Toto sú tie najpoužívanejšie hashtagy v online svete: Ktorý z nich si napísal k postu naposledy?

Toto sú tie najpoužívanejšie hashtagy.

Najpoužívanejšie hashtagy na sociálnych sieťach ťa možno prekvapia (Zdroj: freepik.com/wichayada)

#S príchodom sociálnych sietí do našich životov sa hashtagy stali bežnou súčasťou našich aktivít na sociálnych sieťach. K fotkám na sociálnych sieťach zvyčajne jeden či dva prihodíme, vyhľadávame podľa nich a naberáme inšpiráciu. Používame ich na Instagrame, Twitteri, Facebooku či Tumblr a na niektorých sa vieme dokonca aj poriadne zasmiať. Niektorí vedia použiť dvadsať hashtagov k jednému postu, iným stačia dva.

Zamyslel si sa ale niekedy nad tým, ktoré sú tie úplne najpoužívanejšie? Minulý rok bol poznačený pandémiou, čo sa odrazilo aj v jednom z najpoužívanejších hashtagov, no okrem toho v rebríčku tých najpoužívanejších tagov za rok 2020 nájdeš aj množstvo pozitívnych vecí. Na desiatom mieste sa umiestnilo slovíčko art, ktoré sa vyskytovalo v siedmich percentách všetkých uverejnených postov na sociálnych sieťach Instagram, Twitter, Tumblr a Facebook. Rovnaké percento postov obsahovalo za symbolom slovíčko fashion.


Aby ti sociálne siete nezruinovali vzťah: Najčastejšie znamenia, že ti Insta a Facebook prerastajú cez hlavu


Zhodne po osem percent všetkých postov obsahovalo tagy follow a summer. Leto očividne ľuďom neprekazila ani pandémia a nadšenie zo slnečných lúčov sa znova prejavilo aj v online svete. Šieste miesto v rebríčku sa ušlo slovíčku photography, ktoré ľudia používali v 9% svojich príspevkov. Rovnaké percento ľudí používalo aj slovíčko instagood, ktorému tak patrí piata priečka.

Používaš niektoré z týchto hashtagov aj ty? (Zdroj: freepik.com/rawpixel.com)

Na deviatich percentách sa pohybuje aj štvrté slovo rebríčka – like. Za symbol sme začali vkladať aj pandémiu – #covid sa stalo tretím najpoužívanejším hashtagom na sociálnych sieťach v roku 2020. Obsahovalo ho až 11% postov uverejnených na štyroch sociálnych sieťach. Rovnaké percento, avšak druhú priečku si uchmatol tag s názvom obľúbenej sociálnej siete. #instagram použili taktiež tisíce ľudí.


Sociálna sieť roku 2021? Clubhouse prináša revolúciu v komunikácii, takto sa staneš jeho súčasťou


Tým najpoužívanejším hashtagom sa v roku 2020 stalo slovíčko love, čiže láska, ktoré predstavuje pekný kontrast k tretej priečke, na ktorom sa umiestnilo slovo predstavujúce pandémiu. Až v 17% postov, ktoré sme v roku 2020 uverejnili, bol práve tento tag.

Ktorý hashtag používaš najčastejšie?

Zdroj: best-hashtags.com, hashtag.com
Odporúčame