Najočakávanejší seriál roka sa vracia: Prečo sa nevieme dočkať druhej série Stranger Things?

Stranger Things

Ako dobre si pamätáš na prvú sériu Stranger Things? (Zdroj: Netflix)

#Minuloročný úspech seriálu Stranger Things prišiel ako blesk z čistého neba. Stal sa jedným z najväčších seriálových hitov internetovej doby. O to očakávanejšia je druhá séria, ktorá mala premiéru 27. októbra. Pozreli sme sa teda na dôvody, prečo je Stranger Things tak očakávaným seriálom a prečo sa jeho pokračovania nevieme dočkať.

1. Všetko sa začne naraz

Tak, ako má Netflix v dobrom zvyku, podporuje kultúru ľudí, ktorí sa nedokážu nabažiť seriálov. Preto je Stranger Things 2 ďalším z nich, ktorého všetky epizódy môžeme pozerať ihneď po zverejnení. Nemusíme tak čakať týždeň po týždni na nový diel. Kto z vás plánuje cez víkend nevychádzať z domu?

2. Divnejší a temnejší

Seriál Stranger Things má byť ešte divnejší a temnejší, ako doteraz. Zároveň tvorcovia potvrdili, že ide o pokračovanie a nie nový príbeh. Očakávať teda môžeme hororovo-retro-mysterióznu atmosféru s dávkou napätia i humoru. A dozvieme sa niečo viac aj o krajine Upside Down, v ktorej bol uväznený v prvej sérii jeden z hlavných hrdinov – Will.

3. Mladí hrdinovia sú späť

Všetci chlapci z prvej série sú späť a svoju úlohu v príbehu zohrá aj tajomná Eleven. Tá sa však pravdepodobne neobjaví hneď. Nechýba ani Winona Ryder v roli Willovej matky. Základom sú však výkony detských hercov. Tie zo Stranger Things nerobia automaticky seriál pre deti či tínedžerov, ale podčiarkujú presahy medzi generáciami jeho divákov. Aj preto je to jeden z najúspešnejších televíznych (alebo lepšie povedané streamovacích) projektov posledných rokov.

4. Retro referencie

Jedným z pilierov úspechu minuloročnej prvej série Stranger Things boli retro referencie z osemdesiatych rokov. Podľa traileru k druhej série sa stretneme s Krotiteľmi duchov aj legendárnym klipom Thriller Michaela Jacksona. Príbeh druhej série sa mimochodom odohráva počas Halloweenu roku 1984.

5. Soundtrack je už vonku

Hudba bola jedným z najsilnejších prvkov Stranger Things. Analógová elektronika, ktorá výborne podkresľuje atmosféru seriálu sa objaví aj v nových dieloch. Soundtrack sa už navyše dá vypočuť v streamovacích službách.

6. Finn Wolfhard je hviezda budúcnosti

Spomínali sme to už v článku o horore To, no z Finna Wolfharda bude hviezda budúcnosti. Tento chalan nemá ani 15, no už teraz ide o zaujímavú osobnosť. Vo filme To strieľal jednu vulgárnu hlášku za druhou, v Stranger Things je jeho úloha o niečo dôležitejšia. Mimochodom, okrem herectva má Finn napríklad aj kapelu Calpurnia. A tak aj keď sa z neho nestane hviezda strieborného plátna, budeme o ňom ešte počuť.

https://www.youtube.com/watch?v=PFsfZGkVc0o

7. Druhou sériou nekončíme

Hoci ešte nie je všetko potvrdené,  tvorcovia seriálu hovoria už o jeho pokračovaní. A ak budú nové epizódy aspoň tak dobré, ako tie minuloročné, je to len dobré znamenie.

Odporúčame