Vedci urobili jeden z najväčších objavov v histórii! Sú na Marse mimozemšťania?

Mars (Zdroj: pixabay.com)

Mars (Zdroj: pixabay.com)

#Vesmír je skutočne unikátne miesto, ktoré neustále skrýva množstvo záhad. Jednou z nich je aj to, či vôbec existuje alebo je možný život mimo našej planéty. Nedávny objav vedcov nám odpoveď na túto otázku trochu priblížil. Neuveríš, čo sa im podarilo objaviť na Marse.

Tímu výsmuníkov sa v nedávnej štúdii, ktorú viedla Univerzita Cambridge, podaril skutočne jedeničený a jeden z najväčších vesmírnych objavov. Pomocou laserového výškomeru kozmickej lode totiž pod ľadovou prikrývkou Marsu našli jemné vzorky vody.

Profesor Neil Arnold z Cambridge’s Scott Polar Research Institute, ktorý viedol výskum, trvdí, že zistenie o vode na Marse je obrovským krokom vpred k pochopeniu tejto planéty. Podľa neho je totiž pravdepodobné, že Mars musí byť stále geotermálne aktívny. Spoluautorka štúdie, doktorka Frances Butcher, si dokonca myslí, že na Marse sa nachádza tekutá voda, ktorá je kľúčovým stavebným kameňom panéty. Je teda život na Marse možný?

planéta Mars
Mars. (Zdroj: Unsplash/Planet Volumes)

Hoci ide o skutočne prelomový objav, neznamená to, že na Marse sú mimozemšťania.“Tekutá voda je základnou zložkou života, hoci to nevyhnutne neznamená, že život na Marse existuje,“ poznamenala Dr Butcher. 


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk, unilad.com
Odporúčame