Rebríček najsledovanejších YouTube kanálov: Zabudni na vlogerov, s týmto si určite nerátal!

Sleduješ najodoberanejšie kanály na YouTube aj ty?

YouTube. Zdroj: freepik.com/mteerapat

#YouTube dnes už zďaleka nie je len zdrojom hudobných videí a dobrých piesní na večer s kamošmi. Na tejto platforme nájdeš aj mnoho zábavy, zaujímavostí, návodov či detského obsahu, rozhovorov alebo dokonca motivácie do života a práce. Na YouTube je dnes jednoducho všetko. Ako to býva zvykom, súčasťou drvivej väčšiny videí je výzva stať sa odberateľom daného kanálu.


Najsledovanejšie video na YouTube prekonalo ďalší míľnik: Tieto zaujímavosti si o ňom určite nevedel!


Funkcia odoberania kanálov bola pridaná v októbri 2005 a iste tušíš, že v začiatkoch si sa mohol stať najodoberanejším už napríklad s tritisíc fanúšikmi. Postupom času však toto číslo rástlo a v roku 2022 by ti do prvej 50-ky nestačilo ani závratných 40 miliónov. Poďme sa teda spoločne pozrieť na 15 najsledovanejších kanálov na celom YouTube. Čísla, ktoré sme uviedli ako počet odberateľov, sú z dňa 5. apríla 2022, no každým dňom narastajú.

15. Canal KondZilla (65,5 milióna odberateľov)

Za menom Kondzilla stojí scenárista a režisér Konrad Cunha Dantas, ktorý je tiež zakladateľom KondZilla Records. Ako už iste tušíš, ide o spoločnosť produkujúcu a nahrávajúcu videá rôznych umelcov, čo je aj hlavným obsahom tohto YouTube kanála. Podľa mnohých popularizuje tiež žáner funk ostentação, ktorý vznikol v brazílskom Sao Paulo. So svojím počtom odberateľov sa jasne zaradil na prvé miesto v rámci YouTube v Brazílii aj celej Latinskej Amerike.

14. Goldmines (68,1 milióna odberateľov)

Tomuto kanálu budeš rozumieť, len ak hovoríš plynulou hindčinou. Zameraný je totiž na indickú filmovú tvorbu. Nájdeš tam celé filmy alebo len jednotlivé časti, no všetky sú z indického prostredia. Popularita Goldmines však rastie doslova z hodiny na hodinu.

13. Justin Bieber (68,2 milióna odberateľov)

Kanadský spevák, ktorého ti nemusíme zvlášť predstavovať, má taktiež obrovskú fanúšikovskú základňu. Aktuálne 28-ročný umelec zabodoval na začiatku najmä piesňou Baby a odvtedy nás stále dokáže prekvapiť kvalitnou hudobnou peckou. Počas svojej kariéry je Justin Bieber veľmi úprimný ohľadom svojich problémov s depresiou a úzkosťou a otvorene hovoril aj o závislostiach. Známe sú aj jeho opletačky so zákonom. Bieberovou najpočúvanejšou pesničkou na YouTube je Sorry s viac ako 3,5 miliardami pozretí. Je taktiež držiteľom niekoľkých Grammy a Guinessových rekordov.

12. Blackpink (73,3 milióna odberateľov)

Dievčenská skupina, ktorú sformoval YG Entertainment, patrí medzi najúspešnejšie kórejské skupiny vôbec. Ako to pri týchto zoskupeniach býva zvykom, dievčatá sú nielen nesmierne hlasovo talentované, ale vedia aj tancovať a navyše by sa mohli pokojne živiť aj modelingom. Súčasťou skupiny sú Jisoo, Jennie, Rosé a Lisa, ktoré svoj talent ukázali aj v sólo piesňach. Magazín Forbes Korea zaradil Blackpink medzi najvplyvnejšie celebrity v krajine a v roku 2021 aj kórejský prezident verejne uznal zásluhy Blackpink na šírení žánru K-pop a označil ich za K-pop fenomén.

11. 5-minute crafts (76,2 milióna odberateľov)

Ako sme už spomínali, na YouTube dnes nájdeš všetko. A ak sa niekde môžeš dozvedieť jednoduché tipy a triky za päť minút prakticky na čokoľvek, zdá sa, že takýto kanál je odsúdený na úspech. 5-minute crafts poskytuje ľuďom rady z rôznych oblastí života. Ak ale máš tendenciu prokrastinovať, musíme ťa upozorniť, že pravdepodobne si budeš chcieť pozrieť viac ako len jedno video. Kritiku však tento kanál zožal napríklad za návody na „život ohrozujúce“ triky.

10. Vlad and Niki (80,6 milióna odberateľov)

Tento rusko-americký kanál je zameraný na bratov Vladislava a Nikitu Vashketovcov. Rodičia týchto chlapcov pochádzajú z Moskvy a prevádzkujú 21 YouTube kanálov v 18 jazykoch, v ktorých sú hlavnými hrdinami ich synovia. Ako to u detí býva zvykom, na väčšine videí sa hrajú a rozprávajú príbehy. Samozrejme, tento kanál si našiel svojich priaznivcov práve medzi deťmi.

