NA PRVÉ POČUTIE: Samey na svojom treťom albume ukazuje všetky tromfy

Samey vydal v úvode septembra svoj tretí sólový album, ktorý nesie názov ANARCHIA. My sme vám sľúbili, že ho rozoberieme v našej rubrike NA PRVÉ POČUTIE, v ktorej sa venujeme novým hudobným projektom slovenských a českých interpretov. Teraz nastal čas, aby sme svoj sľub naplnili. Toto je album Anarchia, v ktorom Samey ukazuje všetky svoje rapové tromfy. A to vedzte, že ich nie je málo. 

Album ANARCHIA je tretím sólovým CD Sameya, košického rappera, ktorého niektorí priaznivci rapu majú stále zafixovaného ako mladíka zo skupiny Haha Crew. Áno, Samey rozhodne je členom novej rapovej školy, alebo ak chcete new schoolu, ale rozhodne už nie je mladíkom.

Je to plne etablovaný interpret, čo potvrdzuje aj ANARCHIA. Samey má tak silnú fan base, že nepotreboval prílišnú propagáciu alebo promovanie, skrátka pár dní pred vydaním oznámil, že vydáva nové CD a potom ho vydal, pričom okamžite bolo dostupné na YouTube aj streamovacích službách Apple music či Spotify. To je prvok z Ameriky, ktorý u nás nie je príliš vídaný, ale o to viac je cennejší. Ktovie, či sa to bude týmto smerom uberať aj do budúcna, ale priaznivci hudby, ktorí žijú predovšetkým na digitálnych platformách, by sa kroku ako je tento rozhodne nebránili. Viacero ľudí vám povie, že práve toto je budúcnosť. Nuž, uvidíme.

Prvým Sameyovým albumom bolo CD Mama Neviem Kedy Prídem Domov, potom nasledoval hudobný projekt XYZ. Obe tieto CDs mali niečo do seba a mali aj potrebnú kvalitu, ale Anarchia jasne dokazuje, že Samey sa ako interpret a aj ako človek posúva a posúva sa správnym smerom. Na albume nájdete veselšie aj smutnejšie skladby, viac party veci, ale aj hlbšie tracky, skrátka ideálny mix, v ktorom si príde na svoje každý.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
LucaBrassi10x v drillovej bombe ako z UK: Je v TOP forme?

K tomu môžeme prirátať naozaj výborných hostí, napríklad Separa, Gleba či Zaya. So Sameyom interpreti tvoriť chcú, pretože nie nadarmo sa hovorí, že lyricky je na tom spomedzi našej scény úplne najlepšie. Skutočne, skúste sa započúvať do jednotlivých textov a zistíte, že v nich nie je len hudobná kvalita a emócia, ale aj obsah, lyrika, skrátka to, čím sa pýšli niekdajší slovenskí básnici. Aj keď vám toto prirovnanie príde možno prehnané, obsahovosť je jedným z TOP prvkov Sameyovej hudby.

Na albume sú taktiež aj Momo a Ego, pričom track DETI KVETÍN s Momom je medzi ľuďmi od prvého dňa veľmi populárny. Do popredia dávame aj skladbu FAREBNÁ PRELIEZKA, kde Sameya dopĺňa Separ. Ťažko vybrať jeden najlepší song tohto albumu, ale Samey sa posunul dopredu, ako píšeme vyššie a v neposlednom rade dal najavo, že je medzi slovenskou špičkou. Na záver už môžeme dodať asi len to, že sa tešíme na to, keď Samey bude so svojím novým CD koncertovať, rozhodne budeme toto dianie sledovať.

Foto: Samey, profil na Instagrame Samey

Odporúčame