Tu si dovolenku užiješ podľa svojich predstáv: 10 najlepších hotelov roka pod Tripadvisoru, kam by si sa vybral ty?

Hotel Malahini Kuda Bandos na Maldivách

Hotel Malahini Kuda Bandos na Maldivách (Zdroj: Unsplash.com/Mohd Elle)

#Tripadvisor sa aj tento rok podelil o rebríček najlepších hotelov. Každoročne vyhodnocuje destinácie, ktoré sú mimoriadne obľúbené v návštevnosti, ľudia sa sem často vracajú, stúpa rating samotných hotelov a zavážiť musí aj bezpečnosť krajiny či danej oblasti, v ktorej sa hotel nachádza.

V roku 2022 sa na čelo rebríčka dostala Kostarika a odsúva tak minuloročného víťaza z Brazílie na druhé miesto. Jediné dvojité zastúpenie má tento rok Turecko. V rebríčku nájdeš aj zopár európskych krajín, napríklad také obľúbené Grécko či Španielsko. Tam sa na letnú dovolenku napokon vyberieš ty?


New York otvára najtenší mrakodrap sveta pre verejnosť: Má 91 poschodí a tenký je len necelých 18 metrov!


10. BLESS Hotel Madrid

Destinácia: Madrid, Španielsko

Luxusný hotel sa nachádza priamo v srdci hlavného mesta Španielska. Ponúkajú dokonca aj romantické vianočné pobyty.

https://www.instagram.com/p/CdDaFYojFrK/

9. Padma Resort Ubud

Destinácia: Payangan, Indonézia

Ak hľadáš niečo uprostred prírody a nie v meste, možno ťa osloví Indonézia. Na ich webe vieš dokonca nájsť aj virtuálnu prehliadku hotela.

8. Hamanasi Adventure and Dive Resort

Destinácia: Hopkins, Belize

Top destináciou Belize sa tento rok stal obľúbený hotel tisícok ľudí. Čakajú tu na teba aj romantické izby. Hotel v Hopkins sa drží na tých najlepších priečkach podľa Tripadvisoru už roky.

7. Six Senses Laamu

Destinácia: ostrov Olhuveli, Maldivy

Ako by tu mohli chýbať Maldivy? Pri uvažovaní o dovolenke na tomto prekrásnom súostroví určite pridaj do hľadáčika Six Senses Laamu, kde ťa okrem mora čakajú aj takéto luxusné bazény.

6. Kayakapi Premium Caves

Destinácia: Urgup, Turecko

Kayakapi je niečo z trochu iného súdka. Hlavná časť hotela sa totiž nachádza pod úrovňou zeme a v tomto podzemí nájdeš napríklad aj bazény či reštauráciu. Komplex vyzerá ako z čias Osmanskej ríše.

5. THE OMNIA

Destinácia: Zermatt, Švajčiarsko

Si skôr horský typ? V tom prípade je pre teba najlepšou európskou alternatívou zrejme Švajčiarsko. Tohtoročný víťaz Álp ponúka luxus len kúsok od lyžiarskych svahov.

4. Romance Istanbul Hotel

Destinácia: Istanbul, Turecko

Hľadáte miesto, na ktorom strávite prvé medové týždne? V tom prípade sa poobzeraj po tomto víťaznom tureckom hoteli, ktorý je na romantiku ako stvorený.

3. Ikos Aria

Destinácia: ostrov Kos, Grécko

Pre ľudí s estetickým cítením a túžbou po krásnom výhľade recenzenti vybrali Ikos Aria v Grécku. Ide o sieť hotelov, ktorú nájdeš na viacerých miestach, no vyhral práve ten na ostrove Kos.

2. Hotel Colline de France

Destinácia: Gramado, Brazília

Romantický Paríž v tom pravom slova zmysle. V prípade plánov na predĺžený víkend v metropole Francúzska sa obzri po boteli Colline de France, ktorý je doslova architektonický skvost.

1. Tulemar Bungalows & Villas

Destinácia: Manuel Antonio, Kostarika

Najlepším hotelom pre rok 2022 sa stala obľúbená destinácia mnohých celebrít – Tulemar. Ide o sieť menších domčekov po Kostarike a tú džungľu a výhľady si zamiloval už nejeden návštevník.


Čaká ťa tento rok maturita? Uč sa s naším maturitným podcastom Schooltag!

Zdroj: hashtag.sk, cnn.com, Tripadvisor
Odporúčame