Zverejnili najpopulárnejšie mená pre deti v roku 2021: Tieto si na Slovensku obhájili svoj titul

Zverejnili najpopulárnejšie mená pre deti v roku 2021.

Zverejnili najpopulárnejšie mená pre deti v roku 2021. Zdroj: Unsplash / Senjuti Kundu

#Sú ľudia, ktorí pre svoje deti vyberajú skutočne podivné mená, ktoré by ťa ani nenapadli. Niektorí však ostávajú pri klasike, a aj preto sa týmto dvom menám podarilo obhájiť titul a sú najpoužívanejšie v tomto roku.

Pre chlapca sa najviac používalo meno Jakub. Svoje prvenstvo si drží už tretí rok po sebe. Má však silnú konkurenciu. Dobiehajú ho mená ako Adam, Samuel, Michal, Oliver, Tomáš, Filip, Matej, Lukáš a Martin. V druhej desiatke najčastejších mien sú Richard, Alex, Matúš, Tobias, Dávid, Peter, Šimon, Patrik, Dominik a Ján.

Najčastejšie mená chlapcov v roku 2021. (Zdroj: Facebook/Ministerstvo vnútra SR)

Minuloročné prvenstvo si obhájilo aj dievčanské meno Ema. V jej tesnom závese však zaostáva Nina. Po nich nasleduje Sofia, Eliška, Viktória, Sára, Natália, Nela, Mia a Hana. V druhej desiatke mien je Tamara, Karolína, Kristína, Anna, Diana, Laura, Olívia, Michaela, Rebeka a Júlia.

Najčastejšie mená dievčat v roku 2021. (Zdroj: Facebook/Ministerstvo vnútra SR)

Ministerstvo vnútra na sociálnej sieti dodáva, že „tieto mená novonarodených detí sú populárne na Slovensku už niekoľko rokov. Najrozšírenejšie mená na Slovensku mužského pohlavia v celej populácii sú však Peter, Ján a Jozef. Ženy sú najčastejšie nositeľkami mien Mária, Anna a Zuzana. Predpokladá sa, že v najbližšej dobe sa do zoznamu najrozšírenejších mien Slovenska dostanú aj Jakubovia a Emy.“

Zdroj: hashtag.sk, facebook/Ministerstvo vnútra SR
Odporúčame