5 seriálov, ktoré ti odporúčajú Slováci: Nudíš sa cez sviatky? Sadni pred obrazovku a pozri si ich!

Foto: unsplash.com

#Niekedy človek už skrátka nevie, čo by si pozrel. Zdá sa, že žiadny poriadny film už dlho neuzrel svetlo sveta, tie overené máme napozerané tak, že známe repliky vieme aj odzadu a potom to neraz skončí zapnutým televízorom a pozeraním na nejakú peknú hovadinku.

Práve v takýchto momentoch je úžasné siahnuť po seriáloch. Niekoľko častí, ktoré nás zabavia na X dní, týždňov alebo kľudne aj mesiacov. Na našom instagramovom profile @hashtag.sk sme sa našich followerov spýtali, aký seriál nám odporúčajú. Tu sú výsledky.

Girlboss

Americký komediálny seriál od Netflixu, ktorý vznikol v roku 2017. Jeho hlavnou tvorkyňou je Kay Cannon, ktorá inšpiráciu na tento seriál čerpala z príbehu Sophie Amorusovej. Práve druhá menovaná založila internetový obchod Nasty Gal Vintage. Hlavnú rolu si zahrala Britt Robertsonová. Aj keď tento seriál nezískal najlepšie hodnotenie, zdá sa, že Slováci si ho celkom zamilovali, pretože sa odpoveď s názvom tohto seriálu vyskytla niekoľkokrát.

Foto: news.newonnetflix.info

Riverdale

Ak máš rád mysteriózne krimi, si na správnej adrese. Seriál je inšpirovaný komiksom z dielne Archie Comics. Premiéra pilotnej epizódy bola v roku 2017. Seriál začína v momente, keď v mestečku Riverdale umrie Jason Blossom, miestny maturant.  S nájdením tela sa odkrýva skutočnosť, že Jason zomrel až týždeň po jeho zmiznutí. Myslíme si, že scenáristi si dali na tomto seriáli záležať. Na ČSFD má tento počin 76%, čo vôbec nie je málo. 

Foto: myhotposters.com

Orange Is The New Black

Seriál je založený na memoároch od Piper Kerman. Zážitky z federálnej väznice môžu byť poriadne pikantné! Seriál mapuje osudy hlavnej postavy, ktorú si zahrala Taylor Schilling a jej spoluväzenkyne Alex Vause v podaní Laury Preponovej. Vzťahy, drogy, korupcia a to celé vo väzenskom prostredí sú namiešané tak kvalitne, že už prvá séria tohto seriálu zaznamenala veľký úspech. Orange Is The New Black získal 12 nominácií na prestížnu cenu Emmy a nechýbala medzi nimi ani nominácia na najlepší seriál, scenár a réžiu.

Foto: Facebook/Orange is the new black

Sex Education

Seriál, ktorý patrí k tomu najnovšiemu. Na výslnenie prišiel v januári tohto roku a okamžite si získal priaznivcov. Ako už môžeš vyčítať z názvu, ide o vzdelávanie v oblasti sexu. Dospievajúci chlapec, ktorý má matku sexuálnu terapeutku, sa spojí so spolužiakom zo strednej školy, aby zriadili podzemnú kliniku sexuálnej terapie. Kde inde by to mohlo byť lepšie ako v škole? Komediálny seriál nájdeš na Netflixe. 

Foto: Facebook/Sex education

Stranger Things

Tento seriál pravdepodobne videla väčšina z vás, no ak nie, je čas to napraviť! Sci-fi seriál z roku 2016 sa dočkal aj druhej série, v lete 2019 uvidíme tretiu. Stranger Things obsahuje veľa odkazov na populárnu kultúru 80-tych rokov 20. storočia. Pointou celého seriálu sú tajné paranormálne až nadprirodzené experimenty na ľuďoch. Hlavné postavy si zahrali Winona Ryder, David Harbour, Finn Wolfhard či Millie Bobby Brown. Na ČSFD má seriál neuveriteľných 91%.

Foto: Facebook/Stranger Things
Odporúčame