Makhmud Muradov nastupuje do štvrtého zápasu v UFC: Ako to bude s českou vlajkou a uvidíme ďalšie brutálne KO?

Muradov

Mach Muradov pred jeho štvrtým zápasom v UFC (Zdroj: Instagram/Makhmud Muradov)

#Česko-uzbecký MMA bojovník Makhmud Muradov má pred sebou ďalší zápas pod taktovkou organizácie UFC. Všetky 3 zápasy dokázal dotiahnuť do víťazného konca, pričom posledné dva aj ukončiť pred limitom na KO/TKO. Muradov mal na poslednom zápase so sebou len uzbeckú vlajku a tak to zostane aj tentokrát.

Len jedna vlajka

Organizácia UFC prišla len nedávno s ultimátom, že bojovníci môžu so sebou ku klietke nosiť len jednu vlajku. Z toho dôvodu mal Mach v zápase s Andrewom Sanchezom len vlajku jeho rodného Uzbekistanu. Na otázku, či sa v tomto ohľade niečo u Muradova zmení, prišla jasná odpoveď.

,,Odpoveď je stále rovnaká. Budem mať len jednu vlajku a to uzbeckú. Stále nemám české občianstvo. Nemám ani trvalý pobyt, rozhodol som sa, keďže ma štát nerešpektuje, tak nemám dôvod dvíhať jeho vlajku. Ľudia ma tu majú radi, ja mám rád ich tiež. Po zápase budem určite hovoriť česky a poďakujem im. Tak som sa rozhodol a neľutujem to,“ vyjadril sa Muradov na margo vlajky.

Séria knokautov

Keď Mach vstupoval do UFC, jeho prvým súperom mu bol Talian Alessio Di Chirico. Makhmud mal veľmi krátky čas na prípravu a s Talianom predviedol veľmi tesný zápas. Ku koncu to s ním nevyzeralo najlepšie a 3. Kolo si jasne pripísal Di Chirico. Prvé dve 5-minútovky všetci bodoví rozhodcovia prisúdili Machovi, čo rozhodlo o jeho víťazstve.

Trevor Smith aj Andrew Sanchez dopadli podstatne horšie. V oboch zápasoch bol Muradov výrazne lepší a v 3. kole dokázal obidva zápasy aj ukončiť. Obzvlášť zápas proti Smithovi nezostal v zabudnutí a nedávno si highlightové KO pripomenula aj oficiálna stránka UFC na Instagrame.

Gerald Meerschaert by mal byť pre Macha veľkou skúškou predovšetkým jeho schopností vo wrestlingu a na zemi. Američan ukončil 24 zápasov submisiou a na zemi má široký repertoár techník z BJJ. Ak si ale Muradov postráži zem svojho súpera a pripíše ďalší skvelý knokaut pred limitom, je veľmi pravdepodobné, že sa dostane do TOP 15 stredných váh UFC.

Zdroj: hashtag.sk, športky.sk
Odporúčame