Vychutnaj si výhľad na krásne zákutia Slovenska: Muránska planina má čo ponúknuť

Muránska planina má čo ponúknuť.

Vychutnaj si úchvatné zábery z Muránskej planiny (Zdroj: youtube.com/Slovensko zhora)

#Slovensko má hneď niekoľko národných parkov, ktoré majú čo ponúknuť nielen zahraničným, ale aj domácim turistom. V slovenských lesoch nájdeš bohatú faunu a flóru alebo rôzne krasové javy. Výnimkou nie je ani Muránska planina, ktorej súčasťou sú aj krásne vrchy, obec Muráň a rovnomenný hrad. Vďaka kanálu Slovensko zhora si môžeš vychutnať skvelé zábery z dronu, ktoré ti ponúknu pohľad na toto zákutie Slovenska z perspektívy, ktorá sa vidí len málokedy.

V Muránskej planine nájdeš tisíce druhov rôznych zvierat, pričom najpočetnejšou skupinou sú určite bezstavovce ako chrobáky alebo motýle. Tých je v tejto oblasti vyše 2700 druhov. Okrem toho v lesoch sídlia rôzne druhy vtákov ale aj cicavcov a stretnúť môžeš vlka, líšku alebo medveďa. V tomto národnom parku je tiež niekoľko stoviek jaskýň a preto je tento národný park mimoriadne zaujímavý.

V takmer desaťminútovom videu uvidíš krásne lesy z vtáčej perspektívy a pozrieť si môžeš aj jedinečný hrad Muráň. Ten stojí nad obcou s rovnakým názvom a je s ním spojených niekoľko legiend. Hrad si prešiel niekoľkými historickými majiteľmi a napriek tomu, že sa nezachoval v pôvodnom stave, turistov stále láka.

Ak si vášnivý cestovateľ, všetky svoje obľúbené miesta si môžeš zaznačiť do stieracej mapy!

Zdroj: youtube.com, npmuranskaplanina.sopsr.sk, hrady-zamky.sk, hashtag.sk
Odporúčame