Si milovníkom fantasy kníh? Najlepšie knižné tipy nájdeš tu, medzi nimi aj nové pokračovanie Duny

Fantasy knihy

Náš výber kníh nadchne každého fantasy fanúšika (Zdroj: freepik.com/liuzishan)

#Ak si milovníkom fantasy príbehov, dnešný knižný tip je venovaný práve tebe. Pokračovania od svetových autorov, knižné novinky, ale aj druhý diel zo série slovenskej autorky Michaely Brnkovej, to všetko sme si pre teba pripravili v dnešnom knihomoľskom okienku.

Posledná šanca, Andy Weir

Ryland Grace je posledný preživší na zúfalej misii Posledná šanca – jeho prípadný neúspech bude mať za následok zánik ľudstva i planéty Zem. Lenže Ryland Grace si to neuvedomuje. Nepamätá si ani vlastné meno, tobôž nie detaily misie. Práve sa prebral z veľmi dlhého spánku, nachádza sa milióny kilometrov od domova a spoločnosť mu robia len dve mŕtve telá kozmonautov.

S každou novou spomienkou si uvedomuje nemožnú úlohu, ktorá pred ním stojí. Nachádza sa v malej vesmírnej lodi, ktorú skonštruovali svetové vesmírne agentúry v kooperácii so všetkými vládami na našej planéte ako poslednú šancu ľudstva na prežitie. Podarí sa Rylandovi zachrániť planétu?

Posledná šanca
Ďalší skvelý titul od autora knihy Marťan (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Posledná šanca zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Tenebris, Michaela Brnková

Dva príbehy, dva fantazijné svety, dva páry a dva osudy, ktoré si nikto z nich nevybral. Kniha Tenebris je druhým dielom z knižnej série rozdelenej na dve časti. Ponor sa do originálneho príbehu tajomného sveta, ktorý udržuje rovnováhu medzi dobrom a zlom. Prvá časť má názov Regina a zobrazuje svet, v ktorom žijú dvaja bratia – Tenebrisovi synovia. Ktorý z nich bude vládnuť srdcu najsilnejšej Svetlušky?  Ten, ktorého miluje od detstva, alebo ten, ktorého z celej duše nenávidí?

Druhou časťou knihy je Naevusovo srdce. Prevedie ťa Infernom – krutým svetom zla a nenávisti, večne bažiacom po moci. Ale čo ak existuje žena, ktorá vie jeho silu ovládať? Bude jeho slabinou? A môže byť kráľ Inferna vôbec schopný lásky, ak nemá srdce?

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rebríček najinteligentnejších plemien psov: Cvičiť týchto 10 miláčikov bude jednoduchšie, než si myslíš!
Tenebris
Objav dva protikladné fantazijné svety (Zdroj: martinus.sk)

 Ak ťa e-kniha Tenebris zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Kacíri duny, Frank Herbert

Duna a jej filmová adaptácia uchvátila svet a o jej úspešnosti svedčí aj jej piate pokračovanie, v ktorom sa opäť vraciame do piesočných dún. Leto Atreides je mŕtvy a jeho ríša upadá. Počas Rozptylu sa rozpŕchli do neznámych kútov galaxie miliónové davy. Z Arrakisu sa stal Rakis, planéta, ktorú zaplavila púšť a ktorej hrozí vymretie obrovských piesočných červov.

Do starých končín sa vracajú Stratení a hlásia sa o moc. A nie sú jediní. O nadvládu bojujú rôzne frakcie. Uprostred komplikovanej a neprehľadnej situácie sa objavuje Šíana, dievča, ktoré dokáže jazdiť na červoch ako kedysi Fremeni. Stelesňuje splnenie dávneho proroctva Božského imperátora. Aké zmeny prinesie jej príchod?

Kacíri duny
Piate pokračovanie série Duna opäť nesklame (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Kacíri Duny zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Katja – Zrodení z mágie, Natali Fox

Druhý diel fantasy série Katja má podtitul Zrodení z mágie. A ak si si obľúbil jej prvú časť, dlho nevyčkávaj, pretože už od 3. marca sa si môžeš objednať novinku, ktorú ti dnes predstavíme. Katja stratila všetko, čo mala. Rodinu, domov… Ale najväčšie obety ešte len mali prísť. Mágiu, ktorá sa v nej prebudila, nedokáže kontrolovať, a tak je nútená opustiť útočisko vo Východných lesoch a vyhľadať čarodejníka z Južných ostrovov.

Ten by podľa všetkého mal byť jej učiteľom a zároveň jedinou možnosťou, ako sa vyslobodiť zo zložitej situácie a dostať sa k bájnym Vedánom, o ktorých počula iba z Branildinho rozprávania. Kým Katjine kroky smerujú na juh, Argosove zase na sever. Jeden druhému sa vzďaľujú, avšak… Aj keď si každý kráča svojou cestou, oboch niečo spája.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Najčastejšie chyby, akých sa vodiči dopúšťajú v zime: Robíme ich skoro všetci

Už dávno sú predurčení na to, aby vystúpili z tieňa pochybností a chopili sa moci, ktorá prekračuje všetko, čo doteraz poznali. Minulosť sa stane súčasnosťou, ktorej budú musieť čeliť. Pretnú sa ich cesty znovu? Akú daň si ich púť vyberie? Ani jeden z nich už nebude tým, kým býval, a slovo zodpovednosť tak naberie úplne iný rozmer…

Katja - Zrodení z mágie
Novinku zo série Katja nepustíš z ruky (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa novinka Zrodení z mágie zaujala, môžeš si ju objednať priamo TU!

Farba drakov, R. A. Salvatore, Erika Lewis

Posledným tipom je kniha Farba drakov, ktorá vychádza už 8. marca. Maggie bola najdúch, ktorého sa pred mnohými rokmi ujal tulák Xavier, samozvaný kúzelník. Len čo vyrástla, začala mu asistovať na predstaveniach. Sama však žiadne kúzla neovládala. Pomáhala mu s rekvizitami a s plechovkou obchádzala divákov v nádeji, že do nej hodia zopár drobných.

Počas jedného večera sa Xavierovi podarí nevídaný kúsok, oživí zajaca, ale nik okrem Maggie netuší, že to ona má zázrak na svedomí. Lúč mesačného svetla, záblesk plameňa, rýchle tanečné kroky – toto všetko stačí na prebudenie Magginých výnimočných schopností. Lenže ako sa jej to vlastne podarilo? Nemá nikoho, kto by ju naučil schopnosti správne využívať, a tak sa radšej drží v ústraní.

Jedného dňa stretne Griffina, chlapca neurodzeného pôvodu, ktorý vie len jedno – zabíjať drakov. Obrovské zvieratá, s tesákmi ako dýky a s hadími chvostmi prerastenými smrtiacimi hrotmi, sužovali krajinu odnepamäti. Ako zmení stretnutie Griffina život Maggie? A čo bude s kráľovstvom?

Farba drakov
Knižná novinka Farba drakov vychádza už 8. marca (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa novinka Farba drakov zaujala, môžeš si ju predobjednať priamo TU!


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, martinus.sk
Odporúčame