Máš ich len kúsok od domu, no svojou krásou ti vyrazia dych: Toto sú tie najkrajšie výhľady na Slovensku

žena na vrchole hory

Tieto výhľady si rozhodne nemôžeš nechať ujsť (Zdroj: Unsplash/Nathan McBride)

#Jar už klope na dvere, no zahraničné destinácie nahrádzame spoznávaním toho, čo máme doma. A ako sa pozerá na Slovensko najlepšie? No predsa z vtáčej perspektívy. Na týchto miestach a vrchoch budeš mať výhľad, ktorý ti rozhodne vyrazí dych (a ešte aj tá turistika bude stáť za to).

Rio de Klin

Ak si vždy túžil vidieť sochu Krista v Riu, tak tvoj sen sa ti môže z časti pokojne splniť. Nebudeš kvôli tomu musieť ani letieť cez oceán. Úplne bude stačiť krátky výlet na Oravu – konkrétne do dedinky Klin. Za obcou sa na kopci vypína 9,5 metra vysoká socha Ježiša Krista.


Jeden z najkrajších vrcholov vo Veľkej Fatre: Z Ostrej sa ti naskytne nádherný výhľad, takto to tam vyzerá


Bonusom pre tých, ktorým sa moc chodiť nechce je to, že sa tam bez problémov dostaneš autom. Okolie je pekne upravené a je to ideálne miesto na načerpanie novej energie. Odtiaľto môžeš sledovať okolité dediny, Oravskú priehradu a aj pohorie Roháče.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Na Orave dobre (@naoravedobre),

Sninský kameň

Ďalší dychberúci výhľad sa nachádza v pohorí Vihorlat na východnom Slovensku. Aj keď je vysoký iba 1006 metrov, pohľad odtiaľ je tým najkrajším. Keďže je tvorený zo skalného brala, tak ti v ňom nebude brániť žiadny porast.

Odtiaľto dovidíš až na Ukrajinu, do Poľska a samozrejme nebudú chýbať ani pohľady na východ našej krajiny či Morské oko. Celú túru zvládneš za pohodlné tri hodiny. Nemusíš sa toho nijako obávať, trasa je stredne náročná, takže žiadny „zabijak.“

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Paľo Dankanin (@palidanken)


Na východe nič nie je? Najzaujímavejšie miesta Spiša stoja za návštevu, môžu nám ich závidieť


Tomášovský výhľad

Toto miesto mnohí označujú za najkrajšiu časť Slovenského raja, ba až celej krajiny. Je mimoriadne vyhľadávaný turistami, keďže poskytuje výhľad na dolinu Bieleho potoka, prielom Hornádu a aj Vysoké Tatry. Výstup trvá približne hodinu a nie je príliš náročný. Aj keď sa musíš pripraviť aj na stúpanie, tak by to mali zvládnuť aj deti a seniori.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Filip Kvašňák (@flllpkvsnk),

Veľký Choč

Majestátny Choč sa týči vo výške 1611 metrov a vďaka tomu ho je vidieť nielen z celej dolnej Oravy, ale aj z Tatranskej Štrby. Je to jedno z mála miest, kde uvidíš všetky naše najvyššie pohoria pokope. Môžeš sa pokochať výhľadom na Veľkú Fatru, Nízke a Vysoké Tatry, Babiu horu a aj Liptovskú Maru. Výstup je dosť namáhavý a strmý, ale rozhodne to stojí za to.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Michal (@miki_slavik),


Na Devínskej Kobyle vyrástla nová rozhľadňa, ktorá pripomína modlivku: Výhľad z nej ťa očarí


Veľká Homoľa

Ani ľudia bývajúci pri Bratislave nemusia zúfať. Niečo tu máme aj pre nich. Najlepší variant pre horskú turistiku sú Malé Karpaty, ktoré ukrývajú Veľkú Homoľu. Je vysoká 709 metrov a na nej stojí ešte 20 metrov vysoká vyhliadková veža. Môžeš odtiaľ pozorovať Malé Karpaty, Tribeč, Podunajskú nížinu a dokonca aj rakúske Alpy.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa 🇸🇰SLOVENSKO NA FOTKE🇸🇰 (@slovenskonafotke),

Súľovské skaly

Čarovné miesto, z ktorého môžeš pozorovať výhľady takmer odvšadiaľ, aj keď najlepším miestom je pravdepodobne zrúcanina Súľovského hradu. Táto trasa je úplne nenáročná a zvládnu ju bez problémov aj deti. Miesto je obľúbené hlavne kvôli výnimočným prírodným scenériám. Ale ako sa hovorí, radšej raz vidieť, ako stokrát počuť.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Peter Hlinka (@petohli),

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame