Predvádzala kúsky svetoznámych návrhárov: Modelka Adriana Pašková kráčala po jednom z najznámejších mól sveta

Adriana Pašková

Adriana Pašková predvádzala kúsky svetovo známych návrhárov (Zdroj: Facebook/ Adriana Pašková)

#Modelka Adriana Pašková je Slovenka ako repa a na svetových mólach predvádzala kúsky najznámejších dizajnérov. Adriana, stihla vystúpiť na jednom z najvýznamnejších módnych podujatí na svete New York Fashion Week 2020 ešte v dobre, kedy nezúrila vo svete pandémia.

Modelkou chcela byť už od svojich štrnástich rokov a o šesť rokov neskôr si začala tento sen plniť. Svoju prvú zahraničnú cestu absolvovala v Turecku, predtým absolvovala iba niekoľko fotení na Slovensku.

Na práci modelky najviac zbožňuje cestovanie. „Práve kvôli nemu sa však ťažko udržujú priateľstvá. Tie najhodnotnejšie priateľstvá však vydržia aj napriek vzdialenosti. Zbožňujem spoznávanie nových kultúr a zvykov,“ hovorí Adriana.

Adriana Pašková
Na svetové móla sa túžila dostať už od malička. (Zdroj: Facebook/ Adriana Pašková)

Veľké sito na začiatku

Významný týždeň módy v New Yorku sa konal od 3. do 12. februára tohto roka. Adriana sa modelingu venuje už osem rokov a tento rok zožala obrovský úspech. Do tohto mesta však paradoxne neprišla za pracovnými povinnosťami. Všimol si ju jeden modelingový agent a od neho dostala odporúčanie vyskúšať casting na Fashion Week v New Yorku.

„Predvádzala som pre desiatku módnych návrhárov počas štyroch dní. Konkurencia bola obrovská, keďže sa tu zišli modelky z celého sveta. Museli sme si prejsť dvoma kastingovými kolami. Produkcia nás odporučila konkrétnemu módnemu návrhárovi. Ak si nás vybral, museli sme pred ním predviesť chôdzu či naše umelecké fotky. Návrhár ďalej posúdil či sa na jeho kolekciu typovo hodíme,“ opisuje Adriana.

Módny návrhár ďalej vybral šaty priamo pre ňu. Musela mu v nich predviesť chôdzu a ak bolo všetko v poriadku, prešlo sa k foteniu a úprave vlasov či mejkapu. „Takže, kým sa prejdete po móle, prejdete veľkým sitom a náročnou prípravou, čo som zažila na vlastnej koži a som za to vďačná,“ tvrdí modelka.

Modelky nejdú rovno na prehliadkové mólo (Zdroj: Facebook/Adriana Pašková)

Zodpovednosť a profesionalita

Takáto exkluzívna módna prehliadka si vyžaduje zodpovednosť a profesionalitu. Adriana priznáva, že zo začiatku bola nervózna, najmä keď predvádzala prvý model. Postupne však nervozita opadla a ona si to užívala. Dôraz však kladie opäť na pripravenosť. Za New York Fashion Week stojí obrovské množstvo ľudí, ktorí svoju prácu berú zodpovedne.

Prehliadka takýchto rozmerov ma veľký organizačný tím. Na mieste je množstvo vizážistov a kaderníkov a ak sa nestíha, stane sa, že naraz vás naraz češú aj líčia. V zákulisí je veľká televízna obrazovka, kde sledujeme, čo sa deje na móle. Samozrejme nás organizačný tím riadil, kedy máme na mólo vstúpiť.

Na New York Fashion Week Adriana predvádzala modely od desiatich módnych návrhárov a značiek. Patrili medzi nich napríklad Giannina Azar, Alex Carter, Charles and Ron, Ryan Patros či Merlin Castell.

Za prehliadkou stojí celý tím profesionálov (Zdroj: Facebook/ Adriana Pašková)

Tímová práca je základ

Aj keď je toto svetové módne podujatie plné dôležitej prípravy či striktných pravidiel, Adriana má naň aj množstvo vtipných spomienok. „Veľakrát som si nestihla vyskúšať model, ktorý som mala predvádzať. Pred vstupom na mólo som si napríklad v zhone oblieka tričko ako sukňu. Samozrejme, boli tam asistentky, ktoré mi to pomohli napraviť.“ 

Pre Adrianu skúsenosť s predvádzaním na New York Fashion Weeku znamená veľmi veľa. Bola pochopiteľne nadšená, že sa z toľkého množstva modeliek podarilo postúpiť práve jej. Okrem toho som spoznala množstvo skvelých ľudí či módnych návrhárov. Pracovali sme ako jeden tím. Predvádzala som modely od tých najlepších dizajnérov na svete. O niečom takom som v živote nesnívala.“

O takomto úspechu mnoho dievčat zostane iba snívať (Zdroj: Facebook/ Adriana Pašková)

Jednoduché ale štýlové

Adriana predvádzala už množstvo značiek. Medzi jej favoritov patrí jednoznačne Zara. Miluje totiž jednoduché oblečenie a kvalitné materiály. Modely jej strihovo sedia a ľahko sa kombinujú. Obľúbila si však aj dominikánsku dizajnérku.

„Na New York Fashion Week som predvádzala večerné šaty od Gianniny Azar. Boli jednoducho úžasné, jednoduché a krásne. Vytvarovali mi postavu. Samotná návrhárka bola veľmi milá a pokorná.“

Adriana sa stretla s množstvom inšpiratívnych ľudí (Zdroj: Facebook/ Adriana Pašková)

Najväčší sen na dosah

Adriana však nepredvádzala iba v New Yorku. Vďaka svojej kariére modelky precestovala takmer celý svet. Prešla Indiu, Tokyo, Miami, Los Angeles, Taliansko, Paríž, Istanbul, či Južnú Kóreu. Jej najväčším snom bolo zúčastniť sa na Vicotria´s Secret Fashion Show.

„Minulý rok ju však zrušili a neuskutoční sa ani tento rok. Takže môj najväčší modelingový sen je nateraz nemožný. Mala som ísť predvádzať aj na Tokyo Fashion Week, no pre koronavírus ho zrušili. Možno práve New York Fashion Weekom 2020 som zavŕšila svoju modelingovú púť. Ale nič neľutujem, táto kariéra mi dala možnosť spoznať celý svet,“ dodáva na záver.

Vďaka modelingu precestovala svet (Zdroj: Facebook/ Adriana Pašková)
Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame