Moderátorka v priamom prenose ukázala vztýčený prostredník: Čo ju to napadlo?

Moderátorke hlavného spravodajstva stanice BBC sa v stredu skutočne zadarilo (Zdroj: Unsplash/Annie Spratt)

#Maryam Moshiri, moderátorka hlavných správ stanice BBC, sa v stredu podarilo v priamom prenose skutočne zažiariť. Ešte pred začatím svojho vstupu totiž do kamery ukázala vztýčený prostredník, čo neskôr označila ako interný vtip. Na druhý deň sa však za tento prejav ospravedlnila.

Vztýčený prostredník v priamom prenose

Predstav si, že by si sadol s priateľkou (či rodičmi) večer pred televízor k správam a prvé, čo by si uvidel, by bola tvár moderátorky, ktorá ti ukazuje prostredník. Zrejme sa ti nič také doteraz nestalo, no rôzne brepty a slovné preklepy sa aj u nás občas vyskytnú. Kedysi sa kompilácie podobných nechcených „zlyhaní“ pravidelne objavovali v silvestrovských programoch našich televízií. Všetci sme však len ľudia, a tak, ako u nás, tak aj v BBC sa občas moderátorom podarí podobným spôsobom „zažiariť“.

Maryam Moshiri, pochopiteľne, tento žart neplánovala použiť ako úvod svojho moderátorského vstupu. Keď si však uvedomila, že ju už kamera natáča, okamžite stiahla ruku z jej dosahu a začala vstup úvodnou správou o vystúpení britského politika Borisa Johnsona v inštitúcií UK Covid-19 Inquiry. Akoby sa nič nestalo.

Hlúpy vtip

Moshiri sa vo štvrtok ráno na sociálnej sieti X verejne za svoje faux pas ospravedlnila. Priznala, že to tak trochu nezvládla pri záverečnom odpočítavaní, ktoré, ako je nutné priznať, už samo o sebe pôsobí stresujúco. Prostredník pred kamerou mal údajne byť súčasťou tohto odpočítavania a jej kolegovia vedeli, že o čo ide.

„Keď sme sa dostali na jednotku, ja som vztýčila prst ako vtip a neuvedomovala som si, že to bude zachytené na kamere,“ napísala.

„Bol to interný vtip s mojim tímom a veľmi ma mrzí, že to zašlo tak ďaleko! Nebolo mojim zámerom také niečo urobiť a ospravedlňujem sa, ak som niekoho urazila alebo nahnevala. Skutočne som neukazovala prostredník divákom alebo nebodaj konkrétnej osobe. Bol to hlúpy vtip, ktorý bol určený len malému počtu mojich kamarátov.“

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, theguardian.com
Odporúčame