Ďalší plavec-odvážlivec: Muž sa rozhodol preplávať Atlantik v obriom kolese pre škrečky

Na svete existuje mnoh odvážnych ľudí, no a Reza Ray Baluchi určite patrí medzi nich (Zdroj: Unsplash/Kim Green)

#Určite si už aspoň raz čítal o odvážlivcovi, ktorý sa rozhodol sám preplávať more či dokonca oceán. Najnovším známym dobrodruhom tohto typu je iránsky atlét a aktivista žijúci v USA, Reza Ray Baluchi. No ešte predtým, ako dosiahol svoj cieľ, ktorým bolo preplávanie Atlantiku, bol 1. septembra zatknutý. Oceán sa totiž rozhodol preplávať v obriom kolese pre škrečky. Informuje o tom Ladbible.

Obrie koleso pre škrečky ako plavidlo

Baluchiho zadržali príslušníci americkej pobrežnej stráže vo vzdialenosti 70 plavebných míľ východne od ostrova Tybee v štáte Georgia. Po zadržaní uviedol, že bol na ceste do Londýna. Koleso, celkom nápadne pripomínajúce to, v ktorých zvyknú behať škrečky, bolo zostrojené v ľudskej veľkosti.

Pobrežná stráž vyhodnotila používanie tohto svojského dopravného prostriedku ako životu nebezpečné a tým sa Baluchiho plavba skončila. Ten sa snažil príslušníkov stráže „presvedčiť“ tvrdením, že má vo svojom plavidle bombu, no to sa neskôr ukázalo ako falošné.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Reza Baluchi (@rezabaluchiofficial)

Viacero neúspešných pokusov

Pre športovca to pritom nebol prvý pokus o nevšedný cestovateľský zážitok. V roku 2021 sa pokúsil vo svojom kolese dostať z Floridy do New Yorku. Táto cesta mu ale nevyšla, tentoraz kvôli faktu, že koleso nemalo zabudované GPS a neboli v ňom ani potrebné káble. V apríli 2016 zase dúfal, že sa mu podarí z mesta Pompano Beach vo Floride preplávať trasu zahrňujúcu mesto Jacksonville, tiež Bermudy, Haiti, Kubu, Puerto Rico a mesto Key West. Túto cestu chcel podniknúť vo svojom novom „hydro pode“, ktorý stál údajne 22-tisíc dolárov.

Po dvoch dňoch plánovanej 5-mesačnej morskej výpravy bol však pobrežnou strážou poslaný naspäť na pobrežie. Toho roku sa ale skúsil ešte raz. Opäť neúspešne. V tomto prípade sa Baluchi vyhrážal, že ak sa mu pokúsia jeho cestu prekaziť, ublíži si. Hneď po tom, ako sa dostal na pevninu, bol hospitalizovaný psychiatrickej klinike. No o svoje vôbec prvé dobrodružstvo v kolese sa pokúsil už v roku 2013. Vtedy po neho musela prísť nielen záchranná loď, ale aj helikoptéra a dokonca lietadlo.

Sleduj náš Instagram

 

Zdroj: hashtag.sk, Ladbible.com
Odporúčame