Ekológia v móde na prvom mieste: Nový trend MENDED HAUL je novinkou, pre toto sa to oplatí!

Nekonečné množstvo fast fashion kúskov, ktoré ťa zaplavujú môže spôsobiť nie len tvoje ekonomické problémy, ale je tiež hrozbou pre ekológiu (Zdroj: Freepik/macniak)

#Nákupní maniaci, pozor! Medzi influencermi sa rozmohol nový trend točenia haulov. Videá s tematikou o nákupoch sú, nepochybne, čoraz viac obľúbené, čo veľmi neprospieva našej planéte. Konzumný nákup blbostí často produkuje nadbytok odpadu, čo konečne niekomu začalo prekážať. To je pravdepodobne základom nového trendu MENDED HAUL, ktorý valcuje fashion sféru v online priestore.

Konzumný spôsob života

Život na sociálnych sieťach si vyžaduje obetu. Z každého kútu internetu na teba vyskakujú najnovšie módne trendy, pri ktorých máš pocit, že ich potrebuješ vlastniť. Nekonečné množstvo fast fashion kúskov, ktoré ťa zaplavujú môže spôsobiť nie len tvoje ekonomické problémy, ale je tiež hrozbou pre ekológiu.

Módne influencerky sa rozhodli vziať osud planéty do vlastných rúk, vďaka čomu presadzujú trend MENDED HAUL, ktorého hlavná myšlienka spočíva v tom, že si jednotlivé kúsky oblečenia opravujú, renovujú a dávajú im nielen novú šancu na život, ale aj nový šmrnc.

Vhodné pre každého

Vzhľadom na záplavu Shein haulov na TikToku sa vytvorila mini komunita, ktorý apeluje na udržateľnosť. Upcyklovaniu starých kúskov a pretláčaniu tohto trendu sa venuje napríklad Mandy Lee, ktorá vystupuje na TikToku pod prezývkou @oldloserinbrooklyn. Prostredníctvom svojho contentu sa snaží ukázať verejnosti, že tento trend, a spôsob života, môže vyhovovať každému.

@oldloserinbrooklyn Another mended haul, secondhand Chanel shoes edition. This is the most ive ever asked of my cobbler and they went above and beyond for me. Cant recommend Fulton Cobbler in Bedstuy enough. #cobbler #designershoehaul #chanel #chanelshoes #mended #fashion #greenscreen #greenscreenvideo ♬ Blue Blood – Heinz Kiessling
 

Skúsiš jej výzvu aj ty?

Na jej profile nájdeš viacero haulov, ktoré sa venujú mended tematike. Mandy je dokonca autorkou výzvy #75hardstyle, ktorá spočíva vo vyzývaní verejnosti k tomu, aby nekupovali nové módny výstrelky, ale nosili to, čo už v šatníku majú.

Spomínaná výzva v sebe nesie peknú myšlienku – celých 75 dní si nesmieš kúpiť nič nové na seba a svoje každodenné outfity musíš kombunovať z toho, čo už vlastníš. Odporúča sa odfotiť svoj outfit, aby si mal prehľad o tom, aké kombinácie dokážeš vykúzliť z pár základných kúskov.

Čo ju k tomu viedlo?

Ako Mandy sama uviedla, ubíjalo ju, že mala v skrini hromadu topánok, ktoré boli nenositeľné. Aj napriek tomuto dôležitému faktoru sa s nimi nedokázala rozlúčiť. Verila, že pre ne nájde využitie, no namiesto toho plnili funkciu lapaču prachu.

„Moja zbierka topánok bola kedysi mojou pýchou a radosťou. Ten pohľad na zničené kúsky mi lámal srdce,“ uviedla v jednom zo svojich príspevkov. Údajne bolo toto hlavný dôvodom, pre ktorý sa rozhodla pristúpiť k renovácií svojej zničenej obuvi.

Neskôr ju to inšpirovalo a skúsila to aj v oblasti oblečenia a šperkov. V súčasnosti „loví“ v online aukciách a sekáčoch kúsky, ktorým dáva nádej na ďalší život.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame