Novinka vo svete módy: Je virtuálna asistentka a fashion filtre budúcnosťou módnej sféry?

Je móda tvojím koníčkom, a miluješ každý (aj bláznivý) trend? (Zdroj: Tlačová správa)

#Pokiaľ miluješ módu, určite neunikne tvojej pozornosti každá novinka z fashion sveta. Počul si už aj o kolekcii zloženej zo 6 nadčasových kúskov, ktoré sú virtuálne? Obliecť si ich môžeš vďaka zrkadlu so špeciálnou technológiou. Otestuj to na vlastnej koži aj ty!

Digitálna móda

Je móda tvojím koníčkom, a miluješ každý (aj bláznivý) trend? V tom prípade tu máme pre teba jednu vychytávku! Nalaď sa na trendy budúcnosti, a dopraj upgrade svojmu šatníku nielen teraz, na začiatku jesennej sezóny!

Funguje to na princípe filtrov, ktoré pozná každý. Zažiješ tak malý Instagram v realite. Čo by si povedal na to, keby si mohol svoj šatník obohacovať kúskami, ktoré sú extravagantné, a nemáš na ne odvahu? Pokojne môžeš, vo virtuálnom svete je všetko dovolené!

A v čom je to čaro? Okrem toho, že prostredníctvom tejto vychytávky, sú módne trendy prístupné pre každého, je táto myšlienka podporou aj pre udržateľnosť vo fashion priemysle.

Virtuálna móda. (Zdroj: Tlačová správa)

Šatník z budúcnosti

Tento projekt vznikol v spolupráci so špičkovou digitálnou módnou návrhárkou Katarínou Mydliarovou. Tá sa podujala vytvoriť kolekciu pozostávajúcu zo 6 outfitov, ktoré sú vhodné pre obe pohlavia. Modely tvorí zo špeciálnych tekutých materiálov, ktoré pripomínajú, že virtuálna móda nemá zábrany.

„Digitálna móda je móda budúcnosti, v ktorej každý z nás potrebuje pestrý šatník, ale nepotrebuje ho fyzicky vlastniť. Väčšinu času dnes trávime v online svete – pracujeme, komunikujeme a zabávame sa a chceme pri tom dobre vyzerať,“ vysvetlila Mydliarová.

Katarína Mydliarová (Zdroj: Tlačová správa)

Nie je to len o oblečení

Okrem kabínok, v ktorých si vyskúšaš outfity z budúcnosti, ťa čaká ešte kopec srandy. Tvoju nezvyčajnú módnu prehliadku si môžu pozrieť aj ostatní návštevníci prostredníctvom VR okuliarov.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
V znamení bielej: Nechaj vyniknúť svoje opálenie v týchto outfitoch!

Taktiež si môžeš odskúšať aj rôzne iné digitálne trendy, ako napríklad skúšku make-upu. Otestuješ si tak „v priamom prenose“ rôzne maskary, linky, tiene či rúže bez toho, aby si si niečo nanášal na pokožku.

Vyskúšaj si nie len outfity, ale aj make-up (Zdroj: Tlačová správa)

Nebudeš na to sám!

Dizajnéri XBROS ju vytvorili špeciálne pre túto príležitosť modelku a „x-fluencerku“. Tvojím digitálnym dobrodružstvom ťa prevedie Aura, virtuálna asistentka. Je to extravagantná dievčina, ktorá má jedinečný štýl. Môžeš ju sledovať a inšpirovať sa jej kreáciami.

Video s Aurou nájdeš na sociálnych sieťach, ale aj priamo v Auparku. Potom už len stačí vyraziť na nákupy do predajní, ktoré sa zapojili do využívania digital fashion. Sú to napríklad Bershka, H&M, Mango, či MAC.

Aura, virtuálna asistentka (Zdroj: Tlačová správa)

Ak ťa to zaujalo natoľko, že túžiš po takomto zážitku aj osobne, vybehni do Auparku už od 29. septembra do 8. novembra!

 

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, Tlačová správa
Odporúčame