Najlepšie MMA knihy, ktoré musí poznať každý riadny fanúšik: Máš ich doma aj ty?

Čítanie knihy

Knihy sú skvelým zdrojom inšpirácie (Foto: Freepik.com)

#V karanténe je niekedy náročné nájsť vhodnú aktivitu, popri ktorej sa nebudete nudiť. Určite je však potrebné neustále sa vzdelávať a nasávať nové informácie. Knihy sú skvelým zdrojom, a tak sme v spolupráci s kníhkupectvom Martinus pripravili zoznam toho najzaujímavejšieho v spojení knihy a MMA.

Attila Végh a Karlos Vémola

Ak si fanúšikom domácej scény, určite ti neušiel nedávny Zápas storočia medzi Attilom Véghom a Karlosom Vémolom. Možno ťa trochu prekvapí informácia, že obaja bojovníci už majú aj svoje vlastné knihy.

Slovenský šampión Bellatoru zmapoval svoju cestu k vytúženému titulu ešte v roku 2013, no podobné príbehy by sa dali čítať od rána do večera v akomkoľvek období. Kniha s názvom Cesta k titulu: MMA World Champion je tak určite zaujímavou voľbou.

O čosi neskôr uzrela svetlo sveta aj kniha o českom Terminátorovi. V roku 2019 sa o to postaral autor Martin Jaroš, ktorý vydal publikáciu s názvom Karlos Vémola: Zrození Terminátora. Možno ti aj tieto knihy pomôžu k lepšiemu poznaniu oboch fighterov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Attila Vegh (@veghattila),

Najkrajšia bojovníčka sveta aj írsky fenomén

Medzi publikáciami z prostredia najprestížnejšej organizácie sveta samozrejme vyčnieva kniha Conora McGregora spolu s jeho trénerom Johnom Kavanaghom. Titulom Učiť sa a vyhrávať rozhodne nič nepokazíš a najmä nie v prípade, ak si fanúšikom írskeho fenoménu.

V roku 2016 sa do sveta dostal aj príbeh prvej dominantnej zápasníčky v UFC. Ronda Rousey dlho patrila k obávaným súperkám, až sa presunula do sveta wrestlingu. Pozornosť určite môžeš smerovať aj na ďalšie dva tituly v angličtine.

Život azda najkrajšej bojovníčky sveta Paige VanZant taktiež nájdeš na stránkach Martinus.sk, a jednoznačne nemôžeme opomenúť ani príbeh Codyho Garbrandta. Ten sa rozrozprával o svojej ceste a boji jeho fanúšika s leukémiou.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Paige VanZant (@paigevanzant),

Príbehy z domácej scény

Keď už vyberáme to najlepšie, čo ponúkajú knihy v rámci MMA prostredia, nemôžeme vynechať ani ďalšie dva tituly. Publikácia o najúspešnejšom slovenskom zápasníkovi Jozefovi Lohyňovi jednoznačne upúta každého nadšenca bojových športov.

Absolútnou novinkou spomedzi tohto výberu je práca dvojice Daniel Barták – Libor Kalous. Kniha s názvom Život v kleci a podtitulom Byli sme i před Vémolou mapuje celú históriu zmiešaných bojových umení v Českej republike a určite by nemala chýbať v knižnici každého fanúšika.

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame