Hrad učupený uprostred krásnej slovenskej prírody: Pozri si unikátne zábery Slovenska z dronu

Vychutnaj si pohľad na hrad Čabraď z dronu.

Zábery slovenského hradu ťa naplnia hrdosťou. (Zdroj: Youtube.com/ Slovensko Zhora)

#Slovensko mnohí nazývajú aj krajinou hradov. Tie nájdeš v našej krajine doslova všade. Množstvo hradov je prístupných verejnosti s rôznymi výstavami a atrakciami, no nájdeš aj zrúcaniny, ktoré poskytujú ideálnu vychádzku do prírody. Hrady a zámky tvoria dominanty miest a obcí, ale sú aj učupené medzi tichými, zelenými kopcami.

Takýmto hradom je aj Čabraď, situovaný v Krupinskej planine. Napriek tomu, že to, čo dnes vidíš je zrúcaninou gotického hradu je stále jasne vidieť, že kedysi to bola mohutná stavba, skladajúca sa z viacerých budov. Zrúcaninu dodnes obteká rieka Litava z troch strán a o hrade boli napísané legendy.

Hrad pred stovkami rokov vystriedal niekoľko majiteľov, no neskôr bol vypálený a dnes sa oňho stará občianske združenie, vďaka ktorému je hrad konzervovaný. Vďaka záberom YouTube kanálu Slovensko Zhora si môžeš pohľad na tento hrad vychutnať z vtáčej perspektívy. Nepochybne ťa tieto zábery naplnia hrdosťou na našu krajinu a možno sa ti zapáči natoľko, že sa tam pôjdeš pozrieť osobne.

Ak si cestovateľ srdcom a dušou, všetky prejdené miesta si môžeš poznačiť do krásnej mapy!

Zdroj: hashtag.sk, youtube.com, hrady-zamky.sk
Odporúčame