Pätnásť rokov sa denne fotil: Mužovu premenu zachytáva štvorminútové video

ruka s fotoaparátom

Muž sa fotil každý deň po dobu až pätnástich rokov (Zdroj: Unsplash/Jakob Owens)

#Pozeráš si niekedy svoje staré fotky a zamýšľaš sa nad tým, ako si sa od ich vzniku zmenil? Tak si predstav, aké by to bolo, keby si mohol vidieť, ako si zo dňa na deň rástol a menil sa od rannej puberty až do teraz. Presne takúto možnosť má John Wilson a to len vďaka vlastnému odhodlaniu. Pred pätnástimi rokmi sa začal každý deň fotiť a pokračuje v tom až do teraz. No a ako uvádza portál Upworthy, skončiť sa tak skoro nechystá.

Začal ako trinásťročný

Fotka, ktorá Wilsonov projekt odštartovala, vznikla na Vianoce v roku 2007. John Wilson mal vtedy len trinásť rokov a svojim digitálnym fotoaparátom sa odfotil pred fialovým závesom. Presne to isté robí odvtedy každý deň. Aby žiaden nevynechal, záves a fotoaparát so sebou nosí dokonca aj na dovolenky.

Až do roku 2020 Wilson svoje fotky zhotovoval jedným a tým istým fotoaparátom. To, ako vážne svoj projekt berie, dokazuje aj fakt, že keď už jeho fotoaparát doslúžil, zohnal si presne rovnaký model z roku 2007. Aj vďaka tomu vzniklo jedinečné video, v ktorom je jeho tvár zachytená každý deň za uplynulých pätnásť rokov a to rovnakým zariadením, z rovnakého uhla a vzdialenosti a tiež na rovnakom pozadí.

Celoživotný projekt

Wilson svoje video zverejnil na Youtube a na otázky zvedavých divákov odpovedal na sociálnej sieti Reddit. Tam okrem iného prezradil napríklad aj to, že v skutočnosti nepoužíval celý čas jeden, ale dva závesy. Ten druhý pribudol vtedy, keď sa začal na striedačku zdržiavať v dvoch mestách. Pre Wilsona tak bolo praktickejšie mať na záves na oboch miestach, než prenášať jeden.

Napísal tiež, že s projektom neplánuje prestať. Keďže okrem najnovšieho videa v minulosti zdieľal kratšie verzie po piatich a po desiatich rokoch, ďalšieho videa sa podľa všetkého dočkáme okolo Vianoc 2027.


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame