Štýlovú Slovenku sledujú na Instagrame tisícky: Soňa priznáva, že byť priateľkou futbalistu je náročné

Foto: gabrielam_photography

#Soňa Šuleková patrí k najvýraznejším postavám slovenského Instagramu, kde ju sledujú tisícky ľudí. „Veľa ľudí ma zaraďuje do kategórie influencerov/bloggerov, ale ja tieto pomenovania nemám rada,“ začína svoje rozprávanie sympatická 24-ročná blondínka, ktorá pochádza z Hriňovej.

Prezraď nám na začiatok, čo si vyštudovala?

Som vyštudovaná kozmetička. Po škole som sa však hneď odsťahovala do zahraničia a po roku som začala pridávať fotografie z výletov.

Kam smerovali tvoje kroky?

Moja prvá krajina, hneď po škole, bolo Nemecko, pretože tam hral priateľ. Keďže sme chceli byť spolu, rozhodli sme sa, že na Slovensku jednoducho všetko nechám a začnem s ním žiť ten dobrodružný kočovný život.

Ako ťa to ovplyvnilo?

Doteraz spomínam na Nemecko ako na najlepšiu krajinu pre život. Tie služby, mentalita ľudí, čistota… Nič negatívne mi nenapadne. Ovplyvnilo ma to veľmi. Z nenápadnej 18-ročnej baby som musela rýchlo dospieť na ženu. Nakoľko je priateľ futbalista, bol na mňa vyvíjaný určitý nátlak. Každá žena športovca by mala čo najlepšie reprezentovať hráča a to sa týkalo aj módy. Každý zápas bol ako malá módna prehliadka, navyše som si musela zvykať na častú samotu. V Nemecku som bola 3,5 roka, potom sme odišli do Dánska.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa SONA SULEK (@sonasulek),

Obliekajú sa Nemky v porovnaní so Slovenkami inak? 

Nemky majú v móde poriadok a riadia sa heslom menej je viac. Tým som sa inšpirovala aj ja. Navyše sú stále elegantné, zatiaľ čo na Slovensku je to občas poriadne šialené.

Ako by si opísala svoj súčasný štýl? Čo je v tvojom šatníku must have kúsok a čo obľubuješ na leto?

Nosím hlavne kúsky, v ktorých sa cítim pohodlne a ktoré pristanú mojej postave. Samú seba charakterizujem ako street style typ. Must have sú pre mňa biele tenisky a cez leto kvalitné slnečné okuliare, ideálne čierne. Nikdy by som si na seba nedala legíny – okrem tých športových.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa SONA SULEK (@sonasulek),

Nakupuješ aj v second-handoch, alebo uprednostňuješ drahšie značky?

V sekáčoch nenakupujem, ale nemám nič proti. Práve naopak, obdivujem ľudí, čo si tam dokážu niečo vybrať. Potrpím si na kvalitných topánkach a kabelkách. Mám veľmi rada Zaru. Môj najdrahší kúsok oblečenia je modrá Chanel Boy kabelka. Na mojom wish liste je ešte šperk od Cartiera.

Aký je tvoj názor na fast fashion a plytvanie oblečenia?

Bohužiaľ, sama takýto typ oblečenia nakupujem. V poslednej dobe si začínam uvedomovať celú túto problematiku.Na Instagrame som aj preto založila profil, kde posúvam svoje oblečenie iným babám a viem, že sa vynosí ďalej. Neskončí tak po pár noseniach v smetiaku. Páči sa mi, že už aj HM začalo myslieť ekologickejšie a majú kolekciu oblečenia z látok, ktoré boli vyrobené z pomarančovej kôry. To je naozaj zaujímavé.

Kto je tvojou inšpiráciou v oblasti módy?

Možno to vyznie divne, ale na Slovensku nie je nikto, kto by ma inšpiroval. Priznávam, že ma baví profil Soni Skoncovej. Zo zahraničia je to jednoznačne Negin Mirsalehi.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa SONA SULEK (@sonasulek),

Nikdy ťa nelákal modeling?

Nie, myslím si, že na to nemám dobrú postavu.

Koľko zahraničných krajín si za svoj život vystriedala? Baví ťa cestovanie? 

Nemecko, Dánsko, Izrael. Ja som mala panický strach z lietania a stále mám, takže aj nejaká dovolenka mi naháňala vždy hrôzu. Potom som si už zvykla a cestovanie ma začalo veľmi baviť. Páčilo sa mi v Nórsku, kde sme videli polárnu žiaru a to bolo naozaj magické. Nedávno sme sa vrátili z dovolenky v Lisabone a v Marrákeši a úprimne, tam ma to až tak neočarilo.

Máš aj nejaký vtipný zážitok z ciest?

Mám, a to ten, že keďže sa bojím lietania, tak na dovolenku do Grécka som sa opila viac, ako bolo treba. Priateľ ma musela z lietadla doslova odniesť. Nepamätám si ani to, ako sme prišli na hotel (smiech).

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa SONA SULEK (@sonasulek),

Kto ťa fotografuje? Ako dlho ti trvá upraviť fotografiu?

Fotografuje ma môj priateľ a upraviť fotografiu mi zaberie približne polhodinku. To, ako ju však upravujem, si nechám pre seba.

Si priateľkou futbalistu Jakuba Sylvestra. Nežiarliš na jeho fanúšičky?

Má to svoje výhody aj nevýhody. Je to zložité, pretože svoj život prispôsobujem hlavne jemu a podporujem ho pri plnení jeho sna. Častokrát sa tých svojich snov musím vzdať na úkor neho. Samozrejme, že som žiarlivá, a veľmi. Keď sme prestúpili do Jeruzalema, tak mu prišlo asi tisíc správ od rôznych žien. Ale mám to všetko pod kontrolou (smiech).

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa SONA SULEK (@sonasulek),

Ako vyzerá tvoj voľný čas?

Keď som v zahraničí a priateľ je na tréningu, idem si zacvičiť. Na Slovensku rada trávim voľný čas s rodinou a kamarátmi.

Čo ťa živí, čomu sa venuješ?

Pri takomto spôsobe života je veľmi ťažké nájsť si prácu, lebo nikdy neviete, kedy odídete z krajiny a napríklad získať pracovné víza v Izraeli bolo nemožné. S priateľom máme všetko spoločné. Občas mám spolupráce na Instagrame, avšak snažím sa ich prijímať len raz za čas, pretože profilov so samými reklamami máme na Slovensku až, až.

Odporúčame