9. Zee Music Company (82,9 milióna odberateľov)

V prípade tohto YouTube kanála sa znova pohybujeme v prostredí, kde musíš plynule ovládať hindčinu. Zee Music Company je totiž indická hudobná spoločnosť z Naí Dillí. V krátkom čase získala veľký podiel na trhu s bollywoodskou hudbou. A práve tá je hlavným obsahom na ich YouTubovom kanáli. Ak ťa tento žáner baví, určite si prídeš na svoje.

8. WWE (87,2 milióna odberateľov)

Za skratkou WWE sa skrýva názov World Wrestling Entertainment a ide o spoločnosť zameranú na propagáciu amerického profesionálneho wrestlingu. Od wrestlingu však počas rokov pokročili už aj k filmu, americkému futbalu a iným aktivitám. Na tomto kanáli si môžeš vychutnať celé zápasy, ale aj rôzne rozhovory.

7. Like Nastya (90,5 milióna odberateľov)

Obsah pre deti je mimoriadne obľúbený. Hlavnou postavou tohto kanálu je osemročná Anastasia Radzinskaya, ktorá je známa ako Nastya alebo Like Nastya. Na svojom YouTube sa zameriava na rôzne hry, unboxingy, detské piesne alebo edukáciu. Tento kanál je dabovaný do niekoľkých jazykov.

6. Kids Diana Show (92,8 milióna odberateľov)

Eva Diana Kidisyuk má taktiež osem rokov a preslávila sa práve vďaka YouTube kanálu Kids Diana Show. Má ukrajinsko-americký pôvod a na tomto kanáli spolu so svojím bratom a rodičmi točí videá tiež zamerané predovšetkým na detských divákov. Tiež má mnoho jazykových verzií.

5. MrBeast (92,9 milióna odberateľov)

Jimmy Donaldson je jasným dôkazom toho, že byť youtuberom ti môže v dnešnej dobe zarobiť milióny eur. Internet ho opisuje aj ako priekopníka špecifického žánru na YouTube, ktorého centrom záujmu sú drahé kaskadérske kúsky. Poznať ho môžeš aj vďaka videám, v ktorých rozdával desiatky tisíc dolárov. Neuveriteľné je najmä to, že Jimmy má stále len 23 rokov. Pridávať videá totiž začal ešte ako 13-ročný a keď jeho značka začala neuveriteľne rýchlo rásť, do svojho tímu prizval niekoľko kamarátov z detstva, ktorí mu pomáhali. Už v roku 2020 mal v tomto tíme 30 ľudí, pričom točí na niekoľko kanálov.

4. PewDiePie (111 miliónov odberateľov)

Felix Arvid Ulf Kjellberg alias PewDiePie je právom označovaný za kráľa youtuberov. Začínal ešte v roku 2010, keď boli vody tejto platformy pre mnohých neznáme a niektorí si ani nevedeli predstaviť, ako by si prostredníctvom nej mohli zarobiť milióny. Najprv točil let’s play videá hororových a akčných hier, neskôr sa pridali aj samostatné série vlogov, recenzií, reakcií či vtipných videí a Felix dokázal počas rokov kontinuálne rásť a naberať na popularite. V roku 2019 viedol otvorený online súboj s indickou nahrávacou spoločnosťou T-series, s ktorou zápasili o najväčší počet odberateľov na YouTube.

3. SET India (130 miliónov odberateľov)

Tento kanál by si asi v TOP3 nečakal. Ide o YouTube indickej zábavnej televíznej stanice (samozrejme, v hindčine), ktorý bol spustený ešte v roku 1995. Zdá sa však, že v Indii je YouTube hádam ešte väčším fenoménom ako u nás. SET India zverejňuje ukážky aj celé epizódy rôznych seriálov či programov, akými sú India’s Best Dancer, Indian Idol alebo India’s Got Talent.

2. Cocomelon – Nursery Rhymes (132 miliónov odberateľov)

Zdá sa, že pre veľkú časť sveta je najúčinnejšou zbraňou na neposlušné deti, ktoré potrebujú upokojiť, okrem televízie aj YouTube. Cocomelon totiž zverejňuje predovšetkým rýmovačky a piesne pre malé deti. V top 30-ke najpozeranejších videí na YouTube má tento kanál hneď tri videá.

1. T-series (212 miliónov odberateľov)

Indická nahrávacia spoločnosť T-series produkuje hudbu aj filmy a bola založená ešte v roku 1983. Hoci primárne sa zameriavala na bollywoodske sountracky a Indi-pop, postupne sa pridávali úspechy vo sfére filmu. Vo svete YouTube mnoho ľudí T-series spoznalo vďaka spomínanej verejnej „vojne“ s YouTuberom PewDiePie o prvú priečku v počte odberateľov. Dnes je T-series nielen najodoberanejším kanálom s mimoriadnym náskokom, ale tiež kanálom s najväčším počtom videní.

Ktorý kanál z najodoberanejšej pätnástky ťa najviac prekvapil?


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk, wikipedia.org
Odporúčame