Horor ‚To‘ ovládol slovenské kiná: Pozrite si 5 dôvodov prečo by ste ho mali čím skôr vidieť

Continental Film

#Nestáva sa veľmi často, aby horor dostal u nás toľko pozornosti, ako sa to podarilo novinke nazvanej jednoducho To. Ide o remake snímky z roku 1990 nakrútenej podľa románu Stephena Kinga, ktorý potvrdzuje, že horor nemusí byť len lacným žánrom pre deti a tínedžerov. Zozbierali sme preto 5 dôvodov, prečo by ste ho mali vidieť.

1. Je to najnavštevovanejší film v kinách

Už počas prvého víkendu ovládol slovenské kiná. Pozrieť si ho bolo až 40-tisíc divákov, druhý film v Rebríčku – Čiara – mal 5-násobne menej návštevníkov. Nejde teda o náhodný fenomén. Horor zbúral kiná po celom svete na čele so Spojenými štátmi a pri rozpočte cca 35 miliónov dolárov (čo je oproti klasickej hollywoodskej produkcii v podstate nič) zarába jedna radosť.

2. 80s nostalgia

Videli sme to pri fenoméne Stranger Things minulý rok, zažívame to aj pri filme To. Horor si totiž ide na vlne nostalgie za osemdesiatymi rokmi. Objavíte v ňom množstvo referencií na kultúru a predovšetkým horory z tohto obdobia. Jednoducho, 80s melanchólia je na vrchole, špeciálne preto, že ľudia, ktorí v tomto čase vyrástli, už dospeli a pracujú vo filmovom priemysle.

3. Finn Wolfhard

Keď už sme pri Stranger Things, jedným z dôvodov prečo To treba vidieť je aj mladučký Finn Wolfhard. Tento chalan nemá ani 15, no už teraz ide o zaujímavú osobnosť. Vo filme možno nehrá až tak dôležitú úlohu, napriek tomu ide o pravdepodobnú hviezdu budúcnosti. Okrem herectvá má Finn napríklad aj kapelu Calpurnia a tak o ňom ešte budeme veľa počuť. Nehovoriac o tom, že sa vracia aj Stranger Things a to druhou sériou už 27. októbra.

https://www.youtube.com/watch?v=PFsfZGkVc0o

4. Stephen King

Autor knižnej predlohy – Stephen King – je jedným z najznámejších spisovateľov sveta. Z jeho kníh sa predalo 350 miliónov kusov a je považovaný za kráľa hororov. Znamená to, že To môže skutočne stavať na kvalitnej predlohe a vybudovať hororovú atmosféru ako sa patrí. Mimochodom, troška mimo žánru hororu a sci-fi, je King tiež autorom predlohy pre Vykúpenie z väznice Shawshank, ktorý je často považovaný za najlepší film všetkých čias.

O čom je „To“? (zdroj: Continental Film)
Derry nie je obyčajným americkým malomestom. Pod jeho povrchom spí prastaré zlo. Vždy keď sa prebudí, na niekoľko rokov rozpúta v Derry a okolí smršť neopísateľných hrôz. Strašná sila, ktorú možno nazvať len TO, ovláda obyvateľov, vraždí nevinné deti a zdá sa, že ju neuspokojí nič okrem najvyššej obete. Kto ju prinesie tentoraz? Keď v meste začnú miznúť deti, skupinka siedmich priateľov sa rozhodne pátrať na vlastnú päsť a čeliť strachu a zlu stelesnenom záhadným klaunom… 

5. Je to dobrý remake

Remake je typ filmu, ktorý nie vždy tvorcom vyjde podľa predstáv. Špeciálne, ak je predloha známa a diváci ju majú s čím porovnávať. Horor To zatiaľ okrem úspechu v kinách prináša aj pozitívne recenzie od kritikov a najmä reakcie od ľudí. Zdá sa tak, že ide o skutočne vydarený remake, ktorý už teraz zatienil originál zo začiatku 90. rokov.

Odporúčame