Brutálny módny trend, aký tu ešte nebol, rozhodne nie je pre každého: Naozaj nás čaká v uliciach občianska vojna?

Nový módny trend naháňa hrôzu (Zdroj: unsplash.com/Dillon Kydd)

#Z času na čas sa objavia naozaj zaujímavé módne výstrelky. Na ten najnovší sme nemuseli čakať dlho. O pozornosť sa hlási módny štýl warcore, ktorý bol predtým známy ako terrorcore. Pripraviť sa môžeš na ulice plné falošných vojakov. Čo ti tým chceme povedať?

Ovplyvnený je čiastočne techno klubmi, videohrami a pouličným štýlom. Najvýraznejší pilier však predstavuje vojenský podtón. Warcore pozostáva z ťažších nohavíc s množstvom vreciek v čiernych alebo zemitých odtieňoch. K tomu klasický opasok, strieborné reťaze, bomberová bunda alebo vesta s tajnými priehradkami a chýbať nesmú ani bojové topánky. Samozrejmosťou z posledných rokov je však rúško alebo šatka cez tvár. Ak nastane koniec sveta, jedno je isté. Každý, kto si zamiloval tento štýl, bude na túto udalosť zrejme aspoň svojím outfitom pripravený.

Podľa portálu vice.com uviedol Tyler, ktorý je známy na TikToku ako Trxtn.x, že tento štýl objavil počas pandémie. Zároveň dodal, že oblečenie s vestami, ťažkými popruhmi a reťazami mu pomohlo cítiť sa viac samým sebou aj viac futuristickejšie. Okrem toho však tvrdí, že nosenie takéhoto oufitu dodáva ľuďom pocit istoty a sily.

Na Instagrame v súčasnosti pribúda čoraz príspevkov ľudí oblečených vo warcore. K niektorým outfitom však pribúdajú aj rebelské pichliače alebo zbrane. Čo si o tomto trende myslíš ty? Obliekol by si sa takto? Alebo je to aj podľa teba už poriadne cez čiaru?

https://www.instagram.com/p/CY7x8B_M00y/

 

Zdroj: hashtag.sk, vice.com,
Odporúčame