Na deň Soňa Skoncová: Tri knihy, ktoré odporúčam aj tebe – návod na lepší život aj stránky plné humoru

Soňa Skoncová

Tri knihy, ktoré doma musíš mať aj ty (Zdroj: Instagram/sonaskoncova)

#Knihy sú pre mňa balzamom na dušu. Nachádzam v nich nádej a nekonečnú inšpiráciu. Z každej knihy sa kúsok prenesie do môjho života, preto je ich voľba veľmi dôsledná.

Kniha, ktorá mi zmenila život

Už je to pár rokov, čo sa mi do rúk dostala kniha Sila prítomného okamihu od Eckharta Tolleho. Nazývam ju aj mojou prebúdzajúcou knihou. Odkaz, ktorý Tolle odovzdáva svetu, spočíva v prežívaní každého okamihu naplno. Kniha mi ponúkla návod, ako si každý deň uvedomovať, že život je krásny, tvorivý, láskavý, radostný, a v neposlednom rade pokojný.

Kniha, ktorú mám na nočnom stolíku

Rada čítam slovenských autorov. Dôvodom je akýsi hrejivý a uspokojivý pocit spolupatričnosti. Kniha Do plaviek od Evy Borušovičovej ma v prvom momente zaujala obálkou, na ktorej je fotografia od Márie Švarbovej. Krátke texty sú napísané s nadhľadom a humorom, čo považujem za potrebné esencie k spokojnému životu. Príbehy sú podané s ľahkosťou a možno ich označiť ako nenáročné čítanie, ktoré však poteší aj náročného čitateľa.

Kniha, ktorá je mojou srdcovkou

Milujem návrat do čarodejníckeho sveta Harryho Pottera. Vďaka mojej mladšej sestre som sa zamilovala do kníh J. K. Rowlingovej. Fenomén Harry Potter ma bude navždy fascinovať. Presne ako vydanie tejto knižnej série, ktorú Rowlingová napísala počas materskej dovolenky v kaviarni The Elephant House v Edinburghu a XY vydavateľstiev ju odmietlo.

Mám zatajený dych, keď čítam ako sa v deň Harryho narodenín objavil Hagrid vo dverách. Na nástupišti 9 a 3/4 prežívam stretnutie s Ronom, akoby som tam stála s nimi a Rokfortská stredná škola čarodejnícka je miesto, ktoré vyvoláva túžbu stať sa čarodejníkom napriek tomu, že mám viac ako tridsať rokov. Na záver použijem výrok od Rowlingovej, s ktorým súzniem: „Nemám svoju obľúbenú knihu. Mám ich stovky.”

Zdroj: Soňa Skoncová
Odporúčame