Najnebezpečnejšie výzvy na TikToku: Strata zraku, popáleniny či smrť – na tieto si daj obrovský pozor!

Dve dievčatá si robia selfie

Nevinná zábava sa môže zmeniť na boj o život (Zdroj: Unsplash/Ben Weber)

#TikTok je momentálne jednou z najobľúbenejších sociálnych sietí. Jeho popularita za posledné roky extrémne narástla a ovplyvnila aj algoritmus a vývoj ostatných sociálnych sietí (zavedenie videí Reels na Instgrame či YouTube Shorts). Ako to však býva zvykom, žiadna novinka nie je len pozitívna.

V minulosti sme ťa už viackrát varovali pred nebezpečnými výzvami, ktoré sa na TikToku šírili. Niektoré na prvý pohľad môžu pôsobiť nevinne, no v sekunde dokážu ukončiť život odvážlivca. Tento článok nie je návodom, práve naopak, chceme ním poukázať na najnebezpečnejšie výzvy, ktorým by sa mal rozhodne každý vyhnúť!

Black-out challenge

Už z názvu môžeš tušiť, čo bude pointou tejto výzvy. Zadržať dych na tak dlho, až človek odpadne. Rozhodne ti nemusíme vysvetľovať, prečo to nie je dobrý nápad. Tvoje mozgové bunky môžu začať odumierať už po niekoľkých minútach bez prísunu kyslíka. Dočasná strata vedomia tak veľmi rýchlo môže viesť k smrti.

Cha-cha-slide

Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o nevinný trend. Určite si už niekedy počul skladbu DJ Caspera, v ktorej sa spieva sliiide to the left, sliiide to the right. V klasickom trende sa tanečník alebo tanečnica pohybuje v smere, ktorý spevák zaspieva (doľava alebo doprava).

Vo výzve sa však týmito pokynmi riadia vodiči auta, ktorý odbáčajú v danom smere. Prípadne prebiehajú medzi pruhmi na ceste. Takéto správanie za volantom je veľmi nezodpovedné a extrémne nebezpečné.

@katykinnsnelson

#carchallenge #chachaslide #backroads #washington #friendsvideo #mycar #fyp #foruyou #foryou #foryourpage #crazydriver #pleasebesafe @conniefontaine

♬ original sound – Katykinns Nelson

Coronavirus challenge

Zrejme nie je žiadnym prekvapením, že do tejto výzvy sa zapájalo obrovské množstvo ľudí približne pred dvoma rokmi (aj keď aktívna je stále).

Jej účastníci chceli dať najavo, že nemajú strach z koronavírusu. Aby to skutočne potvrdili, natočili na video, ako oblizujú náhodné objekty na verejnosti. Mohlo ísť o čokoľvek, no spravidla platilo, čím nechutnejšie, tým lepšie. Takýmto objektom bola napríklad aj verejná toaleta.

Silhouette challenge

To, že by si nemal na internete zdieľať svoje intímne zábery, je dnes už zrejme všetkým jasné. Avšak, platí to aj v prípade, že tieto zábery nie sú zobrazené priamo. Aby sme to upresnili – silhouette challenge je krátky sexi tanec, pri ktorom sa osoba postaví do rámu dverí, za ňou svieti vášnivé červené svetlo, zatiaľ čo ona sa zmyselne pohybuje do rytmu hudby.

Laik vidí len obrys tela a vášnivý tanec. Avšak, aj z takéhoto záznamu dokáže šikovný hacker vytiahnuť nahé zábery v plnej kvalite. Tie potom môže voľne zdieľať alebo použiť na vydieranie interpreta.

@saskiakeogh3

Sorry mum #greenscreen #silhouettechallenge #fyp #silhouette #foryou

♬ Put Your Head On My Shoulder – Giulia Di Nicolantonio

Zmeň si farbu očí

S touto výzvou začal TikToker Greg Lammers, ktorý tvrdí, že si dokázal zmeniť farbu očí. Ako na to? Postup je údajne jednoduchý. Stačí v igelitovom vrecku zmiešať bielidlo, želatínu, dezinfekčné mydlo a penu na holenie. Obsah dobre premiešať a následne si ho vo vrecku priložiť na oko.

Odborníci však dvíhajú varovný prst. Aj takéto krátke vystavenie oka bielidlu a iným chemikáliám, ktoré obsahujú chlór, môže viesť k poškodeniu zraku a vo vážnych prípadoch môže dokonca dôjsť až k slepote.

Horiaca kopa

Tento názov môže byť trochu mätúci, avšak ide o mimoriadne nebezpečnú výzvu, čo potvrdzujú zrazenia jej aktérov. V princípe má ísť o efektný prechod medzi dvomi videami, kde je v prvej časti interpret oblečený úplne normálne.

Nasleduje veľmi rýchla premena počas ktorej škrtne zapaľovačom a jeho oblečenie sa zmení na niečo sexi alebo trendy. Nebolo by na tom nič zlé, avšak natočenie takéhoto efektu môže viesť k vážnym popáleninám.

@madi

⚠️IM OKAY⚠️ but this is actually so funny HAHA

♬ Burning Pile – Mother Mother


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame