Poznáme najlepšie seriály roku 2022: Prvé miesto snáď nikoho neprekvapí

Najlepšie seriály roka už poznáme (Zdroj: Unsplash.com/ Danny Howe)

#7. decembra sa konalo ocenenenie People’s Choice Awards. Túto cenu môžu získať umelci za filmovú, televíznu a hudobnú tvorbu. Odovzdávanie cien prebieha od roku 1975. Špecifické je tým, že si výhercov vyberú samí ľudia, ako napovedná aj názov ceremónie. Poď sa pozrieť, aké seriály si získali srdcia fanúšikov.

#1 Najlepší seriál roka

Najlepším seriálom roka sa stal seriál STRANGER THINGS. Tento americký seriál, ktorý je dostupný na Netflixe je už možno aj tebe známy. Prvá séria sci-fi seriálu bola vydaná 15. júla v roku 2016. Druhá séria bola vydaná hneď v roku 2016, tretia v 2019 a posledná séria fanúšikov potešila 27. mája tohto roka. Seriál preslávil mladú herečku Millie Bobby Brown a jej hereckých kolegov ako Finn Wolfhard, David Harbour, Caleb McLaughlin a mnohých ďalších.

#2 Najlepší dramatický seriál

Najlepším seriálom za rok 2022 sa stal seriál, ktorý na obrazovkách môžeš vidieť už od roku 2005. Grey’s Anatomy, slovenský preklad, Klinika Grace. Aj napriek tomu, že je na scéne neuveriteľných 17 rokov si zaslúžil tento titul a stále svojich divákov zaujme. Americký seriál sa odohráva na Klinike Grace vo Washingtonskom meste Seattle. Hlavnou postavou seriálu je doktorka Meredith Grey, ktorá pracuje ako chirurgička na spomínanej Klinike Grace. Dokopy má 406 epizód, ktoré ti prinesú pohľad do jej života.

#3 Najlepší komediálny seriál

Never Have I Ever je seriál, pri ktorom sa určite zasmeješ aj ty. Americký romaticko komediálno-dramatický seriál vytvorili Mindy Kaling a Lang Fisher. Dej seriálu je pomerne podobný zážitkom Mindy, ktoré zažila v oblasti Bostonu. Prvýkrát mal premiéru 27. apríla v roku 2020 na Netlfixe. Príbeh nás vezme domov k indicko-americkej študentke strednej školy, ktorá sa musí vysporiadať so smrťou otca. Na štvrtú a zároveň poslednú sériu sa môžeš tešiť v roku 2023.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Hviezdy seriálu Emily in Paris majú za sebou prvý červený koberec

#4 Najlepší seriál na jedno posedenie

Na jedno posedenie si diváci zvolili seriál Monster: The Jeffrey Dahmer Story, v slovenskom preklade, Monštrum: Príbeh Jeffreyho Dahmer. Seriál mal premiéru 21. septembra 2022 a po prvom týždni od vydania sa dostal na prvé miesto v týždennom rebríčku najsledovanejších seriálov na Netflixe. Tvorcami úspešneho seriálu sú Ryan Murphy a Ian Brennan. Seriál má 10 časti a opisujú príbeh sériového vraha. Netflix potvrdil aj ďalšie pokračovanie, nebude to o Dahmerovi, ale o obetiach a zverstvách vraha Richarda Ramireza.

#5 Najlepšia reality show

Rodina, ktorá ovládla svet. Kardashianky, ktorých je viac ako dosť boli so svojou reality show ocenené aj na People’s Choice Awards. Vďaka šou The Kardashians nahliadneme do života ostro sledovaných celebrít. Táto šou je novinka a vychádza z poslednej šou Keeping Up with the Kardashians, ktorá skončila v roku 2021. Nová séria poukazuje na sestry Kourtney, Kim a Khloé. Preméru mala 14. apríla 2022 a prvá séria má 10 častí. Druhú sériu sme mohli pozerať od 22.9. 2022 a na tú tretiu si ešte chvíľu počkáme.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame