Najlepšie mesto na svete pre rok 2023: Vieš, vďaka čomu Londýn už po siedmykrát znovu obhájil svoju pozíciu?

Najlepšie mesto na svete Londýn 2023

Podľa Resonance je najlepšie mesto na svete pre rok 2023 Londýn (Zdroj: Pixabay/liushuquan)

#Ktoré mesto je najlepšie na svete? To je otázka, ktorá asi najviac trápi aktívnych cestovateľov, ale vždy je zaujímavé sledovať rebríčky a ich kritériá, podľa ktorých mestá hodnotia. Pre rok 2023 sa najlepším mestom sveta stal Londýn. Zaujímavé je, že už po siedmykrát v rade za sebou. Kto stojí za ocenením a ako vybral najlepšie mesto?

Najlepšie mesto na svete podľa Resonance

Londýn je nepochybne mesto obľúbené turistami a má čo ponúknuť. Aj v roku 2022 získal niekoľko ocenení. Napríklad bol zaradený medzi najlepšie mestá s turistickými atrakciami alebo s najlepšími možnosťami na romantickú večeru. Dokonca, sa na popredných priečkach umiestnil aj ako skvelé miesto na strávenie Vianoc.

Za ocenením pre najlepšie mesto sveta pre rok 2023 stojí poradenská spoločnosť Resonance. Tá je popredným globálnym poradcom v oblasti tvorby miest, značky a marketingu pre najlepšie svetové mestá, okresy, destinácie a vývoj.

Pocta Ukrajine

Tentokrát Resonance udelil aj „čestné najlepšie mesto na svete“, ktorým sa stalo hlavné mesto Ukrajiny – Kyjev. Titul udelili mestu ako majáku odvahy a húževnatosti, keďže, rovnako ako celá Ukrajina, je každodenne sužované tragédiou. Ocenenie oslavuje kyjevskú kultúru a spôsob života, vyzdvihuje bary, reštaurácie a iné stravovacie podniky a tiež chváli lacný a efektívny systém metra.

Hlavné mesto hlavných miest

Ako sme už spomínali, Londýn sa na vrchole rebríčka ocitol už siedmykrát po sebe a predbehol mestá ako Paríž a New York. Londýn nazývaný ako hlavné mesto hlavných miest bol ocenený za to, že sa dokázal zotaviť po pandémii, taktiež za návrat nočného metra a prekonal tŕnistú cestu po Brexite.

Londýn je známy investičným potenciálom a obzvlášť obľúbený pre svoju rozmanitú reštauračnú scénu. Potvrdením tohto tvrdenia je aj exkluzívna dubajská reštaurácia Kinoya v obchodnom dome Harrods. Za zmienku tiež stáli letné oslavy platinového jubilea a obdobia smútku, ktoré nasledovalo po smrti kráľovnej Alžbety II. Pohľady celého sveta sa upierali práve na Londýn.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Najlepšia európska destinácia v roku 2023: Je bližšie, ako by si čakal – uhádneš, ktoré je to mesto?

Do TOP 10 sa, okrem Londýna, Paríža a New Yorku, dostali ešte aj Tokia, Dubaj, Barcelona, Rím, Madrid, Singapur a Amsterdam.


Myslíš, že sa Londýn stane víťazom aj po ôsmykrát budúci rok?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame