Na Slovensku vzniká prvý online antifašistický festival: Bude zdarma, pozri si nabitý program

Zdroj: predpredaj.sk

#Streamom Proti Fašizmu. To je názov prvého domáceho antifašistického festivalu, ktorý sa bude konať na internete. Naživo sa bude vysielať na FB kanáloch organizátorov  (Kulturák klub, Bratislava Bez Náckov, Naše Slovensko, Slam Poetry SK, Club Streamer) a vystupujúcich kapiel a umelcov už túto sobotu 16.5. od 17:00 hodiny.

Medzi vystupujúcich patria napríklad Trnavskí pankáči The Wilderness, víťaz Radio Head Award za experimentálnu hudbu za rok 2015 Samčo Brat Dážďoviek či spevák kapely Kýbel Mačiek s pseudonymom Matej Tále. Diváci sa však môžu tešiť aj na krátku exhibíciu v Slam Poetry s antifašistickou tématikou.

Zdroj: predpredaj.sk

Medzi vystúpeniami prebehnú aj krátke rozhovory s interpretmi. O stream sa postará partička známa ako Club Streamer, ktorá už roky brázdi domáce kluby a robí záznamy z koncertov a akcií vo vysokej kvalite.

Samotný stream bude úplne zdarma, no je tu možnosť dobrovoľného príspevku vo výške, ktorú si určuje sám divák. Vyzbierané peniaze sa rozdelia na náklady streamu (technika, zvukár, kameraman), na antifašistické aktivity (Naše Slovensko, Bratislava Bez Náckov) a na fungovanie Kulturák klubu, ktorý momentálne, podobne ako iné kluby, bojuje o prežitie. Za vaše príspevky obrovská vďaka, každé 1 euro pomôže. Prispieť môžete TU.

Zdroj: Tlačová správa
Odporúčame