Neuveríš, ale toto sa naozaj stalo: More vyplavilo topánku…s nohou

More dokáže vyplaviť kadečo, ale objav by zarazil každého (Zdroj: Pxfuel)

#More môže teoreticky vyplaviť na breh kadečo. Tou najpoetickejšou vecou by snáď mohla byť správa vo fľaši, stará, povedzme, 200 rokov. Čo by ale mohlo byť tým najhrôzostrašnejším? Povieš si, že napríklad telo podivnej prehistorickej ryby, ktorú by si si nedokázal predstaviť ani v tých najdivokejších predstavách. A čo tak topánka, v ktorej by bola ľudská noha? To, čo znie ako výmysel scenáristu, je však skutočnou udalosťou. V Novom Zélande sa miestnym presne takú topánku podarilo objaviť. Informuje o tom portál Metro.

Nález ako z hororu

Tento hrôzostrašný objav sa podaril návštevníkom obľúbenej pláže Petone v Novom Zélande v sobotu okolo ôsmej hodiny rannej. Policajný seržant Steve Williamson uviedol, že miestna polícia nevyšetruje tento nálet ako dôkaz vraždy. Policajti prehľadali pláž a jej okolie, potápačov bolo vidieť v prístave ešte aj v pondelok. Žiadne ďalšie nálezy prípadne iné stopy vedúce j bližším informáciám sa ale nepodarilo nájsť.

Výskum sa zameral aj na nájdené pozostatky, no ich identifikácia je doposiaľ neznáma. Miestni, ale aj majitelia obchodov boli, pochopiteľne, znepokojení vyplavenou topánkou, v ktorej bola noha. Jeden z nich povedal: „Chodíme sem so svojimi deťmi. Človek teda nevie, či náhodou nenájde aj druhú nohu.“

„Pre komunitu to je veľmi znepokojivé. Sú tú staré panie, ktoré žijú vedľa nás, bojíme sa, čo sa bude diať ďalej,“ dodal ďalší.

topánky na pláži
Obyvatelia týchto miest, ale aj návštevníci pláže, boli nálezom znepokojnení (Zdroj: Unsplash/Md. Zahid Hasan Joy)

Podobných prípadov je viac

Prípad, o ktorom píšeme, nie je jediným. Od roku 2007 bolo vyplavených a objavených viac ako 20 topánok, v ktorých bola končatina. Našli sa v rôznych častiach okolo mora Salish Sea (severozápad USA), ale aj na miestach v Kanade. V roku 2019 bol dokonca podobný nález nájdený aj v Everette, štát Washington, na Nový rok.

 V mnohých prípadoch sa takéto činy prisudzujú vrahom na úteku. V niektorých z nich ale bola identifikácia úspešná a zistilo sa, že končatiny patria obetiam nehôd, alebo tým, ktorí spáchali samovraždu. V skutočnosti sa experti často zhodnú na tom, že tento desivý fenomén je dôsledkom toho, že „požierači zdochlín“ na dne oceána skrátka svoju korisť nezožerú celú. Zvyšky tiel sa teda môžu, napríklad aj s topánkou, dostať až na zaľudnenú pláž.

Karan Raj, NHS chirurg vo videu dostupnom na TikToku vysvetľuje, že pokiaľ sa mŕtve telo potopí, podmorskí dravci zvyčajne začnú obhrýzať časti, ktoré nie sú zakryté oblečením. Práve pri takýchto prípadoch sa môže noha odtrhnúť od tela. Raj tiež dodáva, že vzhľadom na to, že dnešná obuv je čoraz viac prispôsobená na použitie vo vode, môžu byť podobné znepokojivé objavy učinené aj v nasledujúcich rokoch.

Sleduj náš Facebook

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame