Najlepšie slovenské albumy za rok 2016, a ich najlepšie tracky

Tak a ku nášmu sumáru roka 2016 pridávame aj najlepšie dosky, ktoré boli vydané v aktuálnom roku. Rok bol na albumy bohatý a my sme teda mali z čoho vyberať. Len pre upozornenie, nasledujúce albumy nie sú usporiadané v žiadnom rebríčku.

Do nášho záverečného výberu sa dostalo 8 albumov. Napokon sme ešte 2 dosky vyradili, a dostali sme finálny rebríček šiestich najlepších albumov uplynulého roka. Do výberu TOP 8 sa dostali Majself a Vladis, avšak ich dosky sa do TOP 6 nevošli. To však vôbec neznamená, že by dosky neboli kvalitné, len sme skrátka usúdili, že páni, ktorí sa dostali do úzkeho rebríčka dosiahli so svojimi počinmi väčšiu úspešnosť/kvalitu, a pre to tam museli byť. Z tejto dvojice menovaných sa nám páčil viac Majselfov album Neptún, ktorý bol určite jedno z najväčších prekvapení roku 2016. Výborný album s výborným hosťami musel zaujať nejedného fanúšika, a my už netrpezlivo čakáme na ďalšiu Majselfovu prácu.

000

Prejdime už teda ku záverečnému výberu top albumov.

[AdSense-A]

Kali – Zlý Príklad

000

Kto sleduje našu stránku, tak vie, že Kaliho sme zaradili aj medzi piatich najlepších interpretov aktuálneho roku, a teda jeho album Zlý Príklad nesmie chýbať v našom rebríčku. Bol to jeden z prvých albumov tohto roka, takže mnohí ho už v pamäti až tak nemajú, pri tom množstve albumov, ktoré teraz vyšli, no my sme na neho nezabudli.

Najlepšie tracky: Zlý Príklad, Dosnívané, Veľa Slov

Radikal Chef – Freeride

000

Už viac krát spomínaný album Freeride je jeden z našich najobľúbenejších. Jediná škoda je, že album sa nedostal ku širokej rapovej verejnosti, a nedostal toľko podpory, koľko by si možno zaslúžil. Radikalova doska sa nesie v znamení NewSchool Rapu a nájsť tam môžte množstvo talentovaných raperov (Fobia Kid) či producentov (Pilate, Amida). Opakujeme, kto to ešte nepočul, tak rýchlo choďte na to!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Slovenskí raperi z Moja Reč to znovu roztočili: Sleduj prvý klip z novo pripravovaného albumu!

Najlepšie tracky: Basic, Laerdal Tunel, Ropa, 2009

H16 – Sila

000

Chalani z H16 vydali len prednedávnom album Sila, ktorý sa stal okamžite veľmi obľúbený medzi fanúšikmi. To, že tento album bude medzi najlepšími v tomto roku, sa dalo čakať. Viaceré zaujímavé a prekvapivé spolupráce dodali albumu potrebnú šťavu a šmrnc. Je ťažké  hodnotiť všetky aspekty, keďže je album von krátko.

Najlepšie tracky: Nebojím sa nikoho, Jetpack, Dokonalý

Pil C – Hype

000

Čo sa týka rebríčka, tak asi najkontroverznejší album, ktorý v tomto roku vyšiel. Niektorí ho chvália, iní zase nadávajú, no musíme uznať, že Pil C má v konečnom dôsledku vydarenú dosku, plnú kvalitného zvuku a samozrejme aj rapu a hostí. Predalo sa pár tisíc kusov a v našom malom hlasovaní to je druhý najobľúbenejší album tohto roka. Na totálku plné koncerty, do pár minút vypredaný merch, to má na našom malom Slovensku len málokto, to treba nechať.

Najlepšie tracky: Sme rozobrali v našom článku tu.

Moja Reč – Offline

000

To hádam nie je prekvapenie pre nikoho. Jedna z najkvalitnejších dosiek tohto roka vyšla v jeho prvej polovici. Offline bol skvelý album, so skvelou myšlienkou, trackmi a v neposlednom rade aj so skvelými hosťami. Album rozhodne neobsahuje tracky, ktoré sú „na jedno kopyto“, ale práve naopak, ponúka rôznorodé štýly a podmazy. Chalanov sme tak isto zaradili aj do nášho článku o najlepších mužských interpretoch za rok 2016. Veľmi sa už tešíme aj na sólové albumy dobrých chlapcov.

Najlepšie tracky: Offline, Mlčanie Jahniat, Všetko OK, Chlapci zo zadnej lavice

Rytmus – Krstný Otec

000

Pri uzatváraní tohto článku sa žiadne prekvapenie nekoná. Mnoho ľudí, či už u nás v komentároch, alebo aj na iných stránkach sa vyjadruje, že čakali od tohto albumu viac. Možno to platí aj pre nás. Ale na druhej strane, čo viac? Zvukovo aj hosťovačkami asi najlepší album, aký v aktuálnom roku vyšiel, tisíce predaných kusov v predpredaji a neskutočne našlapané krsty, to všetko je stopa, ktorú tu tento album zanechal. Na albume je cítiť Rytmusovu prácu, a na doske nechal kus seba. Tento album navyše suverénne kraľoval aj v našom hlasovaní o najlepší a najočakávanejší album tohto roku.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Slovenskí raperi z Moja Reč to znovu roztočili: Sleduj prvý klip z novo pripravovaného albumu!

Najlepšie tracky: sme tak isto ako u Pil C rozobrali v našom článku tu.

Najlepšie albumy určite nie sú žiadnym prekvapením. Ak Vám však nejaký album chýba, dajte nám o tom vedieť. Tak isto napíšte aj svoj najobľúbenejší album za uplynulý rok.

[democracy id=“6″]

Odporúčame