Muž našiel pod podlahou domu fľašu starú 135 rokov: Neuveríš, aký odkaz v sebe skrývala

odkaz vo flaši

Inštalatér našiel pod podlahou domu fľašu starú 135 rokov a v nej odkaz (Zdroj: Unsplash/Andrew Measham)

#Premýšľal si už nad tým, aké by to bolo, keby si našiel odkaz vo flaši starý desiatky rokov? Čo by v ňom bolo napísané? Inštalatér Peter Allan to šťastie mal. Podarilo sa mu to počas prerábania domu v Edinburghu. Odkaz, ktorý našiel pod podlahou, bol bez problémov čitateľný. Starší bol viac ako sto rokov. Informuje o tom portal Ladbible.

Objavený úplnou náhodou

Počas prerábania bytu Allan potreboval presunúť radiator. Na to, aby sa mu to podarilo, však potreboval zistiť, ako presne vedie potrubie. Vyrezal teda do podlahy dieru. Zhodou okolností presne na tom mieste, kde bola fľaša uložená.

„Izba je veľká 3×4,5 metra a ja som začal rezať presne na mieste, pod ktorým bola fľaša bez toho, aby som o tom vedel,“ povedal pre BBC.

Hneď, ako odkaz vo fľaši našiel, prišiel s ním za majiteľkou Eilidh Stimpson. Tá však fľašu nechcela otvoriť skôr, ako sa jej dve deti, osem a desaťročné, nevrátia zo školy.

„Keď som ich vyzdvihla zo školy, povedala som im, že im musím povedať niečo skutočne vzrušujúce, a oni povedali ‚budeme mať hot dogy na večeru?’ dodala Stimpson. „Dali mi niekoľko tipov a potom som im povedala, že v našom dome bola nájdená fľaša s odkazom. Boli z toho skutočne vzrušené a mysleli si, že to možno bude poklad.

odkaz vo flaši
Vo fľaši bol uložený odkaz napísaný koncom devätnásteho storočia (Zdroj: Unsplash/artemtatio)

Dôležitý odkaz

Pôvodne chceli vytiahnuť list z fľaše pinzetou, no mohli by ho tak roztrhnúť. Keďže odkaz ich zaujímal viac ako fľaša, rozholi sa fľašu rozbiť kladivom.

„Cítim sa skutočne zle, keďže som rozbila fľašu starú 135 rokov, no bol to jediný spôsob, ako z nej vytiahnuť ten dopis,“ prezradila Eilidh.„Stále ich mám odložené v plastovej miske.“

To, čo stálo v liste, našťastie bolo možné prečítať. Jednalo sa o ručne napísaných pár riadkov, ktorých autormi bola dvojica robotníkov, pracujúca na tomto mieste ešte v devätnástom storočí.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Vedci urobili jeden z najväčších objavov v histórii! Sú na Marse mimozemšťania?

V dopise stálo:„James Ritchie a John Grieve položili túto podlahu, no ani jeden z nich nepije whisky. 6. október, 1887. Ktokoľvek, kto nájde túto fľašu, si môže myslieť, že po ceste je rozviaty náš prach.“

Kurátor  Národnej knižnice v Škótsku rodine odporučil, aby dopis uzavreli do neumelého vrecka, čím by ho ochránili. V pláne je tiež vloženie nového odkazu do fľaše spolu s predkladom toho starého, pričom fľaša by bola uložená naspäť na miesto nálezu skôr, ako bude opäť zakryté.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame