Každý dostane v živote druhú šancu, stačí ju len využiť: Do kín prichádza oceňovaný Muž so zajačími ušami

Miroslav Krobot ako spisovateľ so zajačími ušami

Miroslav Krobot ako spisovateľ so zajačími ušami (Zdroj: Garfield Film)

#Zajačie uši. Ústredná téma najnovšieho filmu Martina Šulíka, ktorý na svoje uvedenie v kinách čaká už od októbra minulého roka. 1. júla sa film Muž so zajačími ušami konečne dostáva do kín a divákom predstaví, aký by asi bol život so zajačími ušami.

Tie sú základnou témou filmu, v ktorom spisovateľovi Jozefovi (Miroslav Krobot) jedného dňa narastú zajačie uši, vďaka ktorým počuje nielen lepšie, ale počuje aj to, čo si ľudia okolo neho myslia. Vďaka tomu dostáva možnosť “upratať” si svoj život, keďže pochopí, že obraz, ktorý má o sebe on sám, nie je celkom v súlade s obrazom, ktorý o ňom majú ostatní.


Kiná budú opäť miestom pre rodiny: Priprav sa na oscarový animák Duša, ktorý poteší malých aj veľkých


Ťažká skúška pre hlavného herca

Pre Miroslava Krobota boli zajačie uši pri nakrúcaní najmä fyzickou prekážkou: „Bolo ťažké nosiť ich, najmä, čo sa týka gramáže. Dalo sa to vydržať, náročná bola tá príprava, dve hodiny inštalácie a hodina a pol odstránenia.“ Paradoxom je, že počas nakrúcania sa Miroslav Krobot aj s ušami prešiel po plnom pražskom centre. Nikto o ničom nevedel a nikomu sa to nezdalo zvláštne.

Iba jeden ázijský turista si ho odfotil na pamiatku. Zrejme je to dôkazom toho, že zajačie uši boli vytvorené viac ako hodnoverne. Ich autorom je Martin Jankovič, umelecký maskér. Okrem slovenských produkcií sa podieľal aj na niekoľkých zahraničných spoluprácach. Išlo o nesmierne náročnú prácu, pretože každý chĺpok do silikónových uší vpichoval ručne.

Maskér Martin Jankovič a Miroslav Krobot
Maskér Martin Jankovič a Miroslav Krobot (Zdroj: Garfield Film)

Film ešte nevyšiel a už zbiera ocenenia

Muž so zajačími ušami prichádza do kín už 1. júla, predtým sa mu podarilo získať ocenenie za najlepšiu réžiu na 36. Medzinárdnom filmovom festivale vo Waršave, odkiaľ si film odniesol aj cenu ekumenickej poroty. Zároveň bol Slovenskou filmovou a televíznou akadémiou vybratý ako jeden z dvoch slovenských filmov, ktoré zabojujú o Európske fimové ceny v kategórii Hraný film.

Pred samotnou distribúciou čaká film slovenská premiéra na ArtFilmFest-e v Košiciach ako otváraci film festivalu, potom nasledujú slávnostné predpremiéry za účasti delegácie v sieti kín CINEMAX, a to 25. 6. v Košiciach a v Prešove, 26. 6. v Žiline a v Trenčíne, 27. 6. v Nitre a v Banskej Bystrici a 28. 6. v Bratislave.

Zájdeš do kina na Muža so zajačími ušami?

Zdroj: hashtag.sk, Tlačová správa
Odporúčame