Bojovníci Oktagonu pocítili tvrdosť poľských súperov: Legenda KSW inkasovala strašný knokaut!

KSW 65

Roberto Soldić ukončuje Mameda Khalidova (Zdroj: Instagram/KSW)

#Na turnaji KSW 65 v poľských Gliwiciach sa predstavila trojica bojovníkov, ktorí mali za sebou niekoľko zápasov v Oktagone. Magdalena Šormová šokujúco nestačila na poľskú fitnessku Anitu Bekus a Miroslav Brož nedokázal ukončiť v treťom kole totálne vyčerpaného Adama Niedzwiedza, čo znamenalo konečnú remízu. Bývalý šampión ľahkej váhy Mateusz Legierski si pripísal prvú porážku kariéry a v hlavnom zápase poľská legenda Mamed Khalidov inkasovala tvrdý knokaut, po ktorom stíchla celá hala.

Výkonnostný rozdiel medzi KSW a Oktagonom

V mnohých hľadiskách sú KSW a Oktagon MMA na veľmi podobnej úrovni. Najväčším rozdielom medzi oboma prednými európskymi organizáciami je kvalita bojovníkov. To sa potvrdilo už v prvom zápase Magdaleny Šormovej v Poľsku, keď nestačila na Anitu Bekus. Šormová v druhom kole začala otáčať priebeh zápasu, no v treťom kole sa nechala vziať na zem, kde ju Poľka odkontrolovala a vyhrala na body.

Bodoví rozhodcovia úradovali aj v zápase Miroslava Broža, ktorý takmer celé úvodné 2 kolá strávil v spodnej pozícii pod Poliakom Niedzwiedzom. Brož bol ale v treťom kole o niekoľko úrovní lepším bojovníkom a zdalo sa, že svojho súpera ukončí pred limitom. Nestalo sa tak a dvaja bodoví rozhodcovia ohodnotili poslednú päťminútovku pomerom 10:8, čo znamenalo výslednú remízu.

Historicky prvý zahraničný šampión Oktagonu Mateusz Legierski si v druhom zápase pod taktovkou KSW pripísal premiérovú prehru v kariére. Po ročnej pauze spôsobenej niekoľkými zraneniami nestačil na Romana Szymanskeho, ktorý ho po celý čas kontroloval na zemi a ku koncu 2. kola aj ukončil.

Hrozivý pád legendy

Suverénne najskúsenejší bojovník v histórii poľskej KSW Mamed Khalidov stratil svoj titul šampióna v súboji s chorvátskym bojovníkom Robertom Soldićom. Ten získal už druhý titul KSW, keď naposledy ukončil Čecha Patrika Kincla v 3. kole. V boji o ďalší opasok šampióna bol na KSW 65 od Khalidova lepším bojovníkom, čo sa potvrdzovalo každou pokračujúcou minútou zápasu.

Soldić v 2. kole trápil Khalidova údermi na spodok, čím mu bral kyslík a aj chuť do zápasu. Po jednej z boxerských kombinácii Poliaka s ruskými koreňmi roztancoval a následne ho tvrdo trafil. Khalidov bezvládne padal k zemi, na čo Soldić pokračoval ešte niekoľkými dorážajúcimi údermi. Mamed ostal niekoľko minút na zemi nehybne ležať a po čase mu z nosa začala striekať krv.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame