Spoznaj najlepších hráčov legendárnej hry: Prestup jedného z nich stál rekordnú čiastku, zatočí sa ti z nej hlava

Jeden z top hráčov CS:GO je NiKo (Zdroj: Instagram NiKo)

#Každý šport má svojich hrdinov, ktorí neskôr zaberajú miesto v sieni slávy. Ani ešport nebude výnimkou. Počítačová hra CS:GO nezaostáva a za svoje 8 ročné pôsobenie medzi ostatnými FPS strieľačkami z niektorých hráčov vytvorila legendy. Ktoré to sú?

GeT_RiGhT – Christopher Alesund

Aj keď GeT_RiGhT v roku 2019 odložil svoj legendárny dres NiP, 29 ročný hráč je jednou z prvých superhviezd v histórii CS. Ešte pred vydaním CS:GO bol jedným z najúspešnejších hráčov na svete. Rýchlo previedol svoj dominantný štýl hry a stal sa základom úspechu NiP medzi rokmi 2012 a 2013. Spôsob, akým GeT_RiGhT dokázal poraziť svojich protivníkov mu zaručil miesto v sieni slávy CS:GO. Aj keď jeho neskoršie roky s NiP neboli také slávne, stále sa na neho spomína ako na jedného z najväčších hráčov všetkých čias.

Dev1ce – Nicolai Reedtz

Tento 24 ročný dánsky talentovaný hráč sa už v roku 2013, rok po vydaní CS:GO, ocitol medzi najlepšími tímami. A čo viac, od vtedy bol o neho len a len väčší záujem. Dev1ce vyniká vo viacerých veciach a je komplexný hráč. Vie byť nápomocný tam, kde treba a pre svoj tím Astralis je tak veľkou výhrou.

Olofmeister – Olof Kajbjer

Superstar a často plagátový chlapec je kvôli svojej popularite a legendárnym výkonom rovnako ikonický ako samotná mapa Dust II. Švédsky profesionálny hráč CS:GO a bývalý Counter-Strike 1.6 hráč má 28 rokov a momentálne pôsobí pre FaZe Clan ako rifler. Olofmeister prišiel do tímu po svojom skvelom trojročnom pôsobení s Fnaticom. Napriek tomu, že si zranil aj zápästie a nemohol istý čas hrať, celkovo s tímom vyhral dva majory – ESL One: Katowice 2015 a ESL One: Kolín 2015. Medzi mnohými ďalšími medzinárodnými turnajmi bol vyhlásený za najlepšieho hráča sveta 2015.

NiKo – Nikola Kovač

23-ročný hráč z Bosny a Hercegoviny je známy tým, že aj na prvý pohľad premárnenú šancu dokáže premeniť na úspech. Hru Counter-Strike začal hrať, keď mal iba šesť rokov. NiKo je v kruhoch považovaný za jedného z najviac mechanicky nadaných hráčov v CS:GO. Počas svojej kariéry bojoval o titul najlepšieho hráča na svete vo viacerých obdobiach, najčastejšie proti ukrajinskému hráčovi s1mple. Všetko sa však zmenilo v roku 2017, keď sa NiKo rozhodol presunúť do tímu, ktorý bol vtedy najlepším, a to FaZe. V snahe vytvoriť tím superhviezd ponúkol FaZe neuveriteľných 425 000 dolárov, aby kúpil NiKa od mousesports. Bol to doposiaľ najdrahší prestup. V jednom zo svojich rozhovorov povedal, že jeho cieľom je stať sa najlepším hráčom CS:GO na svete.

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame