Pozri sa na rebríček najlepších miest, kde sa ti oplatí začať nový život: Umiestnili sa aj naši susedia

Pozri sa na rebríček najlepších miest, kde sa ti oplatí začať nový život.

Pozri sa na rebríček najlepších miest, kde sa ti oplatí začať nový život. (Zdroj: Unsplash.com/ Dmitry Goykolov)

#Experti zverejnili nový rebríček, ktorý má pomôcť expatom vybrať si vhodné miesto, pre ich pobyt. Zverejnili rebríček miest, ktoré by mali určite navštíviť. Vysoko sa umiestnili aj naši susedia.

Nový rebríček sa zameriava na vhodné podmienky pre expatov. Ide o odborníkov, ktorí hľadajú rôzne pracovné ponuky po celom svete, aby mohli naďalej rozvíjať svoju kariéru. Vyberú si teda jednu krajinu a natrvalo sa tam presťahujú. Nevadí im pri tom nazrieť ani do iného kontinentu.

Dôležitým aspektom pri hľadaní miesta je však pre nich to, aby sa profesionálne rozvíjali, aby v danej krajine bol lacný a pohodlný život. Taktiež v novej krajine nechcú zažiť silný kultúrny šok. Expati pri tom môžu byť aj seniori, ktorí sa z finančných alebo zdravotných dôvodov rozhodli stráviť časť života mimo vlasti.

Práve takýmto ľuďom sa rozhodla firma Expat City Ranking 2021 poskytnúť rebríček tých najlepších miest pre ich nový začiatok. Prieskumu sa pri tom zúčastnilo 12-tisíc respondentov. Rebríček zahŕňa 57 miest, avšak ku každému sa muselo vyjadriť aspoň 50 ľudí.

Ľudia pri tom odpovedali na dotazník, kde sa ich pýtali, aká je klíma, doprava, bezpečnosť, zdravie, prostredie alebo politická stabilita či náročnosť jazyka. Na prvom mieste sa pri tom umiestnila Kuala Lumpur (Malajzia). Hneď po tom Malaga (Španielsko) a samozrejme Dubaj (Spojené arabské emiráty. Vysoko sa umiestnila aj Praha (Česko), a to na siedmom mieste. Naopak úplne prepadli talianske mestá Miláno a Rím, ktoré obsadili 56 a 57 priečku.

Kuala Lumpur
Kuala Lumpur (Zdroj: Unsplash.com/Esmonde Yong)
Zdroj: hashtag.sk, internations.org
Odporúčame