V znamení bielej: Nechaj vyniknúť svoje opálenie v týchto outfitoch!

módna biela farba

Biely outfit pôsobí rafinovane a vyzdvihne opálenie (Zdroj: GettyImages)

#Už dávnejšie sme spomínali, že k letu sa hodia skôr svetlé farby. Ale možno aj ty v lete podvedome siahaš skôr po zemitých béžových odtieňoch či niečom farebnejšom. Prečo však nevytiahnuť na výslnie  bielu? Asi budeš namietať, že na nej vidieť aj to najmenšie zašpinenie a že biela opticky rozširuje. Nuž, pozri sa s nami na to bližšie!

Výhoda, ktorú oceníš

Stráviš celé leto na slnku a túžiš predviesť svoje opálenie v plnej kráse? Biela je na tento účel ako stvorená! Nielenže budeš pôsobiť hnedšie, ale zároveň bude tvoj outfit pôsobiť božsky čisto. Keď už sme pri tej čistote, nemusíš sa báť, že by biela pôsobila sterilne a nemocnične. Ak ju vhodne skombinuješ, budeš pôsobiť veľmi elegantne či dokonca sexy – podľa toho, aké kúsky zvolíš!

Monochróm alebo akcenty?

Do bielej sa môžeš odieť celá, ale pokojne ju kombinuj s inými farbami. Je neutrálnym odtieňom podobne ako jej protipól – čierna. Na rozdiel od tmavých farieb biela nepriťahuje slniečko, takže ju môžeš použiť na milión spôsobov.

Máš pocit, že tvoja postava nie je úplne vhodná pre biele kusy oblečenia, alebo jednoducho nie si dostatočne odvážna? Nevadí, aj v tomto prípade je biela pre teba! Poobzeraj sa po bielych pokrývkach hlavy alebo bielej obuvi. Biele plátenné tenisky či rovno obľúbené conversy sú ideálnou voľbou na leto – dbaj však na to, aby boli dokonale čisté!

Nežný anjel

Ako sme spomínali, biela pôsobí nežne, čisto a nevinne. Ideálny predpoklad na to, aby si ju využila napríklad do romantického looku. Ten docieliš ľahkými letnými šatami (pokojne s madeirovou čipkou) v bielej farbe. Potom ti postačia už len ľahučké sandále, jednoduché doplnky, klobúk a kabelka. Môžeš tak vyraziť na pláž, rande alebo drink do mesta! Rovnako však môžeš týmto spôsobom osviežiť aj svoj outfit do práce.

Si skôr nohavicový typ?

Aj v tomto prípade sa hodí biela. Dokonca aj na formálne udalosti. Pozor však na svadby, bielou farbou si môžeš vyrobiť akurát tak spoločenské faux-pas (teda, v prípade, že nie si nevesta).

Ak zvolíš nohavice v bielej farbe, mysli hlavne na to, aby si sa v nich cítila dobre. Či sa vyberieš na prechádzku, stretnutie alebo na drink. Ponuka v módnych reťazcoch je široká – od voľných a obtiahnutých strihov až po rôzne dĺžky. Samozrejme, pri výbere bielych nohavíc treba dbať aj na voľbu vhodnej spodnej bielizne – najlepšiu službu ti urobia nohavičky bez viditeľných švov.

Klasika v podobe bielej košele

Biela bavlnená košeľa v perfektnom strihu by mala byť základom každej milovníčky (ale aj milovníka) módy. Môžeš ju kombinovať na tisíc spôsobov, na všetky príležitosti. Hodí sa namiesto kaftanu na plavky, do biznis looku, na dlhé letné večery ako doplnok k rifľovým šortkách a crop topu či v úplne najbežnejšej podobe s nohavicami, prípadne rifľami, čo je perfektný outfit na schôdzku či do školy.

Dobrá bavlnená košeľa nemusí byť veľkou investíciou, skvelé kúsky za pár eur nájdeš aj v second-handoch, prípadne si nejakú požičaj z bratovho či priateľovho šatníku! Áno, v pánskych kúskoch môžeš vyzerať super sexy. 

Máš rada bielu vo svojich outfitoch?

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame