Toto sú zrejme najdivnejšie školské predmety: Ktorý z nich by si chcel mať aj ty?

Predmety, ktoré sa vyučujú na niektorých školách vo svete, by si určite chcel mať aj ty (Zdroj: Unsplash/Kenny Eliason)

#Vzdelávať sa môžeš v takmer čomkoľvek. Práve z tohto dôvodu sa na niektorých školách vyučujú, povedzme, že celkom netypické predmety. V zozname, ktorý nájdeš na Univerlist, spoznáš tie najdivnejšie školské predmety, ktoré sa ale skutočne vyučujú. Je takmer isté, že minimálne jeden z nich by si určite rád navštevoval aj ty.

Pestovanie marihuany

Môže ti prísť zvláštne, že sa v škole dá vyučovať aj niečo podobné, ako je pestovanie marihuany. Treba ale pripomenúť, že táto rastlina nerastie primárne preto, aby sa stala fajčivom. Je totiž lekársky potvrdené, že dokáže zničiť rakovinové bunky. To zrejme bude tým hlavným dôvodom, prečo na Oaksterdam Univerzite v Kalifornii nájdeš v školských osnovách aj tento predmet.

„Dobrodružné predmety“

Na Plymouth univerzite nájdeš predmety, ktoré sú presným opakom bežných školských predmetov, pri ktorých sedíš v lavici a robíš si poznámky. Ich zmyslom je zvýšiť študentovu hladinu adrenalínu, nech to už môže zahŕňať čokoľvek. Čo by si si pod takýmto predmetom predstavil ty?

Komiksy sú celosvetovým fenoménom, no vedel si, že komiksovú kresbu môžeš aj študovať?(Zdroj: Unsplash/Jonathan Cooper)

Umenie komiksovej kresby

Hoci samotné komiksy nie sú tak obľúbené ako komiksové filmy, na ktoré pravidelne chodíme do kina, mnoho ľudí sa o ne stále zaujíma. Tí kreatívnejší môžu mať dokonca aj chuť vytvoriť si vlastný kreslený príbeh. Práve pre nich ponúka Univerzita v Minneapolise hodiny zamerané na komiksové umenie, na tvorbu komiksov. Na nich môžu zdokonaľovať a rozvíjať svoj talent, no a raz sa z niektorého z nich možno stane druhý Stan Lee.

Manažment motorizmu

Motorizmus je nielen oblasťou, v ktorej si mnoho ľudí našlo záľubu, ale zároveň si v nej môžeš skutočne zarobiť. Na Winston-Salem State University je možné absolvovať hodiny zamerané na manažment motorizmu, ktorých cieľom bude urobiť zo záujemcov skutočných profesionálov.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Chýbajú ti spolužiaci? Takto zostaneš v kontakte aj počas letných prázdnin

Produkcia vína

Víno patrí k najstarším alkoholickým nápojom vôbec. Aj kvôli svojej histórii a historickému dedičstvu je možné získať odborné vzdelanie v produkcii vína. Hoci dnes môže vlastné víno vyrábať takmer ktokoľvek, odborné znalosti môžu úroveň tvojho nápoja výrazne zvýšiť. Pokiaľ rozmýšľaš, že by si sa v budúcnosti rád stal profesionálnym výrobcom vína, The Cornell University ponúka hodiny zamerané práve na výrobu tohto obľúbeného nápoja.

Víno je jedným z najobľúbenejším alkoholickým nápojom, jeho výrobu dokonca môžeš študovať aj na univerzite (Zdroj: Unsplash/Kym Ellis)

Scenáristika komediálnych skečov

Hoci vtipné situácie sa každému z nás dejú pravidelne, nájdu sa medzi nami tí, pre ktorých je komédia čosi viac, ako len pošmyknúť sa na šupke od banánu a následne sa na tom zasmiať, či pozrieť si nejaký zábavný film. Ak medzi týchto talentovaných ľudí patríš aj ty, The Canada Humber University z teba môžu urobiť profesionálneho komedianta. Dostaneš nielen certifikát a odborné vzdelanie, ale prenikneš hlbšie to tohto žánru, ktorí máme radi asi všetci.

História The Beatles

V Liverpoole, anglickom meste, v ktorom vznikla najslávnejšia hudobná kapela sveta, môžeš nadobudnúť „odborné“ vzdelanie zamerané na históriu The Beatles. Je síce nepravdepodobné, že pokiaľ nie si skutočným fanúšikom kapely, tak by si sa rozhodol tieto hodiny navštevovať, no ak máš rád hudbu, práve ich absolvovanie by z teba mohlo neskôr urobiť slovenského Ringa Stara, alebo nebodaj Paula McCartneyho.

Popkultúru, ktorá je dnes neodmysliteľnou súčasťou našich životov, môžeš dnes aj odborne študovať (Zdroj: Unsplash/Rick L)

Popkultúra

Popkultúra je niečo, čo na nás už roky vykukuje takmer zovšadiaľ, stala sa pevnou súčasťou našich životov. Týka sa nielen hudby, filmu a módy, ale aj literatúry, jedla, nápojov a tak ďalej. Bowling Green State University ponúka všetkým nadšencom popkultúry hodiny zamerané práve na pochopenie popkultúry. Tu sa naučíš o nej prakticky všetko, čo by si mal vedieť, ak náhodou aj ty patríš k jej fanúšikom.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Tieto fakty o škole si zrejme doteraz nevedel: Jedna je v tvare mačky, druhá je postavená z fliaš

Hodiny týkajúce sa sexuality

Pre niektorých ľudí nie je sex len príjemnou kratochvíľou, ale serióznou „vedeckou“ oblasťou hodnou skúmania. Hodiny, ktoré môžeš navštevovať v San Francisco State University, ťa môžu v tejto oblasti odborne vzdelávať. Dozvieš sa napríklad o tom, ako môže sex pôsobiť na ľudské telo a na myseľ, čo z teba môže urobiť skutočného milovníka.

Ktorý z predmetov by si rád navštevoval aj ty?

Sleduj náš TikTok

 

Zdroj: hashtag.sk, univerlist.com
Odporúčame