Rok 2023 prinesie najnebezpečnejšie kúsky, aké si v kinematografii mohol vidieť: Sľubuje Mission: Impossible 7

Tom Cruise sedí na motorke vo filme Mission: Impossible Odplata

Mission: Impossible Dead Reckoning sľubuje nevídané nebezpečenstvo (Zdroj: Paramount Pictures)

#Každý fanúšik filmov Mission: Impossible vie, kto je Ethan Hunt. Agent Impossible Missione Force (IMF) sa opäť púšťa do boja, ktorý tvorcovia tentokrát označujú ako najnebezpečnejší. Pre pandemické opatrenia sa natáčanie odložilo už v roku 2020, ale 14. júl 2023 bude dňom prvého uvedenia v USA.

Najnebezpečnejšie kúsky na rozlúčku

Siedme pokračovanie úspešnej série filmov Mission: Impossible sa volá Odplata časť prvá. V originále je názov Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One a pod réžiu a aj scenár sa podpísal opäť Christopher McQuarrie. A že Mission: Impossible bez Toma Cruisa neexistuje, je jasná vec.

Skúsené duo tvorcov si pripravilo skutočnú lahôdku na rozlúčku s agentom Huntom na filmovom plátne. Už prvý trailer ukázal, aké kúsky môžeš očakávať. Absolútnym vrcholom je jazda motorkou po rampe z útesu, ktorá nakoniec vedie k zoskoku. Sám Tom Cruise označil tento kúsok za „zďaleka najnebezpečnejšiu vec, o akú sa kedy pokúsili“ a je považovaný za najväčší v histórii kinematografie.

Aby túto komplikovanú sekvenciu natrénoval, musel zoskočiť padákom viac ako 500 – krát a urobiť asi 13 tisíc motokrosových skokov. Vymyslieť tento trik bolo len jednou z technických výziev. Druhou bolo umiestniť kameru na miesto, na ktorom možno vidieť, kde Tom predvádza tento kúsok. Potom nájsť správny objektív, platformu a médium. Ako povedal režisér: „pred dvoma rokmi neexistovali kamery, ktoré by nám umožnili robiť to, o čo sa dnes snažíme“.

Jasným zámerom filmu je dať divákom pocit vzrušenia a napätia, čiže kamera musí byť k Tomovi Cruisovi čo najbližšie. A zatiaľ to vyzerá tak, že publiku rozhodne neunikne žiadna kvapka, čo mu steká po čele.

Druhé pokračovanie Odplaty je plánované na 28. jún 2024, ale dovtedy bude ešte ťažké vydržať čakať aj na jednotku, do leta budúceho roka. Aj keď definitívny koniec misií môže byť tiež otázny. Nie je potvrdený, no ani vyvrátený.


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame