Našli sme pre teba najlepšie jazdené autá do 2 000 EUR: Na tieto klasiky sa môžeš spoľahnúť a potešia aj tvoju peňaženku!

auto

Ktoré z vybraných áut by si si vybral ty? (Zdoj: Unsplash/Martin Katler)

#Hoci by sa na prvý pohľad mohlo zdať, že na kúpu auta je 2000 € príliš malý rozpočet, opak je pravdou. Na bazárových portáloch nájdeš do tejto sumy tisícky zaujímavých inzerátov. Pri tak lacných autách si však musíš dávať veľký pozor, aby si nekúpil mačku vo vreci. Nevhodne zvolené auto ťa môže veľmi rýchlo potrápiť vysokými servisnými výdavkami. Na ktoré značky a modely sa teda oplatí zameriavať?

Dôležitý je technický stav

Autá do 2000 € už budú mať čo-to za sebou, preto nečakaj žiaden zázrak. Nejaké odreniny na karosérii či škrabance v interiéri sú bežným opotrebením. Pozor si daj najmä na technický stav. Predchádzajúceho majiteľa sa spýtaj na technickú históriu a ak sa v autách dobre nevyznáš, zober si na pomoc mechanika alebo kamoša, ktorý ti dokáže poradiť.

Každý z nás má iné priority a očakávania. Vybrať tak 4 najlepšie jazdené autá do 2000 € môže byť pomerne náročné. Do nášho výberu sme zaradili autá, ktoré sú na Slovensku považované za objektívne najlepšie jazdenky pre široké spektrum rôznych ľudí. Okrem nízkej nákupnej ceny ťa potešia spoľahlivosťou, dostupnými náhradnými dielmi a sevisom či malými prevádzkovými nákladmi. Pozrime sa teda na ne.

1. Škoda Fabia prvej generácie

Toto auto je už dlhodobo jednou z najobľúbenejších jazdeniek na Slovensku. Najlacnejšie jazdené Fabie v horšom stave kúpiš aj za menej ako 1000 €. Pokiaľ však chceš zachovalý kúsok s menším počtom kilometrov, pozerať by si sa mal po Fabiach v cene 1400 – 2000 €. Výber je skutočne široký, ľahko tak narazíš na farbu a verziu, ktorá sa ti páči.

Fabia 1. generácie bola dostupná v troch karosárskych verziách – sedan, hatchback a kombi. Práve kombi verzia sa kvôli jej dobrej praktickosti teší na Slovensku veľkej obľube. Z hľadiska benzínových motorov ju môžeš kúpiť najmä s benzínovým motorom 1.2 HTP alebo 1.4. Dobrou voľbou ale môže byť aj naftový motor 1.9 SDI. Väčšina z nich poteší veľmi dobrou spoľahlivosťou. Diely na tento model sú mimoriadne lacné, servis zvládne skutočne ktokoľvek a k výhodám patrí aj nízka spotreba či cenovo dostupná poistka.

 

škoda fabia
Škoda Fabia prvej generácie je obľúbenou a spoľahlivou voľbou (Zdroj: Wikimedia Commons/Sven Storbeck)

2. Škoda Octavia druhej generácie

Ak sa ti Fabia zdá príliš malá a túžiš po niečom väčšom, vyspelejšom a pohodlnejšom, skvelým riešením môže byť práve Octavia 1. generácie. Tá množstvo techniky zdieľa s Volkswagenom Golf 4. generácie, popísanom nižšie, no prináša oveľa viac vnútorného priestoru. Octavie 1. generácie sú na Slovensku mimoriadne obľúbené, v ponuke bazárových portálov tak nájdeš stovky kusov, z ktorých si môžeš vyberať.

Asi najobľúbenejšou motorizáciou v Octavii 1. generácie je motor 1.9 TDI, ktorý poteší slušným záťahom, perfektnou spoľahlivosťou a malými prevádzkovými nákladmi. Dobrou voľbou je aj motor 1.9 SDI, ktorý má však citeľne nižší výkon. Vybrať si môžeš aj benzínové motorizácie s objemom 1.4 alebo 1.6 litra, s ktorými sa stretneš najčastejšie.

Škoda Octavia I
Škoda Octavia I znamená dostatok priestoru (Zdroj: Wikimedia Commons/M.Rejha)

3. Volkswagen Golf štvrtej generácie

Napriek svojmu veku je Volkswagen Golf 4. generácie aj v dnešnej dobe veľmi obľúbený. Na ceste pôsobí bezpečným dojmom, má slušné jazdné vlastnosti, je veľmi spoľahlivý a náhradné diely sú na neho cenovo dostupné. Niekoho možno poteší aj skutočnosť, že sa dajú ľahko upravovať. Kúpiť vieš množstvo rôznych tuningových kitov a vďaka štýlovému dizajnu môžeš mať naozaj krásne auto.

Volkswagen Golf 4. generácie bol dostupný v 3 verziách – ako hatchback, kombi a kabriolet. Je už len na tebe, ktorá verzia sa ti bude najviac páčiť. Aj najmenšia z nich, Golf hatchback, ťa poteší slušným vnútorným priestorom. Pri kúpe si daj pozor na hrdzu karosérie, ktorá sa pri tomto modeli často objavuje. Z hľadiska motorov odporúčame voliť jednoduché a spoľahlivé benzínové 1.4 či 1.6, alebo naftové 1.9 SDI a 1.9 TDI. Tie taktiež potešia vynikajúcou spoľahlivosťou a mimoriadne nízkou spotrebou.

Volkswagen
Tento Volkswagen si môžeš vytuningovať (Zdroj: Wikimedia Commons/ CrazyD)

4.Peugeot 206

Podobne ako Fabiu, aj Peugeot 206 bez problémov zoženieš v sume pod 1000 €, avšak odporúčame voliť skôr kúsky s  nad 1000 €, ktoré budú pravdepodobne v lepšom technickom stave. 206-tka je malým obratným autom, ktoré je skvelé najmä na jazdenie po meste. Poteší jednoduchou konštrukciou, slušnou spoľahlivosťou, dostupnými náhradnými dielmi a nízkymi prevádzkovými nákladmi.

Okrem verzie hatchback a SW (kombi) je Peugeot 206 dostupný aj vo verzii kabriolet, pričom aj túto verziu vieš zohnať za menej ako 2000 €. Ak sa náhodou rozhodneš práve pre kabriolet, daj si pozor, aby strecha dobre fungovala. Jej prípadná oprava je totižto finančne náročná. Z hľadiska benzínových motorov môžeš voliť spoľahlivé agregáty s objemom 1.1, 1.4, 1.6, prípadne dokonca 2.0 litra. Ak hľadáš naftový motor, najčastejšie sa stretneš s motorizáciami 1.4 a 1.6 HDI.

peugeot
Peugeot 206 je v ponuke aj ako kabriolet (Zdroj: Wikimedia Commons/ Vauxford)

Ktoré jazdené auto do 2000 € by si do tohto zoznamu pridal ty? Daj nám vedieť v komentári!


Ak chceš vedieť o autách viac, prečítaj si ďalšie zaujímavé články na Dominikovom blogu Dominiccars.sk. Môžeš sa tešiť na rôzne testy aj tipy z prvej ruky.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame