Toto je najnebezpečnejšie miesto na svete! Prvýkrát ho mohli odfotografovať až za desiatky rokov od jeho vzniku

Toto je najnebezpečnejšie miesto na svete!

Toto je najnebezpečnejšie miesto na svete! (Zdroj: Unsplash.com/Derrick Cooper)

#Čo si predstavíš pod pojmom najnebezpečnejšie miesto na svete? Ako prvé ťa zrejme napadne strašidelný les či nejaké mysteriózne miesto ako bermudský trojuholník. Tento titul však nesie omnoho menej záhadné miesto. V skutočnosti totiž ide o suterén, ktorý sa nachádza v Pripjati na Ukrajine.

Mesto Pripjať pre teba zrejme až také známe nie je. Ak ti však povieme, že ide o mesto, ktoré sa nazýva aj „mesto duchov“ a náchádza sa len pár kilometrov od Černobyľu, v ktorom došlo k obrovskej jadrovej katastrofe, tak určite budeš vedieť, o čo vlastne ide. Áno je to tak, najnebezpečnejšie miesto na svete vzniklo po hrôzostrašnej jadrovej nehode, ktorá zapríčili smrť tisícov ľudí.

Konkrétne ide o miesto, ktoré vedci pomenovali „Slonia noha v Černobyle“. Ide o suterén, v ktorom sa nachádza nebezpečná rádioaktívna hmota, ktorá svojim vzhľadom pripomína práve spomínanú sloniu nohu. Rádioaktivita na tomto mieste bola podľa portálu Unilad.com tak silná, že prvýkrát ho bolo možné zachytiť až po niekoľkých desaťročiach.

https://www.instagram.com/p/BwW7XOylLEi/?utm_source=ig_embed&ig_rid=7a4df58b-e60a-4829-ab6f-8010d74a20ad

„V roku 1986 bola úroveň radiácie na „Slonej nohe“ nameraná na ohromujúcich 10 000 röntgenoch za hodinu – čo je dosť na to, aby komukoľvek v jej prítomnosti dodali smrteľnú dávku žiarenia za menej ako minútu,“ poznamenal portál Unilad.


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, unilad.com
Odporúčame