom na YouTube pribúdajú čerstvé komentáre a klip získal niekoľko ocenení.

3. Johny Johny Yes Papa

Viac než 6,1 miliardy pozretí dosiahlo video s britskou detskou riekankou s názvom Johny Johny Yes Papa. Toto video publikoval 8. októbra 2016 kanál LooLoo Kids – Nursery Rhymes and Children’s Songs. Ide pritom o pieseň, v ktorej otec prichytí svojho syna Johnyho jesť cukor. Pesnička bola pritom použitá na YouTube aj v roku 2007, kedy sa objavila v indickej reklame značka čokolády s názvom 5 Star.

4. Shape of You od Eda Sheerana

Ak si milovníkom Eda Sheerana, máme pre teba dobrú správu. Majstrovstvo tohto muzikanta totiž potvrdzuje aj to, že medzi najpozeranejšími 30 videami má Ed až 3 svoje skladby. Okrem Shape of You je na 18. mieste aktuálne Thinking Out Loud a na 28. mieste pieseň Perfect. Štvrté najpozeranejšie video vyšlo 30. januára 2017, má viac než 5,5 miliardy pozretí a okrem speváka si v ňom zahrali aj modelka Jennie Pegouskie a bývalý sumo wrestler Yamamotoyama Ryūta. Shape of you dosiahlo jednu miliardu pozretí najrýchlejšie v histórii YouTube, stačilo na to len 97 dní.

5. See You Again

Wiz Khalifa a Charlie Puth nie sú na hudobnej scéne žiadnymi nováčikmi a séria Rýchlo a zbesilo patrí medzi srdcovky miliónov ľudí. Práve See You Again je jednou z piesní, ktorá sa ľuďom tak ľahko „neopočúvala“ a videoklip doplnený o zábery zo siedmeho dielu slávnej filmovej série získal na YouTube viac ako 5,3 miliardy pozretí. Vo videu zaskakuje (tak ako vo filme) za svojho brata Paula Walkera, ktorý tragicky zahynul počas natáčania Rýchlo a zbesilo 7, Cody Walker. Na záberoch môžeš vidieť, ako sa postavy Dominica Toretta, ktorého hrá Vin Diesel, a Briana O’Connora na seba usmejú a po pridaní plynu sa ich autá rozdelia na odlišné cesty. Videoklip končí otočením kamery do neba, pričom sa objavia slová „Pre Paula“. Na chvíľu dokonca išlo o najpozeranejšie video na YouTube.

6. Bath Song

V tomto prípade ide o druhú najnovšiu pieseň z prvej pätnástky najpozeranejších videí na YouTube. Nájdeš ju na kanáli Cocomelon – Nursery Rhymes, s ktorým sa ešte v TOP pätnástke stretneme. V prípade Bath Song hovoríme o pesničke pre deti, ktorá opisuje kúpanie sa. Doplnená je o animovaný videoklip.

7. Learning Colors – Colorful Eggs on a Farm

Originál tohto videa už, bohužiaľ, na YouTube nenájdeš. Posledný údaj však hovorí o čísle 4,55 miliardy pozretí, a tak sa stále drží na vysokých priečkach. Nahraté bolo 27. februára 2018 a slúžiť by malo znova deťom – tentokrát ruským, aby sa naučili farby pomocou usmievajúcich sa vajíčok na farme. Avšak už v čase, keď video presiahlo 3,5 miliardy pozretí, si získalo pozornosť médií vďaka svojej podivnej atmosfére.

8. Máša a medveď

Ak by si nám chcel tvrdiť, že si žiadnu epizódu z detských krátkych kreslených rozprávok Máša a medveď nevidel, neuveríme ti. Popularita tejto rozprávky rastie každým rokom. Na YouTube sa však špeciálne obľúbenou stala epizóda Recipe for disaster (Recept na katastrofu), ktorá má aktuálne viac než 4,48 miliardy pozretí. Ide však dávno nahrané video – publikované bolo pred desiatimi rokmi, 31. januára 2012, kanálom Get Movies.

9. Uptown Funk

Bruno Mars je ikona a pieseň Uptown Funk, ktorá vznikla v spolupráci s Markom Ronsonom, bola rádiovým hitom. Dodnes nesmie chýbať na mnohých párty. Video má vyše 4,44 miliardy pozretí a možno neuveríš, ale je už takmer osem rokov staré! Na YouTube bola totiž skladba nahraná 19. novembra 2014. Pod piesňou taktiež neustále pribúdajú čerstvé komentáre od ľudí, ktorí ju stále milujú.

10. Phonics Song with Two Words

Jednoduchá pieseň určená deťom, ktorá im má pomôcť zapamätať si písmenká pomocou dvoch slov, ktoré sa na danú hlásku začínajú. Toto video na kanáli ChuChu TV Nursery Rhymes & Kids Songs z marca 2014 má na konte aktuálne viac ako 4,43 miliardy pozretí. Ako môžeš vidieť, svetoznámej piesni od Marka Ronsona a Bruna Marsa poriadne dýcha na krk. Rovnako ako pri ostatných detských songoch, aj pri tomto je komentovanie vypnuté.

11. Gangnam Style

Vyše 4,32 miliardy pozretí má na konte svetoznámy Gangnam Style od interpreta Psy, vďaka ktorému mnoho ľudí po celom svete získalo povedomie o kórejskej hudobnej tvorbe. Hoci text ostal pre mnohých záhadou, nebolo problémom vytvoriť si ho foneticky vlastný a tancovať si jednu z najznámejších choreografií. Video z 15. júla 2012 je ovenčené viacerými oceneniami, je piatym najlajkovanejším videom v histórii YouTube a bolo tiež prvým videom v histórii, ktoré získalo miliardu pozretí. A o čom vlastne text Gangnam style je? Psy si robí žarty zo soulskej štvrte Gangnam, ktorá je známa pre svoj blahobyt, okázalý spôsob života či vysoké nájomné.

12. Dame Tu Cosita

Možno ti názov nič nehovorí, no už pri prvých tónoch piesne budeš určite vedieť, o čo ide. Klip so zeleným žabím mužom, ktorý tancuje počas celej piesne, je skutočne svetoznámy. Počin od interpretov El Chombo a Cutty Ranks si od ľudí zaslúžil dokopy vyše 3,8 miliardy pozretí. Ak si dodnes lámeš hlavu nad tým, v akej reči je táto pieseň, ide o španielčinu, pričom Dame Tu Cosita znamená „Daj mi tvoju maličkosť“. To, čo si pod touto vetou predstavíš, už necháme na teba.

13. Sugar

Skupina Maroon 5 už niekoľkokrát zvalcovala nielen hudobné rebríčky a rôzne odovzdávania cien, ale aj rebríček najpozeranejších videí na YouTube. Video zo 14. januára 2015 dosiahlo viac než 3,63 miliardy zhliadnutí a to vďaka mimoriadne dojímavému nápadu. V klipe sa skupina objavila na niekoľkých svadbách, kde ako prekvapenie zahrali svoju pieseň Sugar. Nebolo to však také jednoduché. Sám Adam Levine mal údajne strach, že mladomanželom zničí ich veľký deň, pretože natrafia na niekoho, kto nemá ich kapelu rád. Neskôr teda prišli s nápadom. Po prekvapivom vystúpení so Sugar spolu s basgitaristom Jamesom Valentinom zahrali akustickú verziu svojej piesne She Will Be Loved, pričom išlo o song špeciálne pre mladomanželov, keď si dali ďalší „mladomanželský tanec“. A to bolo údajne mimoriadne romantické.

14. Wheels on the Bus

Znova sa však musíme vrátiť k detským riekankám a pesničkám. Wheels on the Bus je ďalším videom publikovaným kanálom Cocomelon – Nursery Rhymes. Má vyše 3,58 miliardy pozretí, no ide o najnovšie video v TOP 15. Znova ide o jednoduchú pieseň, ktorá opisuje cestu autobusom po meste.

15. Slávna Katy Perry a jej Roar

Hit Roar od Katy Perry sa v rebríčku aktuálne predbieha s piesňou Sorry od Justina Biebera, ktorá je mimochodom druhým najdislajkovanejším videom v histórii YouTube. V čase písania článku je však na 15. mieste práve populárna hudobníčka a čerstvá mamička, ktorá tvorí pár s Orlandom Bloomom. V roku 2014 získala Katy Perry za túto pieseň, ktorá ma aktuálne vyše 3,51 miliardy pozretí, niekoľko ocenení, vrátane dvoch cien People’s Choice Awards. A text, ktorý sa zameriava na silu a nezávislosť osobnosti už určite pomohol v ťažkom období nejednej žene.

Čo nájdeš v rebríčku?

V TOP 30 by si ďalej našiel množstvo známych piesní, okrem spomínaného Eda Sheerana dosiahla vyše 3 miliárd pozretí aj pieseň Waka Waka od Shakiry, Bailando od Enrique Iglesiasa či Counting Stars od OneRepublic a Faded od Alana Walkera. Piesne však vychádzali aj predtým, ako vznikol YouTube, a ani na tie ľudia nezabudli. Prvou piesňou, ktorá vyšla pred vznikom YouTube a dosiahla na ňom miliardu pozretí, je November Rain od kapely Guns N‘Roses. Prvým videom na YouTube, ktoré dosiahlo milión pozretí v jeho začiatkoch, je reklama od Nike, v ktorej si zahral futbalista Ronaldinho.

Zdroj: oberlo.com, wikipedia.org, youtube.com, globalmediainsight.com
Odporúčame